Słowacja / Lista atrakcji / Historyczne zabytki / Żydowskie dziedzictwo kulturowe w regionie Bratysławy

Żydowskie dziedzictwo kulturowe w regionie Bratysławy

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji
Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Słowacki dziedzictwa żydowskiego podróż jest złożonym projektem, badawcze, szkoleniowe i promocyjne. Jego celem jest przyczynienie się do konserwacji i restauracji dziedzictwa żydowskiego na Słowacji. Działalność w dużej mierze w oparciu o wyniki projektu badawczego Synagoga Slovaca którzy w latach 2001-2006 udokumentowane słowacki synagogi. Wyniki badań (plany architektoniczne, dokumentacja fotograficzna, opisy budynków) są udostępnione opinii publicznej służą na rzecz kultury zagadnienia polityki i przyczynić się do lepszej opieki nad zabytkami w społeczności żydowskiej.

Atrakcje Dziedzictwa Żydowskiego:

 • Bratysława - Pomnik Sofer Chatama
 • Bratysława - Muzeum Kultury Żydowskiej
 • Bratysława - Synagoga
 • Malacky - Synagoga
 • Stupava - Synagoga

 

Odległość od lotniska:

 • Bratysława 30 min od centra
 • Koszyce - 460 km
 • Poprad - 339 km 

Pomnik Chatama Sofera

chatam soferHistoria cmentarza pod zamkiem w dzisiejszym tunel z powrotem do 17 wieku, kiedy Pálffy wolno ich tematyce żydowskiej do gruntu, na skalistym klifie i skonfigurować Dunaju cmentarz. Służył społeczności w 1847 roku. Było zagrożone do roku 1943, kiedy to budowa tunelu i regulacji wału, podjęto decyzję o jej likwidacji. Większość grobów i pozostałości exhumovali starannie przeniesione na pobliskim cmentarzu prawosławnym Nowy. Jedynie niewielka grupa (23) groby uczonych Bratysława wokół grobu Chatama Sofer pozostawione na miejscu i pokryta konkretnych zespołów. W latach 2000-2002 odbyło się generalnego remontu grobowca. Ten niezwykły obiekt jest godne miejsce spoczynku ważnych uczonych, jak i żydowskiej przeszłości atrakcyjny zabytek Bratysławy.

Lokalizacja: ramię Wybrzeże. gen. L. Svoboda, Bratysława

Godziny otwarcia: grupy zorganizowane mogą się umówić wizyty z wyprzedzeniem społeczności żydowskiej Bratysławie

 

Muzeum Kultury Żydowskiej

muzeumMuzeum Kultury Żydowskiej (MZK) znajduje się w jednym z dwóch zachowanych budynków dawnej żydowskiej ulicy w Bratysławie, który został zburzony w latach sześćdziesiątych 20-ci wieku do budowy mostu SNP (New Bridge). Barokowy dwór 18. w., przebudowany w 19 wieku, a od 1993 r. zajmuje ona po odnowieniu stały MZK wystawy. Do najważniejszych eksponatów znajdują się dwa kubki z rzadkich MZK Senica. Pochodzą one z lat 1734 i 1776 i są własnością żydowskiej braterstwa pogrzeb Chewra Kadisza, które w tradycyjnej wiosce żydowskiej zapewnienia godnego pogrzebu i członków społeczności zadbał ocalałych. Kubki są pokazane sceny z działalności bractwa. Tych rzadkich artefaktów miały miejsce w 1999 r. Temat wspólnej Słowacja wydanie symbol Izraela.

Lokalizacja: żydowskie 17, Bratysława

Godziny otwarcia: codziennie z wyjątkiem sobót, w godzinach 11:00 17:00

 

Synagoga w Bratysławie

synagoga baNajnowsze zachowana synagoga znajduje się w pobliżu historycznego centrum ulica Heydukova. Został zbudowany w latach 1923-1926 przez architekta Arturo Szalatnaia-Slatinský. Synagoga w Front Street, przedstawia monumentalną kolumnadą, która ma siedem filarów. Wnętrze jest wzmocnione łączy innowacyjny design i nowoczesne akcenty z kubizmu historizujúcimi funkcje, takie jak szereg arkad kobiet bima kute galeria i rzeźbiony kamień sanktuarium. Projekt architektoniczny względem wymogów judaizmu synagogą ortodoksyjną. Kącik dla mężczyzn i kobiet są oddzielone i bimy znajduje się w głównym centrum kultu. Jednocześnie uwzględnia roszczeń wynikających z potrzeb społeczności. Synagoga jest badanie przestrzeni i miejsca dla małych spotkań towarzyskich i oczywiście, szatnie i toalety. Synagoga nadal służy swoim pierwotnym przeznaczeniem. Będą stopniowo wprowadzane kilka tablic pamiątkowych poświęconych pamięci ofiar holokaustu. Obecnie stała ekspozycja na temat historii wsi, który zostanie zainstalowany w pomieszczeniach galerii dla kobiet w 2011 roku.

Lokalizacja: ulica Heydukova. 11-13, Bratysława

Godziny otwarcia: grupy zorganizowane mogą się umówić wizyty z wyprzedzeniem społeczności żydowskiej Bratysławie

 

Synagoga w Malacky

synagoga malackySynagoga, jedna z najpiękniejszych na Słowacji, jest niezwykły pomnik społeczności żydowskiej w Malacky. Został wybudowany w 1900 według planów wiedeńskiego architekta Wilhelma Stiassneho (1842-1910) w synagodze zniszczony przez pożar w 1887 roku. Oryginalna synagoga została zbudowana według planów architekta Stiassneho spalony w 1899 roku. Budynek w typowym stylu mauretańskim z dwoma wieżami, łuki w kształcie podkowy i typowe pasy żółte i czerwone buduje najexotickejšou w mieście. Dziś, dawna synagoga w mieście i służy jako szkoła sztuki. Wnętrze piętrze wstał, dolna część modlitwy stanowi warsztat, w górnej sali koncertowej. Utrzymania stosunkowo dość autentyczne elementy architektoniczne - świątynia, żeliwne kolumny, sufit i uderzające keson. Pierwotnie synagoga stoi w typowym osiedlach mieszkaniowych, gdzie były przed II wojną światową, wielu członków społeczności żydowskiej. Po wojnie te domy były zburzone.

Lokalizacja: Na brzegu dwa Malacky

Godziny otwarcia: zgodnie ze zgłoszeniem

 

Synagoga w Stupava

synagoga stupavaSynagoga została zbudowana w 1803 roku i jest jednym z dwóch zachowanych przykładów tego typu sklepiony dziewięć synagog na Słowacji. Położony w centrum miejscowości naprzeciwko Manor Pálffy. Z zewnątrz charakteryzuje się masywne mury z małymi oknami baroku, dwuspadowy dach i silne tarczy owalne otwory wentylacyjne, co jest typowe dla architektury Záhorie. sali modlitewnej jest zdominowany przez cztery filary, które wspierają deväťklenbový sufitu. Pierwotnie rama położony bimu. Budowa zewnętrzna odbudowa synagogi, i gwarantuje, że budynek został ukończony w 2008 r. zgodnie z długim okresie Jewrope Bratysława inicjatywy non-profit. Wewnątrz synagogi wciąż trwają prace remontowe i naprawcze. Synagoga w przyszłości służyć jako centralne repozytorium i depozytowych książek Słowackie społeczności żydowskiej. Na galerii dla kobiet planuje stałą ekspozycję kultury judaistycznej i archiwalnych z regionu. Oprócz synagogi może być zainteresowany w historii Żydów, odwiedź obszerny i dobrze utrzymany cmentarz z wielu znakomitych nagrobków (ul. gdy Borníku).

Lokalizacja: Hlavná ulica, Stupava

Godziny otwarcia: zamknięte do 2011 r.

Adress

The Slovak Jewish Heritage Route , Slovenská cesta židovského kultúrneho dedičstva

Informacje kontaktowe

 

Nasza rada do gastronomii:

Nasza rada na zakupy:

Nasza rada na działania na świeżym powietrzu:

 • havefun - hlavna
  HAVE FUN Bernolákovo
  Jest firma z skupianiem się na imprezach sportowych.
  dystans: 27,58 km
  benefit: 10 % i 15 % zniżki*
 • Paintball Bratislava
  Paintball Bratysława
  Adrenalina, napięcie i zabawa na dwóch boiskach.
  dystans: 24,8 km
 • Raftovanie Čunovo
  Raftovanie Czunowo
  Spław na tratwach na jednym z najlepszych sztucznych kanałów na świecie.
  dystans: 31,91 km

Nasza rada na relaks:

 • pivne kupele presporok - hlavna
  Kąpiele piwne BBB Prešpork
  W historycznym centrum miasta Bratysława znajduje siȩ pierwszy kąpiel piwny.
  dystans: 15,38 km
  benefit: 32 % zniżka na zabiegi i noclegi

Nasza rada dla przewodnika:

 • Panorama Tour
  Panorama Tour
  usługi przewodników w Bratysławie i okolicy, grupowe zniżki 
  dystans: 13,94 km
 • tour4u-hlavna bratislava
  TOUR4U – GUIDES & SIGHTSEEING TOURS
  biuro podróży specjalizuje się w organizowaniu zwiedzania miasta, w różnych programach w Bratysławie i okolicy
  dystans: 15,57 km
  benefit: 5% zniżki

Rady dla życia nocnego:

Miasta i wsie
Zabytki
Muzea i galerie
Regiony turystyczne
Uzdrowiska i parki wodne
Ośrodki golfowe
Kolarstwo górskie
Atrakcja

Ankieta

Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a kompleksowym planowaniem pobytu na Słowacji?

Tak
Nie