Slovensko / Kam jít / Severovýchodní Slovensko
AquaCity Poprad

Aquacity Poprad

Užijte si skutečný relax v AquaCity Poprad, který splní i ty nejvyšší nároky a který je ideálním místem pro dovolenou. AquaCity Poprad Vás láká termálními bazény, vodními atrakcemi, wellness centrem, vířivkami, sněhovou jeskyní a dalšími atrakcemi.

Bardejov

Bardejov

Město Bardejov – historicky a kulturně bohaté město, považováno za jedno z nejhezčích měst Slovenska. Od roku 2000 je zapsáno do seznamu - Světové kulturní a přírodní dědictví UNESCO.

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele

Slavné Bardejovské Kúpele (Lázně), ve kterých se léčili historické osobnosti jako Josef II., rakousko-uherská císařovna Alžběta, známá pod jménem Sisi, ale také ruský car Alexandr I.

Golf Veľká Lomnica

Black Stork Veľká Lomnica A PGA GOLF COURSE

Tento největší golfový areál na Slovensku se nachází na úpatí Tater, díky čemuž se budete při hře kochat nádherným výhledem na vysoké štíty hor. Pojmenování dostal klub po černém čápů, který již několik let navštěvuje Tatranskou Lomnici. více info ...

Cykloturistika Slovenský raj

Cyklomagistrála Slovenský ráj

Vychutnejte si přírodní krásy a zajímavé scenérie Slovenského ráje ze sedla kola. Cykloturistika ve Slovenském ráji Vám nabízí jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí Slovenska, trasy pro horská kola v pásmu národního parku.

Cyklotrasa Spišska Belá - Tatranska kotlina

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská kotlina

Chodník v délce devět kilometrů spojuje Spišskou Belou a Tatranskou kotlinu. Tři metry široký chodník je celoasfaltový a vhodný pro cyklisty a také pro bruslaře. 

Červený kláštor

Červený kláštor

Kromě úžasného klášterního komplexu Vás tu čeká také jedinečná atrakce v Evropě - splavení Dunajca na dřevěných pltích v nádherné přírodní scenérii národního parku Pieniny. 

Drevený chrám Kožany

Dřevěné chrámy severovýchodního Slovenska

Dřevěné chrámy patří mezi nejunikátnější poklady umění a náboženství na Slovensku. Po architektonické a sakrální stránce je považujeme za unikátní stavby.

Drevený chrám Brežany

Dřevěný kostel Brežany

Dřevěný řeckokatolický chrám sv. Lukáše tříprostorového východního typu, jediný v okrese Prešov, byl postavený roku 1727 a obnovili jej ve druhé polovině 18. století. Řadí se tím mezi nejstarší dřevěné kostelíky na Slovensku.

Dubnické opálove bane

Dubnické opálové doly

Dubnické opály jsou na světových trzích vysoko ceněny pro jejich jedinečnost. Vynikají dokonalou hrou barev, takzvanou opalescencí.

Dukla

Dukla

Severovýchodní Slovensko bylo během II. sv. války klíčovým bodem při osvobozování Slovenska od fašistických vojsk. Tyto události nám připomíná národní kulturní památka Dukelské bojiště. 

Múzeum Majstra Pavla z Levoče

Dům Mistra Pavla z Levoči (Spišské muzeum)

Tento významný slovenský umělec po sobě v okolí Levoči zanechal množství hodnotných sochařských a řezbářských prací. Dům Mistra Pavla z Levoči nabízí muzeum Mistra, který se zařadí mezi vrcholných gotických umělců. vice info...

Žehra

Farský kostel Žehra

Farský kostel Sv. Ducha v Žehre je vyhlášen národní kulturní památkou. 11. prosince 1993 a byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Galéria umelcov Spiša Spišská Nová Ves

Galerie umělců Spiše - Spišská Nová Ves

Galerie se nachází v architektonicky zajímavé budově, která zaujme mnoha důmyslnými detaily. Galerie umělců Spiše nabízí díla autorů ze Spiše od druhé poloviny 19. století až po současnost, zajímavou budovu Galerie, která je chráněnou památkou. vice info...

Ľubovniansky hrad

Hrad Ľubovňa

Majestátní starobylý Hrad Ľubovňa na 711 metrů vysoké skále nad městem Stará Ľubovňa nabízí historické expozice přepravných prostředků, návštěvu hladomorny, podzemní chodby a unikátní přírodní skanzen.

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Navštivte druhý největší kostel na Slovensku. V Chrámu sv. Jakuba v Levoči naleznete nejvyšší dřevěný pozdně gotický oltář na světě vyrobený Mistrem Pavlem z Levoči, který je národní kulturní památkou a dodnes se zde konají bohoslužby. vice info...

Kežmarok

Kežmarok

Navštivte tatranskou perlu, která skrývá množství památek. V Kežmarku najdete dřevěný artikulární kostel pod ochranou UNESCO, jeden z 5 zachovaných kostelů svého druhu ve střední Evropě a nezapomeňte ani na evangelické lyceum s unikátní sbírkou knih. vice info...

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad

Vychutnejte si krásné zrestaurované prostory Kežmarského hradu, ve kterém dodnes straší Černá paní. Kežmarský hrad Vám nabízí muzeum, divadelní představení, unikátní přístroj, který sestrojil první rentgenové snímky v Uhersku. vice info...

Kostol sv. Egídia v Poprade

Kostel sv. Egídia v Popradu

Navštivte nejcennější stavební památku Popradu a dominantu Náměstí sv. Egídia. Kostel sv. Egídia nabízí atmosféru plnou historie a 2 barokní výjevy - Sedmibolestnou Pannu Marii, obraz sv. Egídia. vice info...

Hervartov

Kostel sv. Františka z Assisi v Hervartovu

Dřevěná gotická stavba pochází z 15. století a jeho architektura se zachovala až do dnešních dní. Kostel byl vyhlášen za národní kulturní památku a zařazený do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci ve výšce 1 208 m n.m. se střetávají tři státy - Slovensko, Polsko a Ukrajina. Kremenec je dominantou a se svou výškou je nejvyšším vrchem Bukovských vrchů. 

Kúpele Vyšné Ružbachy

Lázně Vyšné Ružbachy

Lázně pro Vaše srdce a duši, léčba kardiovaskulárních onemocnění a stresu, relax, wellnes, léčivá voda, Nordic walking.

Levoča

Levoča

Navštivte historický skvost Slovenska, diamant na spišské koruně, navštivte město Levoča. Levoča Vás láká zejména díly řezbářského Mistra Pavla, nejvyšším dřevěným oltářem na světě, starobylými uličkami, pokojem a tichem kostelů. vice info...

Levoča - Závada

Levoča - Závada

Lyžařské středisko Závada leží ve východní části Slovenska 9 km od města Levoča.

Skanzen

Ľubovnianský skanzen

Národopisná expozice v přírodě představuje kulturní hodnoty etnicky smíšeného regionu severovýchodního Spiše a severozápadního Šariše, kde po staletí vedle sebe žili Slováci, Němci, Rusíni, Goralé a Židé.

Muzeum Andyho Warhola

Muzeum moderního umění Andyho Warhola

Jako první muzeum na Slovensku koncepčně mapuje, prezentuje a odborně zpracovává také ty tendence ve výtvarném umění a kultuře, které doposud málo institucí akceptuje. 

Námestie sv. Egídia

Náměstí sv. Egídia v Popradu

Přijďte si prohlédnout náměstí, kolem něhož se rozléhá centrum Popradu. Náměstí sv. Egídia Vám nabízí měšťanské domy barokního a klasicistického stylu, Kostel sv. Egídia z 13. století a Významnou malbu - nejstarší vyobrazení Vysokých Tater. vice info...

Národný park Poloniny

Národní park Poloniny

Národní park Poloniny je nejvýchodnější slovenský národní park. Je zde největší výskyt velkých lesních šelem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n.m.) se nachází nejvýše položený hřbitov z I. Světové války na Slovensku. 

Podolínec

Podolínec

Nenechte si ujít městskou památkovou rezervaci s malebným historickým náměstím obklopeno renesančními domy. V Podolínci na Vás čeká farní kostel s úchvatnými středověkými nástěnnými malbami, zachovalé městské hradby z 13. století. vice info...

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské muzeum - Poprad

Roku 1945 se spojila muzea ve Velké Lomnici a v Popradě, a vzniklo Podtatranské muzeum, jak jej známe dnes. Podtatranské muzeum Vám nabízí expozice podtatranské přírody, historie města Poprad, expozici výroby modrotisku. vice info...

Poprad

Poprad

Pokud Vás láká historie spojená s přírodou, určitě nezapomeňte navštívit město pod Tatrami. Městská část Popradu je vyhlášená za městskou památkovou rezervaci. Navštivte historické klenoty, koncerty, společenské akce a zažijte nádherné prostředí Tater. vice info...

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kdysi nazývané také Rybí pleso, se nachází v Mengusovské dolině. Popradské pleso je jezero ledovcového původu a čtvrté největší jezero na Slovensku. V okolí tohoto jezera si určitě vychutnáte překrásnou přírodu.

Poráč Park zima

Porač PARK relax & sport centrum

Sportovně-relaxační středisko Poráč PARK se nachází v pohoří Hnilecké vrchy, horní část Poráčské doliny mezi obcemi Poráč a Slovinky v okrese Spišská Nová Ves. V areálu Poráč parku jsou dva lyžařské vleky s délkou sjezdovky 500m a 1200m.

Putnicka hora Zvir - Litmanová

Poutní hora Zvir – Litmanová

Hora Zvir se nachází v nadmořské výšce 820 metrů. Je vzdálená 5 km od začátku obce Litmanová v Ľubovnianské vrchovině. Panna Marie se tam zjevila dvěma děvčatům v pokojíčku dřevěného srubu (majdanu).

Prešov

Prešov

Prešov je počtem obyvatel třetím největším městem na Slovensku. Je metropolí rázovitého regionu Šariš. Město je známé jako historické centrum kultury a vzdělání – v minulosti nazývané také Aténami nad Torysou.

Radnica v Levoči

Radnice v Levoči

Radnice z 15. století je jednou z architektonicky nejzajímavějších budov ve městě. Původní gotickou stavbu totiž v 17. století přestavěli v renesančním stylu. Radnice v Levoči nabízí historickou klec hanby z roku 1600 a expozice Spišského muzea. vice info...

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreační středisko Drienica

Horské rekreační středisko Drienica – Lysá se nachází v překrásném horském prostředí pohoří Čergov nad vesnicí na začátku Drienické doliny a Lysé v průměrné nadmořské výšce 850 m.

Sabinov

Sabinov

Město Sabinov se zapsalo do paměti světové kinematografie díky filmu Obchod na Korze. Film v hlavní roli s Jozefom Krónerom byl prvním československým filmem, který ocenili zlatou soškou Oscara.

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso se pyšní svým překrásným výhledem. Směrem na jihovýchod se otvírá panorama Popradské kotliny a početných karpatských pohoří. Hladina Skalnatého plesa nám odhaluje dokonalou dvojici - Lomnického a Kežmarského štítu. 

Skanzen

Skanzen - Muzeum ukrajinské kultury Svidník

Komplexní národopisná expozice, zpřístupněná r. 1982, na základě výrazného hmotného materiálu. Skanzen podává návštěvníkům ucelenou představu základních životních podmínek Rusínů - Ukrajinců Slovenska v minulosti. 

SKI Bachledova

SKI Bachledova

Zažijte i vy fantastickou rodinnou lyžovačku s celosezónnou garancí sněhu. SKI Bachledova nabízí 12 sjezdovek v délce 10 km, všechny druhy obtížnosti a dětský areál SUNKID, bezplatné parkování, skibus a další doplňkové služby.

Ski Mlynky

Ski Mlynky

Přijeďte si zalyžovat do srdce slovenské přírody! Lyžařské středisko Ski Mlynky Vám nabízí 9 sjezdových tratí, 7 vleků, lanovku. Skládá ze tří lyžařských středisek - Gugeľ, Dedinky a Bílé Vody.

Skicentrum Strednica Ždiar

Skicentrum Strednica Ždiar

Lyžařské středisko na úpatí Belianských Tater s minimálně členitým terénem. Skicentrum strednica Ždiar ponúka přepravnou kapacitu 6080 os./hod. Vyzkoušejte i vy 9 vleků, večerní lyžování, dětskou lyžařskou školku pro ty nejmenší a lyžařskou školu.

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Nejlepším místem pro rekreaci a oddech jsou ve Snine jednoznačně Sninské rybníky. V rekreační oblasti se mohou návštěvníci vykoupat, ideální podmínky jsou zde také pro vodní sporty a rybolov. 

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula

„Slovenský Vatikán“ - starobylé církevní městečko, odkud bol v dávné minulosti organizovaný církevní život na celém Slovensku. Spišská Kapitula Vás láká svou neopakovatelnou atmosférou, nebo překrásnou Katedrálou sv. Martina. vice info...

Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves

Poznejte minulost v bývalém středověkém městě ležícím na hranici národního parku. Ve Spišské Nové Vsi naleznete nejdéle čočkovité náměstí v Evropě, zpřístupněnou nejvyšší kostelní věž na Slovensku, nejmenší a nejmladší ZOO na Slovensku. vice info...

Spišská Sobota

Spišská Sobota

Spišská Sobota byla pro svůj neporušený, středověký urbanistický charakter roku 1950 vyhlášena městskou památkovou rezervací. Nejstarší písemná zmínka turistického skvostu Spiše se nachází ve stejné listině, jako má Poprad, z roku 1256. 

Spišské múzeum Levoča

Spišské muzeum - Levoča

Navštivte Spišské muzeum založené v roce 1884. Spišské muzeum Vám nabízí historické sbírky, sbírky umělecké historie, etnografie spišského regionu. vice info...

Spišský hrad

Spišský hrad

Úžasná monumentální stavba rozložena na 4 ha. Spolu s okolními středověkými památkami je hrad zapsán do seznamu památek UNESCO. Návštěva Spišského hradu Vám nabízí expozice o dějinách hradu a středověkých zbraních. vice info...

Solivar pri Prešove

STM - NKP Solivar u Prešova

Solivar u Prešova, národní kulturní památka patří mezi nejvýznamnější technické památky na Slovensku. Je to unikátní komplex technických objektů na čerpání a vaření soli ze solanky.

Vojenský tábor

Středověký vojenský tábor Stará Ľubovňa

Středověký vojenský tábor je místem, odkud začínají všechny turistické značené trasy pro pěší turistiku, v zimní sezóně na udržované běžecké tratě.

Šarišské múzeum Bardejov

Šarišské muzeum Bardejov

Šarišské muzeum patří k nejstarším na Slovensku, jako jediné u nás se specializuje na ikonopisnou tvorbu východního obřadu.

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštivte jedno z nejznámějších míst ve Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je nejznámější a nejnavštěvovanější tatranské jezero. Okolí Štrbského plesa Vám nabízí okouzlující přírodu, možnosti procházek a poznávání okolí, v zimě zamrzlou plochu na bruslení.

Tatranská cyklomagistrála

Tatranská cyklomagistrála

Patříte k cyklistům, pro které je každá jízda výzvou? Pak je návštěva východních Vysokých Tater pro vás to pravé. Taranská cyklomagistrála je určena pro náročné i pro méně náročné turisty, kteří mají rádi překrásnou přírodu.

Tatranská galéria Poprad

Tatranská galerie - Poprad

Přijďte si prohlédnout expozice Tatranské galerie, které najdete na vícero místech. V Tatranské galerii najdete díla umělců ze Spiše a východoslovenského regionu, díla významných osobností slovenského výtvarného dění, umělci kreativně využité prostory galerie. vice info...

Červený kláštor

Turistika na Červený klášter

Na nabytí mnoha neopakovatelných zážitků vám bude stačit pouhý den. Středně náročná trasa na Červený kláštor Vám nabízí nejkrásnější část Národního parku Pieniny, kouzelné přírodní scenérie a cestu kolem přístavu vorů.

Múzeum Humenné

Vihorlatské muzeum v Humenném

Svým návštěvníkům muzeum nabízí stálé expozice: umělecko-historickou, přírodovědnou, sakrální a expozici lidové architektury a bydlení (skanzen). 

Múzeum Hanušovce

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou

Muzeum vzniklo jako jedno z posledních muzeí na Slovensku a od začátku se profilovalo jako vlastivědné se sběrnou oblastí vranovského regionu. Vlastivědné muzeum sídlí v renesančně-barokním zámku.

Domaša

Vodní nádrž Domaša

Zelená perla východního Slovenska - vodní nádrž Domaša postavená na řece Ondava je situovaná v horském prostředí Ondavské vrchoviny. 

Lomnický štít

Výlet lanovkou na Lomnický štít

Pokud toužíte obdivovat krásu Vysokých Tater z výšky hor, ale nemáte odvahu pokořit je, udělejte si na výlet lanovkou na Lomnický štít. Výlet lanovkou na Lomnický štít až do výšky 2634 m n.m. nabízí kruhový výhled na polské nížiny a Slovensko a nejvýše položený hotel v Evropě.

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechte si ujít nejatraktivnější slovenskou turistickou destinaci s přírodní nabídkou. Ve Vysokých Tatrách najdete vysoké štíty, nádherná plesa, možnost turistiky, horolezectví, lyžování a ozubnicové dráhy, visutou lanovku na Lomnický štít.

Vysoke Tatry - Štrbské Pleso

Vysoké Tatry - Štrbské pleso

Lyžovačka přímo v srdci nejvyšších vrchů Slovenska, pro nejnáročnější lyžaře. Vysoké Tatry - Štrbské Pleso jako nejlepší lyžařské středisko na Slovensku nabízí tratě pro slalom a sjezd, běžkování a snowboarding, noční lyžování, paragliding.

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica

Užijte si sluneční lyžovačku v nejzásadnějším lyžařském středisku východní části Vysokých Tater. Lyžařské středisko Tatranská Lomnica má k dispozici 9 sjezdovek různé obtížnosti od lehkých až po opravdu náročné, lyžařskou školu pro děti, noční lyžování s délkou osvětlených tratí 550 metrů.

Kaštieľ v Markušovciach

Zámeček v Markušovcích

Nenechte si ujít impozantní rokokový zámeček ze 17. století. Zámeček v Markušovcích Vám nabízí historii a odpočinek ve stínu francouzského parku, koncerty a expozici historického nábytku. vice info...

Kaštieľ Strážky

Zámek Strážky

Patří mezi významné památky Spiše a spolu s pozdně gotickým kostelem sv. Anny a goticko-renesanční zvonicí tvoří jednotný architektonicko-urbanistický komplex.

Ždiar

Ždiar

Kulturně-historické zajímavosti a přírodní krásy jsou přednostmi této podtatranské oblasti. Je vyhledávanou lokalitou pro turistiku a oddech našimi i zahraničními návštěvníky díky přírodní scenérii a pohostinnosti Ždiarčanů. 

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


restauracie_cz


Využívejte výhody online rezervace!