Slovensko / Kam ísť / Severovýchodné Slovensko
AquaCity Poprad

Aquacity Poprad

Užite si skutočný relax v AquaCity Poprad, ktorý splní aj tie najvyššie nároky a je ideálnym miestom pre dovolenku. AquaCity Poprad Vás láka termálnymi bazénmi, vodnými atrakciami, wellness centrom, vírivkami, snehovou jaskyňou a ďalšími atrakciami.

Bardejov

Bardejov

Mesto Bardejov - historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších miest Slovenska. Od roku 2000 je zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele

Slávne Bardejovské Kúpele, v ktorých sa liečili historické osobnosti ako Jozef II., rakúsko-uhorská cisárovná Alžbeta, známa pod menom Sisi, ale aj ruský cár Alexander I.

Bazilika Panny Márie na Mariánskej Hore

Bazilika Panny Márie na Mariánskej Hore

Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči patrí medzi najstaršie pútnické miesta východného Slovenska.

Golf Veľká Lomnica

Black Stork Veľká Lomnica A PGA GOLF COURSE

Tento najväčší golfový areál na Slovensku sa nachádza na úpätí Tatier, vďaka čomu sa budete pri hre kochať nádherným výhľadom na vysoké štíty hôr. Pomenovanie dostal klub po čiernom bocianovi, ktorý už niekoľko rokov navštevuje Tatranskú Lomnicu.

Cykloturistika Slovenský raj

Cyklomagistrála Slovenský raj

Vychutnajte si prírodné krásy a zaujímavé výhľady Slovenského raja zo sedadla bicykla. Cykloturistika v Slovenskom raji ponúka jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska, trasy pre horské bicykle v pásme národného parku.

Cyklotrasa Spišska Belá - Tatranska kotlina

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská kotlina

Chodník v dĺžke deväť kilometrov spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Tri metre široký chodník je celoasfaltový a vhodný pre cyklistov i pre korčuliarov.

Červený kláštor

Červený kláštor

Okrem úžasného kláštorného komplexu Vás tu čaká aj jedinečná atrakcia v Európe - splav Dunajca na drevených pltiach v nádhemej prírodnej scenérii národného parku Pieniny.

Múzeum Majstra Pavla z Levoče

Dom Majstra Pavla Levoča (Spišské múzeum)

Tento významný slovenský umelec po sebe v okolí Levoče zanechal množstvo hodnotných sochárskych a rezbárskych prác. Dom Majstra Pavla v Levoči ponúka múzeum Majstra, ktorý sa zaraďuje medzi vrcholných gotických umelcov.

Drevený chrám Kožany

Drevené chrámy severovýchodného Slovenska

Drevené chrámy patria medzi najunikátnejšie poklady umenia a náboženstva na Slovensku. Po architektonickej a sakrálnej stránke ich považujeme za unikátne stavby.

Drevený chrám Brežany

Drevený kostol Brežany

Drevený gréckokatolícky chrám sv. Lukáša trojpriestorového východného typu, jediný v okrese Prešov bol postavený v roku 1727 a obnovili ho v druhej polovici 18. storočia. Radí sa tým medzi najstaršie drevené kostolíky na Slovensku. 

Dubnické opálove bane

Dubnícke opály

Dubnické opály sú na svetových trhoch vysoko cenené pre ich jedinečnosť. Vynikajú dokonalou hrou farieb takzvanou palescesiou.

Dukla

Dukla

Severovýchodné Slovensko bolo počas II. sv. vojny kľúčovým bodom pri oslobodzovaní Slovenska od fašistických vojsk. Tieto udalosti nám pripomína národná kultúrna pamiatka Duklianske bojisko.

Žehra

Farský kostol Žehra

Farský kostol Sv. Ducha v Žehre je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. 11. decembra 1993 a bol zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Galéria umelcov Spiša Spišská Nová Ves

Galéria umelcov Spiša Spišská Nová Ves

Galéria sa nachádza v architektonicky zaujímavej budove s množstvom detailov. Galéria umelcov Spiša ponúka diela autorov zo Spiša od druhej polovice 19. storočia až po súčasnosť, zaujímavú budovu Galérie, ktorá je chránenou pamiatkou.

Ľubovniansky hrad

Hrad Ľubovňa

Majestátny starobylý Hrad Ľubovňa na 711 metrov vysokom brale nad mestom Stará Ľubovňa ponúka historické expozície prepravných prostriedkov, návštevu hladomorne, podzemnej chodby a unikátny prírodný skanzen.

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Chrám sv. Jakuba v Levoči

Navštívte druhý najväčší kostol na Slovensku. V Chráme sv. Jakuba v Levoči nájdete najvyšší drevený neskorogotický oltár na svete vyrobený Majstrom Pavlom z Levoče, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou a dodnes slúži na bohoslužby.

Kaštieľ Strážky

Kaštieľ Strážky

Patrí medzi významné pamiatky Spiša a spolu s neskorogotickým kostolom sv. Anny a goticko-renesančnou zvonicou tvoria jednotný architektonicko-urbanistický komplex.  

Kaštieľ v Markušovciach

Kaštieľ v Markušovciach

Nenechajte si ujsť impozantný rokokový kaštieľ zo 17. storočia. Kaštieľ v Markušovciach Vám ponúka históriu a oddych v tieni francúzskeho parku, koncerty a expozíciu historického nábytku.

Kežmarok

Kežmarok

Navštívte tatranskú perlu, ktorá skrýva množstvo pamiatok. V Kežmarku nájdete drevený artikulárny kostol pod ochranou UNESCO, jeden z 5 zachovaných kostolov svojho druhu v strednej Európe a nezabudnite ani na evanjelické lýceum s unikátnou zbierkou kníh.

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad

Vychutnajte si krásne zreštaurované priestory Kežmarskéh hradu, v ktorom dodnes straší hradná Čierna pani. Kežmarský hrad ponúka múzeum, divadelné predstavenia, unikátny prístroj, ktorý zostrojil prvé röntgenové snímky v Uhorsku.

Kostol sv. Egídia v Poprade

Kostol sv. Egídia v Poprade

Navštívte najcennejšiu stavebnú pamiatku Popradu a dominantu Námestia sv. Egídia. Kostol sv. Egídia ponúka atmosféru plnú histórie a 2 barokové výjavy - Sedembolestnú Pannu Máriu a obraz Sv. Egídia.

Hervartov

Kostol sv. Františka z Assisi v Hervartove

Drevená gotická stavba pochádza z 15. storočia a jeho architektúra sa zachovala až do dnešných čias. Kostol bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku a zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci vo výške 1 208 m.n.m. je stret troch štátov - Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Kremenec je dominantou a so svojou výškou je najvyšším vrchom Bukovských vrchov.

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele Vyšné Ružbachy

Kúpele pre Vaše srdce a dušu, liečba srdcovocievných ochorení, a stresu, relax, wellnes, liečivá voda, Nordic walking.

Levoča

Levoča

Navštívte historický skvost Slovenska, diamant na spišskej korune, navštívte mesto Levoča. Levoča Vás láka najmä dielami rezbárskeho Majstra Pavla, najvyšším dreveným oltárom na svete, starobylými uličkami, pokojom a tichom kostolov.

Levoča - Závada

Levoča - Závada

Lyžiarske stredisko Závada leží vo východnej časti Slovenska 9 km od mesta Levoča.

Skanzen

Ľubovniansky skanzen

Národopisná expozícia v prírode predstavuje kultúrne hodnoty etnicky zmiešaného regiónu severovýchodného Spiša a severozápadného Šariša, kde po stáročia vedľa seba žili Slováci, Nemci, Rusíni, Gorali a Židia.

Muzeum Andyho Warhola

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola

Ako prvé múzeum na Slovensku koncepčne mapuje, prezentuje a odborne spracováva aj tie tendencie vo výtvarnom umení a kultúre, ktoré doposiaľ málo inštitúcií akceptuje.

Námestie sv. Egídia

Námestie sv. Egídia v Poprade

Príďte si prezrieť námestie, okolo ktorého sa rozkladá centrum Popradu. Námestie sv. Egídia Vám ponúka meštianske domy barokového a klasicistického štýlu, Kostol sv. Egídia z 13. storočia a významnú maľbu - najstaršie vyobrazenie Vysokých Tatier.

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny je najvýchodnejší slovenský národný park. Je tu najväčší výskyt veľkých lesných šeliem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n. m.) sa nachádza najvyššie položený cintorín z I. svetovej vojny na Slovensku.

Podolínec

Podolínec

Nenechajte si ujsť mestskú pamiatkovú rezerváciu s malebným historickým námestím obkoleseným renesančnými domami. V Podolínci na Vás okrem iného čaká farský kostol s úchvatnými nástennými maľbami a zachované mestské hradby z 13. storočia.

Podtatranské múzeum Poprad

Podtatranské múzeum Poprad

V roku 1945 sa spojili múzeá vo Veľkej Lomnici a v Poprade, a vzniklo Podtatranské múzeum ako ho poznáme dnes. Podtatranské múzeum Vám ponúka expozície podtatranskej prírody, histórie mesta Poprad, expozíciu výroby Modrotlače.

Poprad

Poprad

Ak Vás láka história spojená s prírodou, určite nezabudnite navštíviť mesto pod Tatrami. Mestská časť Popradu je vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Navštívte historické klenoty, koncerty, spoločenské podujatia a zažite nádherné prostredie Tatier.

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kedysi nazývané aj Rybie pleso, sa nachádza v Mengusovskej doline. Popradske pleso je jazero ľadovcového pôvodu a štvrté najväčšie jazero na Slovensku. V okolí tohto jazera si určite vychutnáte prekrásnu prírodu.

Poráč Park zima

Porač PARK relax & sport centrum

Športovo-relaxačné stredisko Poráč PARK sa nachádza v pohorí Hnilecké vrchy, horná časť Poráčskej doliny medzi obcami Poráč a Slovinky v okrese Spišská Nová Ves. V areály Poráč parku sú dva lyžiarské vleky s dĺžkou zjazdovky 500m a 1200m.

Prešov

Prešov

Prešov je počtom obyvateľov tretím najväčším mestom na Slovensku. Je metropolou rázovitého regiónu Šariš. Mesto je známe ako historické centrum kultúry a vzdelania – v minulosti nazývané i Aténami nad Torysou.

Putnicka hora Zvir - Litmanová

Pútnická hora Zvir – Litmanová

Hora Zvir sa nachádza v nadmorskej výške 820 metrov. Je vzdialená 5 km od začiatku obce Litmanová v Ľubovnianskej vrchovine. Panna Mária sa tam zjavila dvom dievčatám v izbičke dreveného zrubu (majdanu).

Radnica v Levoči

Radnica v Levoči

Radnica z 15. storočia je zaujímavou architektonickou budovou v meste. Pôvodnú gotickú stavbu totiž v 17. storočí prestavali v renesančnom štýle. Radnica v Levoči ponúka historickú klietku hanby z roku 1600 a expozície Spišského múzea.

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreačné stredisko Drienica

Horské rekreačné stredisko Drienica – Lysá sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí pohoria Čergov nad dedinou na začiatku Drienickej doliny a Lysej v priemernej nadmorskej výške 850 m.

Sabinov

Sabinov

Mesto Sabinov sa zapísalo do pamäte svetovej kinematografie, vďaka filmu Obchod na Korze. Film v hlavnej úlohe s Jozefom Krónerom bol prvým československým filmom, ktorý ocenili zlatou soškou Oscara. 

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso sa pýši svojím prekrásnym výhľadom. Smerom na juhovýchod sa otvára panoráma Popradskej kotliny a početných karpatských pohorí. Hladina Skalnatého plesa nám odhaľuje dokonalú dvojicu- Lomnického a Kežmarského štíta.

Skanzen Bardejovské Kúpele

Skanzen - Múzeum ľudovej architektúry Bardejovské Kúpele

Skanzen je najstarším zariadením svojho druhu na Slovensku. Bol sprístupnený v roku 1965. Na ploche 1,5 ha je v parkovej a záhradnej úprave - etnoparku rozmiestnených 24 expozičných objektov.

Skanzen

Skanzen - Múzeum ukrajinskej kultúry Svidník

Komplexná národopisná expozícia, sprístupnená v r. 1982, na základe výrazného hmotného materiálu. Skanzen podáva návštevníkom ucelenú predstavu základných životných podmienok Rusínov - Ukrajincov Slovenska v minulosti. 

SKI Bachledova

SKI Bachledova

Zažite aj vy fantastickú rodinnú lyžovačku s celosezónnou garanciou snehu. SKI Bachledova ponúka 12 úžasných zjazdoviek v dĺžke 10 km, všetky druhy obtiažnosti a detský areál SUNKID, bezplatné parkovanie, skibus a ďalšie doplnkové služby.

Ski Mlynky

Ski Mlynky

Príďte si zalyžovať do srdca slovenskej prírody! Lyžiarske stredisko Ski Mlynky Vám ponúka 9 zjazdových tratí, 7 vlekov, lanovku. Pozostáva z troch lyžiarskych stredísk - Gugeľ, Dedinky a Biele Vody.

Skicentrum Strednica Ždiar

Skicentrum Strednica Ždiar

Lyžiarske stredisko na úpätí Belianskych tatier s minimálne členitým terénom. Skicentrum strednica Ždiar ponúka prepravnú kapacitu 6080 os./hod. Vyskúšajte aj vy 9 vlekov, večerné lyžovanie, detskú lyžiarsku škôlku pre tých najmenších a tiež lyžiarsku školu.

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Najlepším miestom pre rekreáciu a oddych sú v Snine jednoznačne Sninské rybníky. V rekreačnej oblasti sa môžu návštevníci vykúpať, ideálne podmienky sú tu aj pre vodné športy a rybolov.

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula

„Slovenský Vatikán“ - starobylé cirkevné mestečko, odkiaľ bol v dávnej minulosti organizovaný cirkevný život na celom Slovensku. Spišská Kapitula Vás láka svojou neopakovateľnou atmosférou, alebo prekrásnou Katedrálou sv. Martina.

Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves

Spoznajte minulosť v bývalom stredovekom meste ležiacom na hranici národného parku. V Spišskej Novej Vsi nájdete najdlhšie šošovkovité námestie v Európe, sprístupnenú najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku, najmenšiu a najmladšiu ZOO na Slovensku. 

Spišská Sobota

Spišská Sobota

Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršia písomná zmienka turistického skvostu Spiša sa nachádza v rovnakej listine, ako má Poprad, z roku 1256.

Spišské múzeum Levoča

Spišské múzeum Levoča

Navštívte Spišské múzeum založené v roku 1884. Spišské múzeum Vám ponúka historické zbierky, zbierky umeleckej histórie, etnografiu spišského regiónu.

Spišský hrad

Spišský hrad

Úžasná monumentálna stavba rozložená na 4 ha. Spolu s okolitými stredovekými pamiatkami je hrad zapísaný do zoznamu pamiatok UNESCO. Návšteva Spiškého hradu Vám ponúka expozície o dejinách hradu a stredovekých zbraniach.

Solivar pri Prešove

STM - NKP Solivar pri Prešove

Solivar pri Prešove, národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky.

Vojenský tábor

Stredoveký vojenský tábor Stará Ľubovňa

Stredoveký vojenský tábor je miestom, odkiaľ začínajú všetky turistické značené trasy pre pešiu turistiku, v zimnej sezóne na udržiavané bežecké trate.  

Šarišské múzeum Bardejov

Šarišské múzeum Bardejov

Šarišské múzeum patrí k najstarším na Slovensku, ako jediné u nás sa špecializuje na ikonopisnú tvorbu východného obradu.

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštívte jedno z najznámejších miest vo Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Okolie Štrbského plesa Vám ponúka okúzlujúcu prírodu, možnosti prechádzok a spoznávania okolia, v zime zamrznutú plochu na korčuľovanie.

Tatranská cyklomagistrála

Tatranská cyklomagistrála

Patríte k cyklistom, pre ktorých je každá jazda výzvou? Potom je návšteva Východných Vysokých Tatier pre vás to pravé. Taranská cyklomagistrála je určená pre náročných ale aj pre menej náročných turistov, ktorí majú radi prekrásnu prírodu.

Tatranská galéria Poprad

Tatranská galéria Poprad

Príďte si pozrieť expozície Tatranskej galérie, ktoré nájdete na viacerých miestach.  V Tatranskej galérii nájdete diela umelcov zo Spiša a východoslovenského regiónu, diela významných osobností slovenského výtvarného diania, umelcami kreatívne využité priestory galérie.

Vihorlatská hvezdáreň

Vihorlatská hvezdáreň

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom, založená v roku 1952, je regionálnou špecializovanou vedecko-výskumnou, kultúrno-vzdelávacou a odborno-pozorovateľskou inštitúciou v oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied.

Múzeum Humenné

Vihorlatské múzeum v Humennom

Svojim návštevníkom múzeum ponúka stále expozície: umelecko-historickú, prírodovednú, sakrálnu a expozíciu ľudovej architektúry a bývania (skanzen).

Múzeum Hanušovce

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou

Múzeum vzniklo ako jedno z posledných múzeí na Slovensku, a od začiatku sa kreovalo ako vlastivedné so zbernou oblasťou vranovského regiónu. Vlastivedné múzeum sídli v renesančno-barokovom kaštieli  

Domaša

Vodná nádrž Domaša

Zelená perla východného Slovenska - vodná nádrž Domaša postavená na rieke Ondava je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny.

Lomnický štít

Výlet lanovkou na Lomnický štít

Ak túžite obdivovať krásu Vysokých Tatier z výšky hôr, ale nemáte odvahu pokoriť ich, urobte si na výlet lanovkou na Lomnický štít. Výlet lanovkou na Lomnický štít až do výšky 2634 m n. m. ponúka kruhový výhľad na poľské nížiny a Slovensko a najvyššie položený hotel v Európe.

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechajte si ujsť najatraktívnejšiu slovenskú turistickú destináciu s prírodnou ponukou. Vo Vysokých Tatrách nájdete vysoké štíty, nádherné plesá, možnosti turistiky, horolezectva, lyžovania a ozubnicovú železnicu, visutú lanovku na Lomnický štít.

Vysoke Tatry - Štrbské Pleso

Vysoké Tatry-Štrbské Pleso

Lyžovačka priamo v srdci najvyšších vrchov Slovenska, pre najnáročnejších lyžiarov. Vysoké Tatry - Štrbské Pleso ako najlepšie lyžiarske stredisko na Slovensku ponúka trate pre slalom a zjazd, bežkovanie a snowbording, nočné lyžovanie, paragliding.

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry-Tatranská Lomnica

Užite si slnečnú lyžovačku v najvýznamnejšom lyžiarskom stredisku východnej časti Vysokých Tatier. Lyžiarske stredisko Vysoké Tatry - Tatranská Lomnica má k dispozícii 9 zjazdoviek rôznej obtiažnosti od ľahkých až po naozaj náročné, lyžiarsku školu pre deti, nočné lyžovanie s dĺžkou osvetlených tratí 550 metrov.

Ždiar

Ždiar

Kultúrno-historické zaujímavosti a prírodné krásy sú prednosťami tejto podtatranskej oblasti. Je vyhľadávanou lokalitou pre turistiku a oddych našimi aj zahraničnými návštevníkmi vďaka prírodnej scenérii a pohostinnosti Ždiarčanov.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk