Slovensko / Seznam zajímavostí / Města a obce / Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves

Fotogalerie:

Spišská Nová Ves 1 Spišská Nová Ves 2 Spišská Nová Ves 7 Spišská Nová Ves 4 Spišská Nová Ves 3 Spišská Nová Ves 5 Spišská Nová Ves 6

Spišská Nová Ves je městem ležícím prakticky na hranici Národního parku Slovenský ráj - druhé nejnavštěvovanější destinaci Slovenska hned po Vysokých Tatrách. Je ideálním východiskem pro milovníky turistiky po drsných a zároveň malebných roklích Národního parku Slovenský ráj, pro obdivovatele památek zapsaných do seznamu světového dědictví UNESCO, jakož i pro zájemce o místy nenápadné, ale o to vzácnější památky Gotické cesty.

Ve městě najdete nejdelší čočkovité náměstí v Evropě, zpřístupněnou nejvyšší kostelní věž na Slovensku (vysokou 87 m), nejmenší a nejmladší ZOO na Slovensku, jedinečnou a impozantní novodobou mozaiku v Chrámu Proměnění Páně, největší skleněný kříž, Provinční dům se štukovou výzdobou a kartušemi se symbolikou, Mariánský morový sloup se sochou Immaculaty, v klasicistním slohu postavenou radnici a Evangelický kostel, secesní Redutu postavenou a dodnes sloužící pro divadelní, koncertní a kavárenské účely. Bohatá nabídka kulturních a sportovních akcí po celý rok poskytuje dostatek možností pro příjemný pobyt. Atraktivitu města zvyšují i Spišské divadlo a Divadlo Kontra, kina, Galerie umělců Spiše, Muzeum Spiše, krytá plovárna a koupaliště, wellness, fitness a squash a bowling centrum, krytá střelnice, tenisové kurty, jezdecký areál, lyžařské středisko, příměstské sportovní letiště, na kterém můžete absolvovat svůj první parašutistický nebo tandemový seskok.

V nedalekém okolí se nachází nejdelší říční kaňon na Slovensku, 25 pojmenovaných vodopádů v 8 zpřístupněných skalních soutěskách, množství turistických stezek a cyklistických tras.

Vzdálenost od letišť:

  • Bratislava 369 km
  • Košice 91 km
  • Poprad 27 km

Oficiální pozvánka města Spišská Nová Ves:

"Věřím, že Spišská Nová Ves si Vás díky unikátním sakrálním i světským kulturním památkám soustředěným v historickém jádru hned získá. Nedaleký Slovenský ráj, naše zoologická zahrada a množství kulturních akcí a široká nabídka trávení volného času poskytuje dostatečnou nabídku jak pro milovníky umění tak i pro vyznavače sportu. "

PhDr. Ján Volný, PhD-starosta města

Musíte vidět:

  • Provinční dům
  • Reduta
  • Farní kostel 
 

Adresa

Letná 49 , 052 01 Spišská Nová Ves

Kontaktní údaje

 

Náš tip na průvodce:

Města a obce
Historické památky
Muzea a galerie
Turistické oblasti
Lázně a aquaparky
Golfová střediska
Lyžařská střediska
Cykloturistika
Atrakce

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


Využívejte výhody online rezervace!


restauracie_cz