Slovensko / Co dělat / Turistika / Sever středního Slovenska / Turistická oblast Orava
Blatnická dolina

Blatnická dolina

Mezi najvodnatejšie doliny Fatry patří i Blatnicka dolina. V této zajímavé dolině najdete pestrou vegetaci a vzácný druh rostliny Cyklámen fatranský.

Gaderská dolina

Gaderská dolina

Nejvýznamnější a nejkrásnější dolina v turčianské části Velké Fatry. V Gaderské údolí můžete vidět relikty porosty borovice, protěž alpská, koňský dol, rezervaci Padva a mnoho dalších zajímavosti tohoto okouzlujícího místa.

Kysuce a Javorníky

Kysuce a Javorníky

Rázovitá oblast Kysuc je místem Kopanice a záhadných kamenných koulí. Poznejte kouzlo místní přírody, která nabízí nádherné historické památky v přírodě. Kysuce a Javorníky Vám nabízejí louky, Poľany, smrkové lesy a přírodu vhodnou pro turistiku, lyžování. více info ...

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Nechte se i zlákat největší vodní nádrží na Slovensku. Liptovská Mara a její okolí Vám nabízejí skvělé možnosti na procházky a výlety pěšky nebo na kole, muzeum liptovské vesnice v Pribylině, které nabízí kulturně-historické památky zaplaveny při stavbě nádrže.

Malá Fatra

Malá Fatra

Přijďte prozkoumat zákoutí čtvrtého nejvyššího pohoří na Slovensku. V Malé Fatře Vás čekají různorodé, většinou náročné túry, členitý terén, hustá síť turistických stezek, krásné výhledy na okolí a zimní sporty včetně skialpinismu. více info ...

Zverovka

Naučná stezka na Chatu Zverovka

Nenáročná trasa na Chatu Zverovka vede překrásnou přírodou smrkového lesa, po naučné stezce s informačními tabulemi na Chatu Zverovka. Naučná stezka Vás provede kolem dřevěného srubu, který během druhé světové války sloužil jako dočasná partyzánská nemocnice.

Kvačianska dolina

Naučná stezka Prosiecka a Kvačianska dolina

Přijďte se projít trasami různých délek a poznávat nádheru fauny a flóry Prosiecké a Kvačianské doliny. Naučná stezka Prosiecká a Kvačianská dolina Vám nabízí mohutný pramen potoka Prosiečanka, skalní průseky, vodopády, jeskyně a skály.

Nízke Tatry

Nízké Tatry

Vychutnejte si krásu turisticky velmi oblíbených Nízkých Tater. Jejich kopce představují příležitost pro náročnější turistiku, kterou však zvládnete i bez speciální přípravy. Nízké Tatry Vám nabízejí nádherné výhledy z vrchů.

Orava

Orava

Nádherný malebný kraj Orava zajisté uspokojí svými bohatými krásami a turistickými možnostmi každého milovníka přírody. Orava nabízí krásné prostředí ideální pro nenáročné procházky a splutí řeky Oravy. více info ...    

Oravská priehrada

Oravská přehrada

Nechte se i Vy zlákat průsvitnou vodou a krásnou přírodní scenérií Oravské přehrady. Oravská přehrada Vám nabízí vodní sporty, jedinečnou lidovou architekturu, ostrov s kostelem a expozici historie a lidové tvorby.

Súľovské skaly

Súľovské skály a Gotická brána

Pokud máte rádi aktivní odpočinek, vězte, že naučná stezka na Súľovské skály je tím pravým místem, pro mírně náročnou turistiku. Naučná stezka Vám nabízí nejzajímavější část Súľovských skal v oblasti hradu Súľov a krásnou přírodní scenérii a mnoho kouzelných pohledů na okolní krajinu.

Šutovský vodopád

Šutovský vodopád

Mohutný vodopád v Šútovském údolí, který se nachází v nadmořské výšce 830 m n.m.

Vršatecké skaly

Turistika na Vršatec

Aktivní odpočinek, dokonalý relax na nenáročném terénu a čistý vzduch. Nádherný výhled na okolí. Turistika na Vršatec nabízí upravené cyklistické trasy a tratě pro běžkaře.

Vrch Straník

Turistika Žilina - Budatín

Žilina nabízí skvělé možnosti pro nenáročnou turistiku překrásnou okolní přírodou. Nezapomenutelný je výstup ze Žiliny na hrad Budatín přes kopec Dubeň chodníkem až na výhledový kopec Zástranie, nabízející krásný pohled na okolí.

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vodní nádrž Nová Bystrica

Malebná příroda nazývána "slovenská Kanada" si vás určitě získá. Vodní nádrž Nová Bystrica a její okolí láká množstvím přírodních památek a historickou železnickou, jež byla nominována do seznamu UNESCO.

Vrátna dolina

Vrátna

Vrátna dolina je považována za nejkrásnější dolinu Malé Fatry. Je to jedno z nejvýznamnějších turistických a lyžařských středisek na Slovensku. Nabízí široké možnosti aktivního odpočinku v létě i v zimě, jedno z nejvýznamnějších a nejmodernější vybavených lyžařských středisek, ideální podmínky pro cykloturistiku a jiné druhy sportů. 

Západné Tatry

Západní Tatry

Západní Tatry jsou druhým nejvyšším pohořím na Slovensku. V tomto pásmu má značná část vrchů výšku nad 2000 metrů, a proto jsou Západní Tatry oblíbeným místem pro zdatnější turisty. Západní Tatry nabízejí svou nejkrásnější část Roháče. více info ...

Doporučené hotely

City Hotel Park*** Dolný Kubín
City Hotel Park*** Dolný Kubínod €22,00/osoba

penzion antares - hlavna
Penzión Antares Zuberecod €15,00/osoba

Penzión Roháčan
Penzion Roháčanod €9,00/osoba

Jánošíkov dvor Zázrivá
Jánošíkův dvůr Zázriváod €18,30/osoba

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne