Slovensko / Čo robiť / Krásne mestá / Sever stredného Slovenska
Čičmany

Čičmany

Ak Vás zaujíma slovenský folklór, bude pre Vás tým pravým návšteva dedinky Čičmany, v ktorej môžte aj prenocovať. V Čičmanoch nájdete drevenice pomaľované bielymi vzormi, Národopisné múzeum v Radenovom dome, alebo útulný barokový kaštieľ v strede dediny.

Liptovský Ján

Liptovský Ján

Nechajte sa zlákať jednou z najkrajších lokalít Liptova a navštívte Liptovský Ján, ktorý Vám ponúka obľúbené termálne kúpalisko, lyžovačku na okolitých svahoch alebo oddych v príjemnom prostredí malebnej obce.

Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš

Centrum turizmu, štartovacie miesto za letnými aj zimnými športami do okolitých Nízkych Tatier, ktoré ponúka možnosti turistiky a športového vyžitia, krásnu okolitú prírodu, ale aj historické pamiatky. Liptovský Mikuláš je známy legendou o slovenskom hrdinovi, Jurajovi Jánošíkovi. 

Martin

Martin

Navštívte mesto už v minulosti známe ako centrum národného a kultúrneho života na Slovensku. Mesto Martin svojim návštevníkom ponúka Národný cintorín osobností Slovenska, prekrásne historické centrum, múzeá, Turčiansku galériu a krásnu okolitú prírodu. 

Ružomberok

Ružomberok

Navštívte moderné mesto dýchajúce dávnou históriou obklopené prekrásnymi horami, ktoré ponúka vynikajúce možnosti pre turistiku, mauzóleum slovenského buditeľa a kňaza A. Hlinku, Kostol sv. Ondreja, kalváriu, Liptovské múzeum  či Galériu Ľudovíta Fullu.

Turčianske Teplice

Turčianske Teplice

Navštívte kúpeľnický raj v lone prekrásnej prírody a užite si príjemný relax v mestečku Turčianske Teplice. Turčianske Teplice svojim návštevníkom ponúkajú nádherný kúpeľný park, bohaté kultúrne podujatia, lyžovačku v zime a cykloturistiku v lete.

Žilina

Žilina

Navštívte „Perlu na Váhu“ a spoznajte jej jedinečnú históriu s množstvom unikátnych pamätihodností. Žilina Vám ponúka krásne zrenovované historické jadro a pamiatky patriace do pamiatkovej rezervácie. Okolie Žiliny je vhodné aj na turistiku a relax v neďalekých kúpeľoch.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele