Slovensko / Čo robiť / Turistika
Badínsky prales

Badínsky prales

Vydajte sa po stopách princa Charlesa a prežite nevšedný pochod pralesom. Badínsky prales Vám ponúka jedno z najstarších chránených území Slovenska, pôvodnú jedľovú bučinu, vzácne bresty, zaujímavý náučný chodník.

Blatnická dolina

Blatnická dolina

Medzi najvodnatejšie doliny Fatry patrí aj Blatnická dolina. V tejto zaujímavej doline nájdete pestrú vegetáciu a vzácny druch rastliny Cyklamen fatranský.

Devínska kobyla - Sandberg

Devínska Kobyla

Najznámejšou turistickou trasou v okolí Bratislavy je trasa na Devínsku Kobylu - najzápadnejší výbežok Karpát na Slovensku. Výlet na Devinskú Kobylu Vám ponúka výhľad na rieku Moravu pred jej ústím do Dunaja, národnú prírodnú rezerváciu a Sanberg.

Donovaly

Donovaly

Na rozhraní dvoch národných parkov Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, sa v krásnom prostredí nachádza turistické centrum Donovaly. Vyhľadávané turistické centrum, vhodné pre návštevy v zime i v lete, ktoré charakterizuje krásne prostredie, široká ponuka doplnkových služieb a na atrakcie bohaté okolie.

Dubnické opálove bane

Dubnícke opály

Dubnické opály sú na svetových trhoch vysoko cenené pre ich jedinečnosť. Vynikajú dokonalou hrou farieb takzvanou palescesiou.

Gaderská dolina

Gaderská dolina

Najvýznamnejšia a najkrajšia dolina v turčianskej časti Veľkej Fatry. V gaderskej doline môžete vidieť reliktné porasty borovice, plesnivec alpínsky, konský dol, rezerváciu Padva a mnoho iných zaujímavosti tohto očarujúceho miesta.

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci vo výške 1 208 m.n.m. je stret troch štátov - Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Kremenec je dominantou a so svojou výškou je najvyšším vrchom Bukovských vrchov.

Kremnické vrchy

Kremnické vrchy

Vďaka množstvu prírodných zvláštností a rozmanitostí sú Kremnické vrchy turistami veľmi vyhľadávané. Nechajte sa aj Vy očariť nádhernými scenériami tejto oblasti a spoznajte všetky krásne miesta, ktoré sa tu nachádzajú.

Kysuce a Javorníky

Kysuce a Javorníky

Rázovitá oblasť Kysúc je miestom kopaníc a záhadných kamenných gulí. Spoznajte čaro miestnej prírody, ktorá ponúka nádherné historické pamiatky v prírode. Kysuce a Javorníky Vám ponúkajú lúky, poľany, smrekové lesy a prírodu vhodnú na turistiku, lyžovanie.

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Nechajte sa aj Vy zlákať najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Liptovská Mara a jej okolie Vám ponúkajú skvelé možnosti na prechádzky a výlety pešo alebo na bicykli, či Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, ktoré ponúka kultúrno-historické pamiatky zaplavené pri stavbe nádrže.

Malá Fatra

Malá Fatra

Príďte preskúmať zákutia štvrtého najvyššieho pohoria na Slovensku. V Malej Fatre Vás čakajú rôznorodé, väčšinou náročné túry, členitý terén, hustá sieť turistických chodníkov, krásne výhľady na okolie a zimné športy vrátane skialpinizmu.

Malé Karpaty

Malé Karpaty

Malé Karpaty začínajú v Bratislave na Dunaji a tiahnu sa až po Nové Mesto nad Váhom. Zapísali sa tiež do dejín druhej svetovej vojny, počas ktorej okolité lesy slúžili partizánom ako miesto bojov o oslobodenie Bratislavy. Čas strávený nenáročnou prechádzkou bude určite jedinečný.

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny je najvýchodnejší slovenský národný park. Je tu najväčší výskyt veľkých lesných šeliem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n. m.) sa nachádza najvyššie položený cintorín z I. svetovej vojny na Slovensku.

Zverovka

Náučný chodník na Chatu Zverovku

Nenáročná trasa vedie prekrásnou prírodou smrekového lesa náučným chodníkom s informačnými tabuľami na Chatu Zverovka. Náučný chodník Vás prevedie okolo dreveného zrubu, ktorý počas druhej svetovej vojny slúžil ako dočasná partizánska nemocnica.

Kvačianska dolina

Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina

Príďte sa prejsť trasami rôznych dĺžok a spoznávať nádheru fauny a flóry týchto dolín. Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina Vám ponúka mohutný prameň potoka Prosiečanka, skalné prieseky, vodopády, jaskyne a skaly.

Nízke Tatry

Nízke Tatry

Vychutnajte si krásu turisticky veľmi obľúbených Nízkych Tatier. Ich kopce ponúkajú možnosti na náročnejšiu turistiku, ktorú však zvládnete aj bez špeciálnej prípravy. Nízke Tatry Vám taktiež ponukajú prekrásny výhľad z vrchov.

Orava

Orava

Nádherný malebný kraj Orava zaiste uspokojí svojimi bohatými krásami a turistickými možnosťami každého milovníka prírody. Orava ponúka krásne prostredie ideálne na nenáročné prechádzky a splav rieky Oravy.

Oravská priehrada

Oravská priehrada

Nechajte sa aj Vy zlákať šírymi vodami a krásnou prírodnou scenériou. Oravská priehrada Vám ponúka vodné športy, jedinečnú ľudovú architektúru, ostrov s kostolom a expozíciou histórie a ľudovej tvorby.

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kedysi nazývané aj Rybie pleso, sa nachádza v Mengusovskej doline. Popradske pleso je jazero ľadovcového pôvodu a štvrté najväčšie jazero na Slovensku. V okolí tohto jazera si určite vychutnáte prekrásnu prírodu.

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreačné stredisko Drienica

Horské rekreačné stredisko Drienica – Lysá sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí pohoria Čergov nad dedinou na začiatku Drienickej doliny a Lysej v priemernej nadmorskej výške 850 m.

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso sa pýši svojím prekrásnym výhľadom. Smerom na juhovýchod sa otvára panoráma Popradskej kotliny a početných karpatských pohorí. Hladina Skalnatého plesa nám odhaľuje dokonalú dvojicu- Lomnického a Kežmarského štíta.

Sĺňava

Sĺňava

Príďte prežiť dovolenku s celou rodinou k vodnej nádrži Sĺňava. Rekreačná oblasť Sĺňava Vám ponúka autokempingy, penzióny, hotely, vodné lyžovanie, windsurfing, plavbu loďou a vtáčí ostrov - chránenú prírodnú rezerváciu.

Slovenský kras

Slovenský kras

Najväčšie krasové územie Slovenskej republiky budovaný vápencami a dolomitmi. Slovenský kras je známy množstvom prekrásnych jaskyň svetového významu. Pre ľudia, ktorí milujú turistiku a jaskyne Slovenský kras bude nezabudnuteľný.

Slovenský raj

Slovenský raj

Navštívte jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska a spoznajte slovensku prírodu ako nikdy doteraz. V Slovenskom raji Vás čaká Národný park Slovenský raj, kaňony, tiesňavy, rokliny, doliny, nádherná ľadová výzdoba Dobšinskej ľadovej jaskyne.

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Najlepším miestom pre rekreáciu a oddych sú v Snine jednoznačne Sninské rybníky. V rekreačnej oblasti sa môžu návštevníci vykúpať, ideálne podmienky sú tu aj pre vodné športy a rybolov.

Strážovské vrchy

Strážovské vrchy

Nechajte sa zlákať rozprávkovou krajinou. Chránená krajinná oblasť Strážovské vrchy ponúka husté lesy, bizarné skaly, nádherné doliny, prekrásne výhľady, vápencové bradlá, kamenné gule, Korňanský ropný prameň - ojedinelý prirodzený výver ropy.

Súľovské skaly

Súľovské skaly a Gotická brána

Ak máte radi aktívny oddych, náučný chodník na Súľovské skaly je tým pravým pre mierne náročnú turistiku. Náučný chodník Vám ponúka najzaujímavejšiu časť Súľovských skál v oblasti hradu Súľov a krásnu prírodnú scenériu a čarovné pohľady na okolitú krajinu.

