Spiska Nowa Wieś

Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves

Zdjęcia:

Spišská Nová Ves 1 Spišská Nová Ves 2 Spišská Nová Ves 7 Spišská Nová Ves 4 Spišská Nová Ves 3 Spišská Nová Ves 5 Spišská Nová Ves 6

Spiska Nowa Wieś to miasto leżące praktycznie na granicy Parku Narodowego Słowacki Raj – drugiego najczęściej odwiedzanego miejsca tuż po Tatrach Wysokich. Jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników turystyki, którzy uwielbiają malowniczą przyrodę Parku Narodowego Słowacki Raj, dla wielbicieli pamiątek zapisanych do listy światowego dziedzictwa UNESCO, a także interesantów o niewidoczne, ale o to cenniejsze pamiątki Szlaku Gotyckiego.

W mieście znajdziecie najdłuższy rynek w Europie w kształcie soczewki, najwyższą udostępnioną wieżę na Słowacji (87m wysokości), najmniejsze i najmłodsze ZOO na Słowacji, wyjątkową i wspaniałą współczesną mozaikę w Świątyni Przemienienia Pańskiego, największy szklany krzyż, Dom Prowincjonalny (Provinčný dom) ze stiukową dekoracją i perkalami z symboliką, Mariański morowy słup z rzeźbą Immaculaty (Najświętszej Maryi Panny), wzniesiony w klasycystycznym stylu ratusz i kościół ewangelicki, Redutę wybudowaną w stylu secesyjnym i po dziś dzień służącą w takich celach jak teatr, koncerty i kawiarnie. Bogata oferta kulturalnych i sportowych imprez przez cały rok zapewnia wystarczające ilości możliwości miłego spędzenia czasu. Atrakcyjność miasta podnoszą także Teatr Spiski (Spišské divadlo) i Teatr Kontra, kina, Galeria Artystów Spisza (Galéria umelcov Spiša), Muzeum Spisza, basen i kąpielisko, wellness, fitness i squash i kręgielnia, zadaszona strzelnica, korty tenisowe, areał jeździecki, centrum narciarskie, podmiejskie lotnisko sportowe, na którym można przeżyć swój  pierwszy spadochroniarski albo tandemowy skok.

W pobliskiej okolicy znajduje się najdłuższy kanion rzeczny na Słowacji, 25 pomianowanych wodospadów udostępnionych w 8 skalnych parowach, mnóstwo chodników turystycznych i ścieżek rowerowych.

Odległość od lotniska:

  • Bratysława 369 km
  • Koszyce 91 km
  • Poprad 27 km

Oficjalne zaproszenie miasta Spiska Nowa Wieś:

"Wierzę, że Spiska Nowa Wieś dzięki unikatowym sakralnym i świeckim pamiątkom kulturowym w historycznym źródle od razu zyska Państwa życzliwość. Pobliski Słowacki Raj, nasze ZOO i wiele imprez kulturowych oraz szeroka oferta spędzania wolnego czasu daje wystarczająca ofertę tak dla miłośników sztuki jak i dla zwolenników sportu."

PhDr. Ján Volný, PhD – burmistrz miasta

Adress

Letná 49 , 052 01 Spišská Nová Ves

Informacje kontaktowe

 

Nasza rada dla przewodnika:

Miasta i wsie
Zabytki
Muzea i galerie
Regiony turystyczne
Uzdrowiska i parki wodne
Ośrodki golfowe
Ośrodki narciarskie
Kolarstwo górskie
Atrakcja

Ankieta

Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a kompleksowym planowaniem pobytu na Słowacji?

Tak
Nie


restauracie_pl


Wykorzystaj  korzystną rezerwację online!