Slovensko / Kam ísť / Severozápadné Slovensko
Balneologické múzeum

Balneologické múzeum Piešťany

V tomto múzeu sa oboznámite s dejinami kúpeľníctva na Slovensku. Balneologické múzeum ponúka rôzne historické obrazy a pohľadnice, pozostalosti M.R. Štefánika, unikátne nálezy zo staršej doby kamennej, 22 800 rokov starú sošku Moravianskej venuše.

Bojnice

Bojnice

Nechajte sa zlákať krásami kúpeľného mesta na styku Hornonitrianskej kotliny a Strážovských vrchov. Bojnice svojim návštevníkom ponúkajú Prepoštskú jakyňu, oddych v kúpeľoch, prekrásny zámok, ktorý spolu so zoologickou záhradou a parkom patrí k najnavštevovanejším miestam na Slovensku.

Bojnický zámok

Bojnický zámok

Ak chcete spoznať rozprávku naživo, Bojnice a Bojnický zámok sú jej vstupnou bránou. Navštívte jeden z najstarších slovenských zámkov, ktorý ponúka zbierky umelecko-historického múzea, každoročný Festival duchov a strašidiel, ZOO v tesnej blízkosti a čarokrásny park.

Hrad Beckov

Hrad Beckov

História hradu láka viacerými povesťami a aj preto je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Jedna z najvyhľadávanejších zrúcanín na Slovensku, hrad Beckov, je známy povesťou hradného pána, ktorého zaklial jeho sluha. 

Hrad Čachtice

Hrad Čachtice

Pre jeho povesť o krvavej a nemilosrdnej grófke Báthoryovej je nazývaný tajomným hradom v Karpatoch. Hrad Čachtice ponúka legendu „krvavej grófky“ Alžbety Báthoryovej zo 16. a 17. storočia a nádherný výhľad na okolie.

Hrad Hrádok

Hrad Hrádok

Príďte si pozrieť hrad pri mestečku Liptovský Hrádok, ktorého história siaha až do roku 1341. Hrad Hrádok Vám ponúka prekrásnu prírodu a romantické priestory, štýlové ubytovanie a stravovanie v susednom kaštieli.

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Navštívte tento renesančný kaštieľ s nádherným parkom. Kaštieľ Moravany nad Váhom ponúka okúzlujúce nádvorie, anglický park s galériou plastík od umelcov z celého sveta a Dom slovenských výtvarných umelcov.

Kúpele Bojnice

Kúpele Bojnice

V Bojniciach nájdete okrem krásneho zámku, navštevovanej ZOO, aj obľúbené miesto relaxu, ktorým sú Kúpele Bojnice. Tieto kúpele Vám ponúkajú liečbu pohybového ústrojenstva, liečivú prírodnú vodu z 9 prameňov a celoročné vonkajšie termálne bazény.

Kúpele Piešťany

Kúpele Piešťany

Vyskúšajte liečivú silu termálnych vôd, sírneho bahna a kvalitnú lekársku starostlivosť vo svetoznámych kúpeľoch, ktoré ponúkajú viac ako 60 liečebných procedúr s využitím prírodných zdrojov na liečbu ochorení pohybového aparátu, ale aj relaxačné a wellness procedúry. 

trencianske teplice

Kúpele Trenčianske Teplice

Jedny z najkrajších a najstarších kúpeľov Slovenska ležiace v čarokrásnej prírode ponúkajú historické prostredie v tureckých kúpeľoch, parkový komplex a idylické jazierka a množstvo kultúrnych podujatí.

muzeum praveku

Múzeum praveku Slovenska

Vykročte do dávnych dôb nášho ľudského rodu, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život. Vykročte do doby neandertálcov. Múzeum praveku  Vám ponúka množstvo štiepaných kamenných nástrojov, fosílne zvieracie kosti, zvyšky ohnísk.

Piaristický kláštor

Piaristický kláštor Prievidza

Najkrajší barokový kláštorný komplex v meste Prievidza. Piaristický kláštor svojim návštevníkom ponúka Piaristický kostol a Hornonitrianske vlastivedné múzeum.

Piešťany

Piešťany

Navštívte svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany. Preslávil ho výskyt sírneho bahna a geotermálnej vody s liečivými účinkami na zápalové ochorenia.

Sĺňava

Sĺňava

Príďte prežiť dovolenku s celou rodinou k vodnej nádrži Sĺňava. Rekreačná oblasť Sĺňava Vám ponúka autokempingy, penzióny, hotely, vodné lyžovanie, windsurfing, plavbu loďou a vtáčí ostrov - chránenú prírodnú rezerváciu.

Golf Piešťany

Spa-Golf Club Piešťany

Navštívte golfový areál Golf Piešťany, ktorý bol, ako jeden z prvých na Slovensku, založený v roku 1914. Moderné ihrisko s dlhou tradíciou vám poskytne všetko, čo potrebujete pre príjemný čas strávený pri vašej obľúbenej hre.

Strážovské vrchy

Strážovské vrchy

Nechajte sa zlákať rozprávkovou krajinou. Chránená krajinná oblasť Strážovské vrchy ponúka husté lesy, bizarné skaly, nádherné doliny, prekrásne výhľady, vápencové bradlá, kamenné gule, Korňanský ropný prameň - ojedinelý prirodzený výver ropy.

Topoľčianky

Topoľčianky

Krásnou národnou kultúrnou pamiatkou obce je Zámok Topoľčianky, ktorý vie aj dnes  dôstojne reprezentovať Slovensko. Topoľčianky okrem neho ponúkajú národný žrebčín, hipologické múzeum, Vinárske závody Topoľčianky - Nitrianska kráľovská vínna cesta.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad

Kráľovský hrad z 11. storočia sa týči nad mestom na vysokom brale. Trenčiansky hrad ponúka Studňu lásky a legendu o láske Turka Omara ku krásnej Fatime, a tiež najsevernejšiu pamiatku Rimanov v strednej Európe z roku 179.

Trenčín

Trenčín

Najväčším magnetom a drahokamom Trenčína je krásne zrekonštruovaný Trenčiansky hrad týčiaci sa nad mestom na vysokom brale. Okrem neho Trenčín ponúka priľahlé uličiky s pamiatkami, najkrajšiu Židovskú synagógu na Slovensku a množsvto kultúrnych podujatí.

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice

Nenechajte si ujsť najstaršiu a najnavštevovanejšiu ZOO na Slovensku. V ZOO Bojnice nájdete 373 druhov zvierat, pavilón opíc, pavilón slonov, akvárium, terárium alebo 7 metrovú vyhliadkovú vežu pre deti.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele