Slovensko / Seznam zajímavostí / Turistické oblasti / Vodní nádrž Domaša

Vodní nádrž Domaša

Domaša

Velká Domaša je pýchou východního Slovenska. Má rozlohu 15 km2 a zadržuje vodu s objemem 185 mil. m3. Nádrž vznikla kvůli nedostatku pitné vody, ale o přehradu každoročně projevují zájem milovníci koupání, vodních sportů a díky množství ryb se Domaša těší také oblibě rybářů.

K její přitažlivosti kromě překrásného prostředí a tichých zákoutí nemalou mírou přispívá také čistá, modrozelená voda s vynikající samočisticí schopností, ve které žije 23 druhů ryb, (kapr, štika, cejn, sumec, jelec...).

Na březích jezera se nachází pět rekreačních středisek – Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Vaľkov. Každé středisko nabízí možnost ubytování v hotelích, penziónech nebo stanovaní v kempech. Najít je zde možné upravené pláže, půjčovny sportovních potřeb, hřiště, restaurace a občerstvení. Velmi navštěvovaná je nová umělá pláž s kamennou hrází ve středisku Nová Kelča. Jelikož Velká Domaša s teplotou vody 23°C patří mezi nejteplejší přehrady na Slovensku, dobré podmínky zde najdou zejména milovníci windsurfingu a plavání. V letních měsících pulzuje ve většině středisek rušný noční život spojený s diskotékami a různými kulturními akcemi.

Adresa

 
Města a obce
Historické památky
Muzea a galerie
Turistické oblasti
Lázně a aquaparky
Golfová střediska
Lyžařská střediska
Cykloturistika
Atrakce

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


restauracie_cz