Slovensko / O Slovensku / Regióny

Slovenské regióny vám vďaka svojej rôznorodosti ponúkajú možnosti kultúrneho, prírodného, spoločenského ale aj športového vyžitia. Napriek tomu, že Slovensko patrí k malým krajinám, slovenské regióny majú pre turistov pripravených naozaj veľa zážitkov. Na svoje si prídu nadšenci histórie, zimných a letných športov, ale aj tí, ktorí si sem prídu oddýchnuť alebo spoznať nových ľudí a ich zvyklosti. Ponúkame Vám prehľad slovenských regiónov.

 

sz_srSeverozápadné Slovensko

Určite oceníte rôznorodosť severozápadného regiónu Slovenska. Či už si vyberiete nízke pahorkatiny alebo vysoké vrchy, vaše prechádzky budú korunované nádherou okolitej prírody. Nájdete tu stovky turistických príležitostí, svetoznáme kúpele a množstvo historických pamiatok.

 

jz_srJuhozápadné Slovensko

Láka vás mestský život? Potom navštívte juhozápadné Slovensko. Mestá v tomto regióne vám ponúknu množstvo zaujímavostí a atrakcií. Na juhozápade Slovenska nájdete najnavštevovanejšie mesto Slovenska, najnáročnejšie golfové ihrisko v Európe a historické centrum južného Slovenska.

 

sever_stredneho_srSever stredného Slovenska

Aktívny odpočinok v tejto atraktívnej oblasti Slovenska môžete spojiť aj s príjemným oddychom.Na severe stredného Slovenska nájdete túry s výhľadom na celé Slovensko, najväčší aquapark na Slovensku, centrum ľudovej architektúry a raj cykloturistiky na Slovensku.

 

juhostredne slovenskoJuh stredného Slovenska

Množstvo historických miest a pamiatok zapísaných do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO vám poskytne nezabudnuteľné výlety do histórie krajiny. Na juhu stredného Slovenska nájdete historickú pokladnicu Slovenska, najlepšie vyznačenú turistickú oblasť či jaskynné kúpele.

 

sv_srSeverovýchodné Slovensko

Nájdete tu symbol krajiny - Vysoké Tatry. Vydajte sa po turistických chodníkoch, alebo navštívte stredoveké mestá s unikátnou architektúrou. Na severovýchode Slovenska nájdete skutočný raj pre turistov a lyžiarov, golf pod najmenšími veľhorami sveta a vodný relax.

 

jv_srJuhovýchodné Slovensko

Juhovýchodné Slovensko je kraj mnohých jazykov a tradícií. Obdivujte jedinečné zvyklosti rázovitých regiónov alebo bohatú históriu. Na juhovýchode Slovenska nájdete európske hlavné mesto kultúry 2013, pohorie s unikátnymi jaskyňami a najkrajší anglický park na Slovensku.

         

 

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk