Slovensko / Čo robiť / Turistika / Sever stredného Slovenska
Blatnická dolina

Blatnická dolina

Medzi najvodnatejšie doliny Fatry patrí aj Blatnická dolina. V tejto zaujímavej doline nájdete pestrú vegetáciu a vzácny druch rastliny Cyklamen fatranský.

Gaderská dolina

Gaderská dolina

Najvýznamnejšia a najkrajšia dolina v turčianskej časti Veľkej Fatry. V gaderskej doline môžete vidieť reliktné porasty borovice, plesnivec alpínsky, konský dol, rezerváciu Padva a mnoho iných zaujímavosti tohto očarujúceho miesta.

Kysuce a Javorníky

Kysuce a Javorníky

Rázovitá oblasť Kysúc je miestom kopaníc a záhadných kamenných gulí. Spoznajte čaro miestnej prírody, ktorá ponúka nádherné historické pamiatky v prírode. Kysuce a Javorníky Vám ponúkajú lúky, poľany, smrekové lesy a prírodu vhodnú na turistiku, lyžovanie.

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Nechajte sa aj Vy zlákať najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Liptovská Mara a jej okolie Vám ponúkajú skvelé možnosti na prechádzky a výlety pešo alebo na bicykli, či Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktoré ponúka kultúrno-historické pamiatky zaplavené pri stavbe nádrže.

Malá Fatra

Malá Fatra

Príďte preskúmať zákutia štvrtého najvyššieho pohoria na Slovensku. V Malej Fatre Vás čakajú rôznorodé, väčšinou náročné túry, členitý terén, hustá sieť turistických chodníkov, krásne výhľady na okolie a zimné športy vrátane skialpinizmu.

Zverovka

Náučný chodník na Chatu Zverovku

Nenáročná trasa vedie prekrásnou prírodou smrekového lesa náučným chodníkom s informačnými tabuľami na Chatu Zverovka. Náučný chodník Vás prevedie okolo dreveného zrubu, ktorý počas druhej svetovej vojny slúžil ako dočasná partizánska nemocnica.

Kvačianska dolina

Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina

Príďte sa prejsť trasami rôznych dĺžok a spoznávať nádheru fauny a flóry týchto dolín. Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina Vám ponúka mohutný prameň potoka Prosiečanka, skalné prieseky, vodopády, jaskyne a skaly.

Nízke Tatry

Nízke Tatry

Vychutnajte si krásu turisticky veľmi obľúbených Nízkych Tatier. Ich kopce ponúkajú možnosti na náročnejšiu turistiku, ktorú však zvládnete aj bez špeciálnej prípravy. Nízke Tatry Vám taktiež ponukajú prekrásny výhľad z vrchov.

Orava

Orava

Nádherný malebný kraj Orava zaiste uspokojí svojimi bohatými krásami a turistickými možnosťami každého milovníka prírody. Orava ponúka krásne prostredie ideálne na nenáročné prechádzky a splav rieky Oravy.

Oravská priehrada

Oravská priehrada

Nechajte sa aj Vy zlákať šírymi vodami a krásnou prírodnou scenériou. Oravská priehrada Vám ponúka vodné športy, jedinečnú ľudovú architektúru, ostrov s kostolom a expozíciou histórie a ľudovej tvorby.

Súľovské skaly

Súľovské skaly a Gotická brána

Ak máte radi aktívny oddych, náučný chodník na Súľovské skaly je tým pravým pre mierne náročnú turistiku. Náučný chodník Vám ponúka najzaujímavejšiu časť Súľovských skál v oblasti hradu Súľov a krásnu prírodnú scenériu a čarovné pohľady na okolitú krajinu.

Šutovský vodopád

Šutovský vodopád

Mohutný vodopád v Šutovskej doline, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 830 m n.m. 

Vršatecké skaly

Turistika na Vršatec

Aktívny oddych, dokonalý relax v nenáročnom teréne a čistý vzduch. Nádherný výhľad na okolie. Turistika na Vršatec Vám ponúka upravené cyklistické trasy a trate pre bežecké lyžovanie.

Vrch Straník

Turistika Žilina - Budatín

Žilina ponúka skvelé možnosti na nenáročnú turistiku prekrásnou okolitou prírodou. Nezabudnuteľný je výstup zo Žiliny na hrad Budatín cez kopec Dubeň chodníkom až na výhľadový kopec Zástranie ponúkajúci krásny pohľad na okolie.

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vodná nádrž Nová Bystrica

Malebná príroda nazývaná ako "slovenská Kanada" si vás určite získa. Vodná nádrž Nová Bystrica a jej okolie láka množstvom prírodných pamiatok a historickou železničkou (navrhnutá do zoznamu UNESCO).

Vrátna dolina

Vrátna

Vrátna dolina je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime,  jedno z najvýznamnejších a najmodernejšie vybavených lyžiarských stredísk, ideálne podmienky na cykloturistiku a iné druhy športov.

Západné Tatry

Západné Tatry

Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. V tomto pásme má značná časť vrchov výšku nad 2000 metrov, a preto sú Západné Tatry obľúbeným miestom pre zdatnejších turistov. Západné Tatry ponukajú svoju najkrajšiu časť Roháče.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk