Slovensko / Ubytování / Rezervace letenek

O letištích

Letiště M. R. Štefánika Bratislava

Je vstupní branou do hlavního města Bratislavy a celé Slovenské republiky. Významná geografická poloha v rámci Evropy mu dává potenciál stát se vstupní branou do celého středoevropského regionu. Nachází se pouze 15 minut od centra města. Pravidelné a nepravidelné tuzemské i mezinárodní letecké spojení zajišťuje množství běžných i nízkonákladových leteckých společností. Cestujícímu nabízí snadnou dostupnost z centra hlavního města tak z letištního parkoviště až po nástup do letadla. Letiště Bratislava obsahuje prvky moderní dopravní infrastruktury, která nabízí nejen technologicky vyspělé kapacity pro letecké společnosti, ale zároveň příjemné zákaznicky orientované prostředí pro cestující.

Letiště Košice

Je mezinárodním letištěm v Košicích a druhým největším letištěm na Slovensku. Nachádza se v městské části Barca 6km na jih od centra města v nadmořské výšce 230 m n. m. Rozloha letiště je 3,5 km ². Největšími letadly schopnými přistát na letišti jsou Boeing 767 a Airbus A310. Kapacita letiště je 700 tisíc osob ročně, resp. 1 000 osob za hodinu.

Letiště Poprad-Tatry

Leží ve výšce 718 mnm, je nejvýše položeným letištěm pro dopravní letadla na krátké a střední tratě ve střední Evropě. Celoročně letiště využívají soukromé a obchodní letadla zejména z Německa, Francie, Belgie a Rakouska, aerokluby a letecké školy. V současnosti je letiště Poprad-Tatry díky pravidelným linkám spojené s Londýnem, Bratislavou, Boloňa a Basilejí. Díky své geografické poloze má letiště Poprad-Tatry mimořádně dobré povětrnostní podmínky, často leží nad hranicí mlhy a využívají ho jako náhradní letiště letadla původně směřující do Košic, Sliače, Žiliny, či dokonce Bratislavy.

Vienna International Airport

Mezinárodní letiště 18 kilometrů jihovýchodně od Vídně, 63 km od Bratislavy, nedaleko města Schwechat. Má 3 terminály a patří mezi nejvytíženější evropské letiště. Mezi vídeňským letištěm a bratislavským letištěm a autobusovým nádražím jezdí pravidelně zhruba v hodinových intervalech autobus. Náročnější cestující si mohou objednat i taxi službu specializovanou na dopravu cestujících na letiště Schwechat nebo i odtud zpět na Slovensko. 

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


Využívejte výhody online rezervace!


restauracie_cz