Slovensko / Co dělat / Historické cesty / Severovýchodní Slovensko
Červený kláštor

Červený kláštor

Kromě úžasného klášterního komplexu Vás tu čeká také jedinečná atrakce v Evropě - splavení Dunajca na dřevěných pltích v nádherné přírodní scenérii národního parku Pieniny. 

Drevený chrám Kožany

Dřevěné chrámy severovýchodního Slovenska

Dřevěné chrámy patří mezi nejunikátnější poklady umění a náboženství na Slovensku. Po architektonické a sakrální stránce je považujeme za unikátní stavby.

Drevený chrám Brežany

Dřevěný kostel Brežany

Dřevěný řeckokatolický chrám sv. Lukáše tříprostorového východního typu, jediný v okrese Prešov, byl postavený roku 1727 a obnovili jej ve druhé polovině 18. století. Řadí se tím mezi nejstarší dřevěné kostelíky na Slovensku.

Dukla

Dukla

Severovýchodní Slovensko bylo během II. sv. války klíčovým bodem při osvobozování Slovenska od fašistických vojsk. Tyto události nám připomíná národní kulturní památka Dukelské bojiště. 

Múzeum Majstra Pavla z Levoče

Dům Mistra Pavla z Levoči (Spišské muzeum)

Tento významný slovenský umělec po sobě v okolí Levoči zanechal množství hodnotných sochařských a řezbářských prací. Dům Mistra Pavla z Levoči nabízí muzeum Mistra, který se zařadí mezi vrcholných gotických umělců. vice info...

Žehra

Farský kostel Žehra

Farský kostel Sv. Ducha v Žehre je vyhlášen národní kulturní památkou. 11. prosince 1993 a byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Galéria umelcov Spiša Spišská Nová Ves

Galerie umělců Spiše - Spišská Nová Ves

Galerie se nachází v architektonicky zajímavé budově, která zaujme mnoha důmyslnými detaily. Galerie umělců Spiše nabízí díla autorů ze Spiše od druhé poloviny 19. století až po současnost, zajímavou budovu Galerie, která je chráněnou památkou. vice info...

Ľubovniansky hrad

Hrad Ľubovňa

Majestátní starobylý Hrad Ľubovňa na 711 metrů vysoké skále nad městem Stará Ľubovňa nabízí historické expozice přepravných prostředků, návštěvu hladomorny, podzemní chodby a unikátní přírodní skanzen.

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Navštivte druhý největší kostel na Slovensku. V Chrámu sv. Jakuba v Levoči naleznete nejvyšší dřevěný pozdně gotický oltář na světě vyrobený Mistrem Pavlem z Levoči, který je národní kulturní památkou a dodnes se zde konají bohoslužby. vice info...

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad

Vychutnejte si krásné zrestaurované prostory Kežmarského hradu, ve kterém dodnes straší Černá paní. Kežmarský hrad Vám nabízí muzeum, divadelní představení, unikátní přístroj, který sestrojil první rentgenové snímky v Uhersku. vice info...

Kostol sv. Egídia v Poprade

Kostel sv. Egídia v Popradu

Navštivte nejcennější stavební památku Popradu a dominantu Náměstí sv. Egídia. Kostel sv. Egídia nabízí atmosféru plnou historie a 2 barokní výjevy - Sedmibolestnou Pannu Marii, obraz sv. Egídia. vice info...

Hervartov

Kostel sv. Františka z Assisi v Hervartovu

Dřevěná gotická stavba pochází z 15. století a jeho architektura se zachovala až do dnešních dní. Kostel byl vyhlášen za národní kulturní památku a zařazený do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Skanzen

Ľubovnianský skanzen

Národopisná expozice v přírodě představuje kulturní hodnoty etnicky smíšeného regionu severovýchodního Spiše a severozápadního Šariše, kde po staletí vedle sebe žili Slováci, Němci, Rusíni, Goralé a Židé.

Muzeum Andyho Warhola

Muzeum moderního umění Andyho Warhola

Jako první muzeum na Slovensku koncepčně mapuje, prezentuje a odborně zpracovává také ty tendence ve výtvarném umění a kultuře, které doposud málo institucí akceptuje. 

Námestie sv. Egídia

Náměstí sv. Egídia v Popradu

Přijďte si prohlédnout náměstí, kolem něhož se rozléhá centrum Popradu. Náměstí sv. Egídia Vám nabízí měšťanské domy barokního a klasicistického stylu, Kostel sv. Egídia z 13. století a Významnou malbu - nejstarší vyobrazení Vysokých Tater. vice info...

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské muzeum - Poprad

Roku 1945 se spojila muzea ve Velké Lomnici a v Popradě, a vzniklo Podtatranské muzeum, jak jej známe dnes. Podtatranské muzeum Vám nabízí expozice podtatranské přírody, historie města Poprad, expozici výroby modrotisku. vice info...

Putnicka hora Zvir - Litmanová

Poutní hora Zvir – Litmanová

Hora Zvir se nachází v nadmořské výšce 820 metrů. Je vzdálená 5 km od začátku obce Litmanová v Ľubovnianské vrchovině. Panna Marie se tam zjevila dvěma děvčatům v pokojíčku dřevěného srubu (majdanu).

Radnica v Levoči

Radnice v Levoči

Radnice z 15. století je jednou z architektonicky nejzajímavějších budov ve městě. Původní gotickou stavbu totiž v 17. století přestavěli v renesančním stylu. Radnice v Levoči nabízí historickou klec hanby z roku 1600 a expozice Spišského muzea. vice info...

Skanzen

Skanzen - Muzeum ukrajinské kultury Svidník

Komplexní národopisná expozice, zpřístupněná r. 1982, na základě výrazného hmotného materiálu. Skanzen podává návštěvníkům ucelenou představu základních životních podmínek Rusínů - Ukrajinců Slovenska v minulosti. 

Spišské múzeum Levoča

Spišské muzeum - Levoča

Navštivte Spišské muzeum založené v roce 1884. Spišské muzeum Vám nabízí historické sbírky, sbírky umělecké historie, etnografie spišského regionu. vice info...

Spišský hrad

Spišský hrad

Úžasná monumentální stavba rozložena na 4 ha. Spolu s okolními středověkými památkami je hrad zapsán do seznamu památek UNESCO. Návštěva Spišského hradu Vám nabízí expozice o dějinách hradu a středověkých zbraních. vice info...

Solivar pri Prešove

STM - NKP Solivar u Prešova

Solivar u Prešova, národní kulturní památka patří mezi nejvýznamnější technické památky na Slovensku. Je to unikátní komplex technických objektů na čerpání a vaření soli ze solanky.

Vojenský tábor

Středověký vojenský tábor Stará Ľubovňa

Středověký vojenský tábor je místem, odkud začínají všechny turistické značené trasy pro pěší turistiku, v zimní sezóně na udržované běžecké tratě.

Šarišské múzeum Bardejov

Šarišské muzeum Bardejov

Šarišské muzeum patří k nejstarším na Slovensku, jako jediné u nás se specializuje na ikonopisnou tvorbu východního obřadu.

Tatranská galéria Poprad

Tatranská galerie - Poprad

Přijďte si prohlédnout expozice Tatranské galerie, které najdete na vícero místech. V Tatranské galerii najdete díla umělců ze Spiše a východoslovenského regionu, díla významných osobností slovenského výtvarného dění, umělci kreativně využité prostory galerie. vice info...

Červený kláštor

Turistika na Červený klášter

Na nabytí mnoha neopakovatelných zážitků vám bude stačit pouhý den. Středně náročná trasa na Červený kláštor Vám nabízí nejkrásnější část Národního parku Pieniny, kouzelné přírodní scenérie a cestu kolem přístavu vorů.

Múzeum Humenné

Vihorlatské muzeum v Humenném

Svým návštěvníkům muzeum nabízí stálé expozice: umělecko-historickou, přírodovědnou, sakrální a expozici lidové architektury a bydlení (skanzen). 

Múzeum Hanušovce

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou

Muzeum vzniklo jako jedno z posledních muzeí na Slovensku a od začátku se profilovalo jako vlastivědné se sběrnou oblastí vranovského regionu. Vlastivědné muzeum sídlí v renesančně-barokním zámku.

Kaštieľ v Markušovciach

Zámeček v Markušovcích

Nenechte si ujít impozantní rokokový zámeček ze 17. století. Zámeček v Markušovcích Vám nabízí historii a odpočinek ve stínu francouzského parku, koncerty a expozici historického nábytku. vice info...

Kaštieľ Strážky

Zámek Strážky

Patří mezi významné památky Spiše a spolu s pozdně gotickým kostelem sv. Anny a goticko-renesanční zvonicí tvoří jednotný architektonicko-urbanistický komplex.

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


Využívejte výhody online rezervace!


restauracie_cz