Štiavnické vrchy

Štiavnické vrchy

Vychutnajte si najväčšie sopečné pohorie Západných Karpát a krásy jeho rozmanitej prírody. V Štiavnických vrchoch nájdete množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, nádherný výhľad z vrchu Sitno a osvieženie vo vodných nádržiach - tajchách.

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštívte jedno z najznámejších miest vo Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Okolie Štrbského plesa Vám ponúka okúzlujúcu prírodu, možnosti prechádzok a spoznávania okolia, v zime zamrznutú plochu na korčuľovanie.

Šutovský vodopád

Šutovský vodopád

Mohutný vodopád v Šutovskej doline, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 830 m n.m. 

Turistika okolo Banskej Bystrice

Turistická oblasť Banská Bystrica

Vychutnajte si turistiku v jednej z najlepšie vyznačených turistických oblastí na Slovensku. Turistika v okolí Banskej Bystrice ponúka vyše 500 km značených turistických trás, nové trasy na území Mestských lesov, pobyt v prírode len pár kilometrov od mesta, okružné chodníky v lesoparkoch.

Vrch Šíp

Turistika na Kraľovany

Užite si jedinečný stredne náročný výstup na skalné bralo Šíp týčiace sa nad okolím. Turistika na Kraľovany Vám ponúka fascinujúce pohľady na dolomitové bralá a fantastické výhľady na doliny a drevenice osady Podšíp.

Vršatecké skaly

Turistika na Vršatec

Aktívny oddych, dokonalý relax v nenáročnom teréne a čistý vzduch. Nádherný výhľad na okolie. Turistika na Vršatec Vám ponúka upravené cyklistické trasy a trate pre bežecké lyžovanie.

Vrch Straník

Turistika Žilina - Budatín

Žilina ponúka skvelé možnosti na nenáročnú turistiku prekrásnou okolitou prírodou. Nezabudnuteľný je výstup zo Žiliny na hrad Budatín cez kopec Dubeň chodníkom až na výhľadový kopec Zástranie ponúkajúci krásny pohľad na okolie.

Veľká Fatra

Veľká Fatra - Východná časť

Národný park Veľká Fatra sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Vo Veľkej Fatre môžete vidieť rozsiahle lesy, prekrásne doliny a v blízkosti sa náchádza dedina Vlkolínec (UNESCO).

Veľká Fatra

Veľká Fatra - Západná časť

Národný park Veľká Fatra sa nachádza na území Liptova, Oravy, Turca a Horehronia. Vo Veľkej Fatre môžete vidieť rozsiahle lesy, prekrásne doliny a v blízkosti sa náchádza dedina Vlkolínec (UNESCO).

Domaša

Vodná nádrž Domaša

Zelená perla východného Slovenska - vodná nádrž Domaša postavená na rieke Ondava je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny.

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vodná nádrž Nová Bystrica

Malebná príroda nazývaná ako "slovenská Kanada" si vás určite získa. Vodná nádrž Nová Bystrica a jej okolie láka množstvom prírodných pamiatok a historickou železničkou (navrhnutá do zoznamu UNESCO).

Vrátna dolina

Vrátna

Vrátna dolina je považovaná za najkrajšiu dolinu Malej Fatry. Je to jedno z najvýznamnejších turistických a lyžiarskych stredísk na Slovensku. Ponúka široké možnosti aktívneho odpočinku v lete i v zime,  jedno z najvýznamnejších a najmodernejšie vybavených lyžiarských stredísk, ideálne podmienky na cykloturistiku a iné druhy športov.

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechajte si ujsť najatraktívnejšiu slovenskú turistickú destináciu s prírodnou ponukou. Vo Vysokých Tatrách nájdete vysoké štíty, nádherné plesá, možnosti turistiky, horolezectva, lyžovania a ozubnicovú železnicu, visutú lanovku na Lomnický štít.

Západné Tatry

Západné Tatry

Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku. V tomto pásme má značná časť vrchov výšku nad 2000 metrov, a preto sú Západné Tatry obľúbeným miestom pre zdatnejších turistov. Západné Tatry ponukajú svoju najkrajšiu časť Roháče.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk