Slovensko / Kam ísť / Sever stredného Slovenska
Tatralandia Liptovský Mikuláš

Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Navštívte najväčší areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a v Poľsku! Tatralandia Liptovský Mikuláš ponúka bazény, tobogány, množstvo atrakcií, zdraviu prospešnú termálnu vodu, ubytovanie a služby na špičkovej úrovni.

Havránok

Archeoskanzen Havránok

Navštívte jedinečný archeologický park nad hladinou Liptovskej Mary a jednu z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Havránok ponúka významné slovenské archeologické nálezisko, pozostatky sídliska mladšej doby železnej a krásny výhľad z obrannej veže.

Blatnická dolina

Blatnická dolina

Medzi najvodnatejšie doliny Fatry patrí aj Blatnická dolina. V tejto zaujímavej doline nájdete pestrú vegetáciu a vzácny druch rastliny Cyklamen fatranský.

Budatínsky hrad

Budatínsky hrad

Navštívte perlu slovenskej ľudovej kultúry. Budatínsky hrad ponúka prehliadku zbierky prírodovedného múzea, dominantu Žiliny s unikátnym múzeom drotárskeho umenia.

Cyklomagistrála Malá Fatra

Cyklomagistrála Malá Fatra

Máte radi výlety na bicykli? Potom je cyklomagistrála v Malej Fatre pre vás ako stvorená. Členitý terén má množstvo prudkých a náročných stúpaní. Vydajte sa na výlet do okolitých lesov na bicykli. Z jeho sedla bude mať spoznávanie tohto kraja neodolateľné čaro.  

Cykloturistika Donovaly

Cykloturistika na Donovaloch

Rozhodli ste sa stráviť svoju letnú dovolenku v príjemnom prostredí hôr a zároveň využiť svoj čas na cykloturistiku, či horskú turistiku spolu so spoznávaním okolia?

Čičmany

Čičmany

Ak Vás zaujíma slovenský folklór, bude pre Vás tým pravým návšteva dedinky Čičmany, v ktorej môžte aj prenocovať. V Čičmanoch nájdete drevenice pomaľované bielymi vzormi, Národopisné múzeum v Radenovom dome, alebo útulný barokový kaštieľ v strede dediny.

Gaderská dolina

Gaderská dolina

Najvýznamnejšia a najkrajšia dolina v turčianskej časti Veľkej Fatry. V gaderskej doline môžete vidieť reliktné porasty borovice, plesnivec alpínsky, konský dol, rezerváciu Padva a mnoho iných zaujímavosti tohto očarujúceho miesta.

Thermal Park Bešeňová

GINO PARADISE Bešeňová

Nenechajte si ujsť celoročný oddychový raj len kúsok od miest Martin alebo Ružomberok! V GINO PARADISE Bešeňová nájdete bazény, adrenalínové atrakcie, whirpooly pod holým nebom, kamienkovú pláž s časťou pre nudistov a čarokrásne prírodné prostredie.

Golf Park Rajec

Golf Park Rajec

Hoci Golf Park Rajec vyzerá na prvý pohľad jednoducho, veľké prevýšenia, veľa jazierok a iných prekážok z neho robia skutočnú výzvu. Všetko je pripravené tak, aby ste tu zažili tie najkrajšie golfové zážitky. V spojení s nadštandardnými službami sa Golf Park stáva ideálnym miestom pre aktívny odpočinok.

Hrad Lietava

Hrad Lietava

Vychutnajte si prekrásny výhľad z mohutnej zrúcaniny stredovekej pevnosti. Hrad Lietava je jednou z najrozsiahlejších pevností na Slovensku a zároveň ideálnym miestom na turistiku.

Hrad Strečno

Hrad Strečno

Majestátna hradná pevnosť týčiaca sa na skale nad riekou Váh, kedysi považovaná za najbezpečnejšiu pevnosť kraja, navždy zviazaná s osobným príbehom Žofie Bosniakovej. Hrad Strečno ponúka krásny výhľad na Žilinskú kotlinu a kópiu múmie Žofie Bosniakovej.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry

Najlepšia zima na severných a južných svahoch Chopka, tu prežijete príjemnú lyžovačku na viac ako 35 km dokonale upravených zjazdovkách. Jasná Nízke Tatry ponúka garanciu snehu 5 mesiacov, detský park Maxiland, lyžiarsku školu, snowpark.

Kaštieľ Blatnica

Kaštieľ Blatnica

Príďte si pozrieť síce malý, ale architektonicky príťažlivý kaštieľ Blatnica, ktorý ponúka neskorobarokovú architektúru a expozíciu starých fotografií Slovenska od známeho a uznávaného fotografa Karola Plicku. .

Kostol Najsvätejšej Trojice v Žiline

Kostol Najsvätejšej Trojice v Žiline

Pôvodne gotický trojloďový kostol s renesančnými prvkami, Kostol Najsvätejšej Trojice, známy tiež ako farský kostol Panny Márie, pochádza z roku 1400 a ponúka Kaplnku sv. Jána Nepomuckého, ktorá mala slúžiť ako miesto Božieho hrobu.

Kostol sv. Pavla Apoštola

Kostol sv. Pavla Apoštola v Žiline

Mariánske námestie ponúka Kostol sv. Pavla Apoštola zložený z dvoch 32 m vysokých veží a Kláštor Jezuitov. Nájdete tu významný barokový oltár v interiéri kostola a pamätnú dosku venovanú biskupovi J. Vurumovi na kláštore.

Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice majú veľmi bohatú históriu siahajúcu až do 14. storočia. Pozývame vás na malú exkurziu. Kúpele Rajecké Teplice ponúkajú vodný a saunový svet a pobyt v kúpeľnom dome v antickom štýle.

Turčianske Teplice SPA & Aquapark

Kúpele Turčianske Teplice

Príďte si oddýchnuť do vyhľadávaných kúpeľov v Turčianskej kotline. Kúpele Turčianske Teplice majú pre Vás pripravené wellness pobyty, procedúry šité na mieru, SPA & Aquapark, nádherný kúpeľný park so vzácnymi stromami a prekrásnú okolitú prírodu.

Kysuce a Javorníky

Kysuce a Javorníky

Rázovitá oblasť Kysúc je miestom kopaníc a záhadných kamenných gulí. Spoznajte čaro miestnej prírody, ktorá ponúka nádherné historické pamiatky v prírode. Kysuce a Javorníky Vám ponúkajú lúky, poľany, smrekové lesy a prírodu vhodnú na turistiku, lyžovanie.

Kysucká cyklomagistrála

Kysucká cyklomagistrála

Spoznávať kolorit oblasti Kysúc a Javorníkov môžete aj na bicykli. Navštívte rázovité dedinky alebo malebné kopanice. Jednou z nich je Korňanský ropný prameň, ktorý je ojedinelým ropným výverom na Slovensku.  

Likavsky hrad

Likavský hrad

Likavský hrad v minulosti slúžil ako obranný hrad. V tomto hrade možete vidieť reprodukcie dobových rytín, drevorytov, kresieb a malieb a kreslenú dokumentáciu archeologických nálezov.

Liptovská cyklomagistrála

Liptovská cyklomagistrála

Či už si vyberiete trasu Demänovskou dolinou alebo sa preveziete okolo Liptovskej Mary, príroda tejto oblasti Vás určite očarí. Ponúka Vám možnosť navštíviť pamiatky v okolí a športovo-zábavné aktivity.

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Nechajte sa aj Vy zlákať najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Liptovská Mara a jej okolie Vám ponúkajú skvelé možnosti na prechádzky a výlety pešo alebo na bicykli, či Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktoré ponúka kultúrno-historické pamiatky zaplavené pri stavbe nádrže.

Liptovský hrad

Liptovský hrad

Liptovský hrad je najvyššie položeným hradom - v súčasnosti zrúcaninou, na Slovensku, ktorý kedysi chránil hranice krajiny. Zrúcanina vo výške 993 m, ktorá si pamätá časy kráľov Vám ponúka bohatú archeologickú expozíciu v prírode.

Liptovský Ján

Liptovský Ján

Nechajte sa zlákať jednou z najkrajších lokalít Liptova a navštívte Liptovský Ján, ktorý Vám ponúka obľúbené termálne kúpalisko, lyžovačku na okolitých svahoch alebo oddych v príjemnom prostredí malebnej obce.

Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš

Centrum turizmu, štartovacie miesto za letnými aj zimnými športami do okolitých Nízkych Tatier, ktoré ponúka možnosti turistiky a športového vyžitia, krásnu okolitú prírodu, ale aj historické pamiatky. Liptovský Mikuláš je známy legendou o slovenskom hrdinovi, Jurajovi Jánošíkovi. 

Malá Fatra

Malá Fatra

Príďte preskúmať zákutia štvrtého najvyššieho pohoria na Slovensku. V Malej Fatre Vás čakajú rôznorodé, väčšinou náročné túry, členitý terén, hustá sieť turistických chodníkov, krásne výhľady na okolie a zimné športy vrátane skialpinizmu.

Malá synagóga

Malá synagóga v Žiline

Malá synagóga patrí k najvýznamnejším budovám modernej synagogálnej architektúry v Európe. Svojim návštevníkom ponúka expozíciu Múzea židovskej kultúry a modlitebňu drevenou mrežou oddelenú od výstavnej siene.

Martin

Martin

Navštívte mesto už v minulosti známe ako centrum národného a kultúrneho života na Slovensku. Mesto Martin svojim návštevníkom ponúka Národný cintorín osobností Slovenska, prekrásne historické centrum, múzeá, Turčiansku galériu a krásnu okolitú prírodu. 

Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny

Expozícia podávajúca ucelený obraz o tradičnej stavebnej kultúre a bývaní na území celého Slovenska. V múzeu môžete navštíviť expozície Región Orava, Región Kysúc-Podjavorníky, Región Turiec, Región Liptov.

Zverovka

Náučný chodník na Chatu Zverovku

Nenáročná trasa vedie prekrásnou prírodou smrekového lesa náučným chodníkom s informačnými tabuľami na Chatu Zverovka. Náučný chodník Vás prevedie okolo dreveného zrubu, ktorý počas druhej svetovej vojny slúžil ako dočasná partizánska nemocnica.

Kvačianska dolina

Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina

Príďte sa prejsť trasami rôznych dĺžok a spoznávať nádheru fauny a flóry týchto dolín. Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina Vám ponúka mohutný prameň potoka Prosiečanka, skalné prieseky, vodopády, jaskyne a skaly.

Nízke Tatry

Nízke Tatry

Vychutnajte si krásu turisticky veľmi obľúbených Nízkych Tatier. Ich kopce ponúkajú možnosti na náročnejšiu turistiku, ktorú však zvládnete aj bez špeciálnej prípravy. Nízke Tatry Vám taktiež ponukajú prekrásny výhľad z vrchov.

Orava

Orava

Nádherný malebný kraj Orava zaiste uspokojí svojimi bohatými krásami a turistickými možnosťami každého milovníka prírody. Orava ponúka krásne prostredie ideálne na nenáročné prechádzky a splav rieky Oravy.

Oravská cyklomagistrála

Oravská cyklomagistrála

Pokiaľ ste kondične dobre pripravení, môžete absolvovať trasy pre horské bicykle v Oravskej Magure a Skorušinských vrchoch. Na Orave sa nachádza niekoľko miestnych, ale aj medziregionálnych cyklotrás. Počas jazdy si vychutnáte prekrásny výhľad z vrchu Magurka na Oravu a Tatry.

Oravská priehrada

Oravská priehrada

Nechajte sa aj Vy zlákať šírymi vodami a krásnou prírodnou scenériou. Oravská priehrada Vám ponúka vodné športy, jedinečnú ľudovú architektúru, ostrov s kostolom a expozíciou histórie a ľudovej tvorby.

Oravský hrad

Oravský hrad

Navštívte "Orlie hniezdo" na vysokej skale nad okolitou krajinou. Nechajte sa zlákať jedným z najpríťažlivejších hradov na Slovensku. Vychutnajte si Oravské múzeum, spleť sprístupnených podzemných chodieb, nočné strašidelné prehliadky a divadelné predstavenia.

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly patrí medzi špičku lyžiarský stredísk na Slovensku. Prídte si zalyžovať na kvalitné zjazdovky pre lyžiarov všetkých kategórií!

Plte na Váhu

Plte na Váhu

Vyskúšajte tento historický spôsob lodnej dopravy. Jazda plťou po Váhu bude pre Vás zaručene silným zážitkom. Plte na Váhu ponúkajú 7 kilometrov dlhú trasu, netradičné pohľady na zrúcaniny v okolí a cestu nebezpečným úsekom okolo brál Margita a Besná.

Považská galéria umenia v Žiline

Považská galéria umenia Žilina

Klenotnica súčasného slovenského výtvarného umenia. Považská galéria umenia Vám ponúka netradičné umelecké projekty, tzv. specific art, výstavné siene s množstvom slovenských i zahraničných umeleckých diel.

RS Vadicov

Rekreačné stredisko Vadičov

Príďte vyskúšať lyžovačku na skvelom svahu za prvotriedne ceny! Rekreačný areál Vadičov vám ponúka lyžovanie v lone nádhernej prírody, plne vybavený wellness hneď po aktívne strávenom dni, či zábavu s kamarátmi na tubing-u.

Ružomberok

Ružomberok

Navštívte moderné mesto dýchajúce dávnou históriou obklopené prekrásnymi horami, ktoré ponúka vynikajúce možnosti pre turistiku, mauzóleum slovenského buditeľa a kňaza A. Hlinku, Kostol sv. Ondreja, kalváriu, Liptovské múzeum  či Galériu Ľudovíta Fullu.

Bačova Roveň hlavná

Ski Centrum Bačova Roveň

Ski centrum Bačova roveň*** sa nachádza v obci Vyšná Boca a je situované v bezprostrednej blízkosti Hotela**Barbora.

Jasenská dolina

SKI Jasenská dolina

Jasenská dolina je najznámejšia veľkofatranská dolina, ktorá sa nachádza na turčianskej strane Veľkej Fatry. Nájdete tu celoročné rekreačné centrum a výborné lyžiarske strediská pre začiatočníkov i pokročilých, Kašovú a Lehotu.

SKI PARK Kubínska hoľa

SKI PARK Kubínska hoľa

Najvýhľadavanejšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde máte prekrásny výhľad na Hornú časť Oravy, Západne a Nízke Tatry a protiľahlé Chočske pohorie ponúka lyžovačku pre celú rodinu, 9 vlekov, lyžiarsku školu.

SKI PARK Ružomberok

Ski Park Ružomberok - Malinô Brdo

V krásnom prostredí Veľkej Fatry sa nachádza Ružomberok - Malinô Brdo, jedno z najmodernejších lyžiarských stredísk na Slovensku.  

skicentrum opalisko

Skicentrum Opalisko

Ponúka Vám príjemné centrum rodinného typu, s nádhernými a upravenými svahmi, kde si prídu na svoje nielen zdatní lyžiari, ale aj úplní začiatočníci a hlavne deti.

PARK SNOW Veľká Rača

Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica

Jedným zo skvelých miest pre zimné športy je práve stredisko Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica, ktoré ponúka až 14 kilometrov zjazdoviek rôznych úrovní, trasy rôznych dĺžok pre bežecké lyžovanie, ideálne podmienky pre rodiny s deťmi.

SNOWLAND Valčianska dolina

SNOWLAND Valčianska dolina

Užite si s rodinou zábavu na Valčianskych svahoch! SNOWLAND Valčianska dolina Vám ponúka množstvo akcií a podujatí na rozmanité témy, dobrú lyžovačku pre začiatočníkov, ale aj zdatnejších lyžiarov, bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km.

Súľovské skaly

Súľovské skaly a Gotická brána

Ak máte radi aktívny oddych, náučný chodník na Súľovské skaly je tým pravým pre mierne náročnú turistiku. Náučný chodník Vám ponúka najzaujímavejšiu časť Súľovských skál v oblasti hradu Súľov a krásnu prírodnú scenériu a čarovné pohľady na okolitú krajinu.

Šutovský vodopád

Šutovský vodopád

Mohutný vodopád v Šutovskej doline, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 830 m n.m. 

Turčianska galéria

Turčianska galéria Martin

Navštívte Turčiansku galériu, klenotnicou predovšetkým moderného slovenského výtvarného umenia. Turčianska galéria Vám ponúka skvosty najznámejších slovenských výtvarníkov 20. storočia, akcie a projekty so zahraničnými umelcami a galériami.

Turčianske Teplice

Turčianske Teplice

Navštívte kúpeľnický raj v lone prekrásnej prírody a užite si príjemný relax v mestečku Turčianske Teplice. Turčianske Teplice svojim návštevníkom ponúkajú nádherný kúpeľný park, bohaté kultúrne podujatia, lyžovačku v zime a cykloturistiku v lete.

Vršatecké skaly

Turistika na Vršatec

Aktívny oddych, dokonalý relax v nenáročnom teréne a čistý vzduch. Nádherný výhľad na okolie. Turistika na Vršatec Vám ponúka upravené cyklistické trasy a trate pre bežecké lyžovanie.

Vrch Straník

Turistika Žilina - Budatín

Žilina ponúka skvelé možnosti na nenáročnú turistiku prekrásnou okolitou prírodou. Nezabudnuteľný je výstup zo Žiliny na hrad Budatín cez kopec Dubeň chodníkom až na výhľadový kopec Zástranie ponúkajúci krásny pohľad na okolie.

Vlkolínec

Vlkolínec

Nenechajte si ujsť unikátnu a najzachovalejšiu rezerváciu ľudovej architektúry Slovenska, ktorá ako jediná nie je narušená novou výstavbou. Vo Vlkolínci uvidíte čisto drevenú obec zapísanú v UNESCO, 45 pôvodných stavieb ľudovej architektúry, dominantnú drevenú zvonicu.

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vodná nádrž Nová Bystrica

Malebná príroda nazývaná ako "slovenská Kanada" si vás určite získa. Vodná nádrž Nová Bystrica a jej okolie láka množstvom prírodných pamiatok a historickou železničkou (navrhnutá do zoznamu UNESCO).

Vrátna dolina

Vrátna

Vrátna dolina je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime,  jedno z najvýznamnejších a najmodernejšie vybavených lyžiarských stredísk, ideálne podmienky na cykloturistiku a iné druhy športov.

Vrátna Free Time Zone

Vrátna Free Time Zone

Ideálna kombinácia obtiažností svahov v stredisku Vrátna Free Time Zone umožňuje kvalitnú lyžovačku pre všetky kategórie.

Winter park Martinky

Winter park Martinky

Lyžiarske stredisko Martinky je známe svojimi výbornými traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na nádherné kopce a pohoria. Winter Park Martinky ponúka 6 vlekov a až 12 kilometrov zjazdoviek, upravené trasy rôznych obtiažností a špeciálny snowboard park.

Západné Tatry

Západné Tatry

Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. V tomto pásme má značná časť vrchov výšku nad 2000 metrov, a preto sú Západné Tatry obľúbeným miestom pre zdatnejších turistov. Západné Tatry ponukajú svoju najkrajšiu časť Roháče.

Žilina

Žilina

Navštívte „Perlu na Váhu“ a spoznajte jej jedinečnú históriu s množstvom unikátnych pamätihodností. Žilina Vám ponúka krásne zrenovované historické jadro a pamiatky patriace do pamiatkovej rezervácie. Okolie Žiliny je vhodné aj na turistiku a relax v neďalekých kúpeľoch.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk