Słowacja / Lista atrakcji / Uzdrowiska i aquaparki / Uzdrowisko Rajeckie Teplice

Uzdrowisko Rajeckie Teplice

Kúpele Rajecké Teplice
Kúpele Rajecké Teplice

Zdjęcia:

Kúpele Rajecké Teplice 1 Kúpele Rajecké Teplice 2 Kúpele Rajecké Teplice 3 Kúpele Rajecké Teplice 4 Kúpele Rajecké Teplice 5 Kúpele Rajecké Teplice 6 Kúpele Rajecké Teplice 7 Kúpele Rajecké Teplice 8 116.jpg 125.jpg 127.jpg 138.jpg 581.jpg 582.jpg

Charakterystyka:

Po roku 1996 za zasługą nowych właścicieli w uzdrowisku była wykonana rozległa przebudowa, która zmieniła uzdrowisko nie do poznania i utworzyła z Rajeckich Cieplic atrakcyjne miejsce do spędzania leczniczych i wypoczynkowych pobytów wellness. Źródła termalne typu akratoterma z 38°C wodą termalną są wykorzystywane w ośrodku balneologicznym w Domu Zdrojowym Aphrodite do leczenia zapalnych i degeneratywnych chorób aparatu ruchowego, stawów, kręgosłupa, chorób nerwowych i chorób zawodowych. Dom Zdrojowy staje się magnesem dla krajowych i zagranicznych gości. Jego wnętrze jest wykończone w stylu antycznym, co nadaje mu niezwykłą atmosferę dobrego nastroju i luksusu. Ośrodek balneologiczny, wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i terapeutyczne, oferuje szereg zabiegów leczniczych, relaksacyjnych i upiększających: wodolecznictwo, klasyczne masaże, bicze wodne, terapia tlenowa, kąpiel węglanowa, manikiur i pedikiur. Dom Zdrojowy jako zespół hotelowy i wypoczynkowy spełnia wszystkie warunki standardu europejskiego i należy do obiektów, najczęściej odwiedzanych przez słowackich i zagranicznych klientów – chętnie powracają tu czescy, niemieccy, austriaccy, polscy i pozostali goście uzdrowiska, którzy potrafią docenić balneoterapię na najwyższym poziomie, wykwalifikowany zespół specjalistycznego personelu i wysokiej jakości usługi poszczególnych ośrodków. W przyjemnym, uspokajającym otoczeniu parku, wokół jeziorka z fontannami i kompozycjami skalnymi, znajdują klienci i goście uzdrowiska wygodne zakwaterowanie w obiektach hotelowych. Wszystko jest w zasięgu ręki i blisko, skupione wokół centrum balneologicznego. Oprócz czterogwiazdkowego hotelu, zakwaterowanie oferuje dalszych 6 obiektów noclegowych różnej kategorii, które są usytuowane w pobliżu Domu Zdrojowego, w przepięknym otoczeniu parku zdrojowego, wokół jeziorka z fontannami i kompozycjami skalnymi. 

Historia:

Od początku XVII w. źródła termalne oraz cała okolica należały do państwa lietawskiego.  

Wskazania:

Pomyślnie przebiega leczenie chorób aparatu ruchowego, chorób dróg oddechowych. Dobre wyniki osiągają tutejsi specjaliści również przy leczeniu chorób nerwowych i zawodowych.

Zabiegi Rodzaj
Elektroterapia

Diadynamik, diatermia, fyaction, kąpiel galwaniczna,

Prądy interferencyjne, magnetoterapia, ultradźwięki

Badania diagnostyczne

Wstępne badania lekarskie z przedpisaniem zabiegów, EKG

Masaż

Klasyczny, podwodny, masaż

Okłady

Okłady parafinowe

Terapia ruchowa

Fitness, rehabilitacja medyczna (indywidualna, grupowa), ćwiczenia lecznicze

Kąpiel mineralna

Kąpiel węglanowa

Fototerapia i terapia ciepłem

Bioptron, laser, terapia światłem spolaryzowanym, solarium, soluks

Zabiegi specjalne

Tlenoterapia, drenaż limfatyczny maszynowy

terapia manipulacyjna, zastrzyki gazowe

Leczenie dietetyczne, inhalacje

Zabiegi terapii wodnej

Automatyczny masaż podwodny, basen masażowy, kąpiel perełkowa

basen rehabilitacyjny, sauna, bicie szkockie,

deptanie wody, jacuzzi

Adress

Osloboditeľov 131/4 , Rajecké Teplice , 01313

Informacje kontaktowe

  • Telefon: +421 41 5494 256
  • Fax: +421 41 5493 674
  • www.spa.sk

360 view
 
Miasta i wsie
Zabytki
Muzea i galerie
Regiony turystyczne
Uzdrowiska i parki wodne
Ośrodki golfowe
Ośrodki narciarskie
Kolarstwo górskie
Atrakcja

Ankieta

Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a kompleksowym planowaniem pobytu na Słowacji?

Tak
Nie