Slovensko / Co dělat / Turistika
Badínsky prales

Badínsky prales

Vydejte se po stopách prince Charlese a prožijte nevšední pochod pralesem. Badínsky prales Vám nabízí jedno z nejstarších chráněných území na Slovensku, původní jedlovou bučí, vzácné jilmu, zajímavý naučný chodník.

Blatnická dolina

Blatnická dolina

Mezi najvodnatejšie doliny Fatry patří i Blatnicka dolina. V této zajímavé dolině najdete pestrou vegetaci a vzácný druh rostliny Cyklámen fatranský.

Devínska kobyla - Sandberg

Devínská Kobyla

Nejznámější turistickou trasou v okolí Bratislavy je trasa na Devínskou Kobylu - nejzápadnější výběžek Karpat na Slovensku. Výlet na Devínskou Kobylu Vám nabízí výhled na řeku Moravu před jejím ústím do Dunaje, národní přírodní rezervace, Sandberg.

Donovaly

Donovaly

Na rozhraní dvou národních parků Nízkých Tater a Velké Fatry, se v krásném prostředí nachází turistické centrum Donovaly. Vyhledávané turistické centrum, vhodné pro návštěvy v zimě iv létě, které charakterizuje krásné prostředí, široká nabídka doplňkových služeb a na atrakce bohaté okolí. více info ...

Dubnické opálove bane

Dubnické opálové doly

Dubnické opály jsou na světových trzích vysoko ceněny pro jejich jedinečnost. Vynikají dokonalou hrou barev, takzvanou opalescencí.

Gaderská dolina

Gaderská dolina

Nejvýznamnější a nejkrásnější dolina v turčianské části Velké Fatry. V Gaderské údolí můžete vidět relikty porosty borovice, protěž alpská, koňský dol, rezervaci Padva a mnoho dalších zajímavosti tohoto okouzlujícího místa.

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci ve výšce 1 208 m n.m. se střetávají tři státy - Slovensko, Polsko a Ukrajina. Kremenec je dominantou a se svou výškou je nejvyšším vrchem Bukovských vrchů. 

Kremnické vrchy

Kremnické vrchy

Díky množství přírodních zvláštností a rozmanitostí jsou Kremnické vrchy turisty velmi vyhledávané. Nechte se i Vy okouzlit nádhernými scenériemi této oblasti a poznejte všechny krásné místa, které se zde nacházejí.

Kysuce a Javorníky

Kysuce a Javorníky

Rázovitá oblast Kysuc je místem Kopanice a záhadných kamenných koulí. Poznejte kouzlo místní přírody, která nabízí nádherné historické památky v přírodě. Kysuce a Javorníky Vám nabízejí louky, Poľany, smrkové lesy a přírodu vhodnou pro turistiku, lyžování. více info ...

Liptovská Mara

Liptovská Mara

Nechte se i zlákat největší vodní nádrží na Slovensku. Liptovská Mara a její okolí Vám nabízejí skvělé možnosti na procházky a výlety pěšky nebo na kole, muzeum liptovské vesnice v Pribylině, které nabízí kulturně-historické památky zaplaveny při stavbě nádrže.

Malá Fatra

Malá Fatra

Přijďte prozkoumat zákoutí čtvrtého nejvyššího pohoří na Slovensku. V Malé Fatře Vás čekají různorodé, většinou náročné túry, členitý terén, hustá síť turistických stezek, krásné výhledy na okolí a zimní sporty včetně skialpinismu. více info ...

Malé Karpaty

Malé Karpaty

Malé Karpaty začínají v Bratislavě na Dunaji a táhnou se až po Nové Město nad Váhom. Zapsali se také do dějin druhé světové války, během níž okolní lesy sloužily partyzánům jako místo bojů o osvobození Bratislavy. Čas strávený nenáročnou procházkou bude určitě jedinečný. více info ...

Národný park Poloniny

Národní park Poloniny

Národní park Poloniny je nejvýchodnější slovenský národní park. Je zde největší výskyt velkých lesních šelem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n.m.) se nachází nejvýše položený hřbitov z I. Světové války na Slovensku. 

Zverovka

Naučná stezka na Chatu Zverovka

Nenáročná trasa na Chatu Zverovka vede překrásnou přírodou smrkového lesa, po naučné stezce s informačními tabulemi na Chatu Zverovka. Naučná stezka Vás provede kolem dřevěného srubu, který během druhé světové války sloužil jako dočasná partyzánská nemocnice.

Kvačianska dolina

Naučná stezka Prosiecka a Kvačianska dolina

Přijďte se projít trasami různých délek a poznávat nádheru fauny a flóry Prosiecké a Kvačianské doliny. Naučná stezka Prosiecká a Kvačianská dolina Vám nabízí mohutný pramen potoka Prosiečanka, skalní průseky, vodopády, jeskyně a skály.

Nízke Tatry

Nízké Tatry

Vychutnejte si krásu turisticky velmi oblíbených Nízkých Tater. Jejich kopce představují příležitost pro náročnější turistiku, kterou však zvládnete i bez speciální přípravy. Nízké Tatry Vám nabízejí nádherné výhledy z vrchů.

Turistika okolo Banskej Bystrice

Okolí Banské Bystrice

Vychutnejte si turistiku v jedné z nejlépe vyznačených turistických oblastí na Slovensku. Turistika v okolí Banské Bystrice nabízí více než 500 km značených turistických tras, nové trasy na území městských lesů, pobyt v přírodě jen pár kilometrů od města, okružní stezky v lesoparku.

Orava

Orava

Nádherný malebný kraj Orava zajisté uspokojí svými bohatými krásami a turistickými možnostmi každého milovníka přírody. Orava nabízí krásné prostředí ideální pro nenáročné procházky a splutí řeky Oravy. více info ...    

Oravská priehrada

Oravská přehrada

Nechte se i Vy zlákat průsvitnou vodou a krásnou přírodní scenérií Oravské přehrady. Oravská přehrada Vám nabízí vodní sporty, jedinečnou lidovou architekturu, ostrov s kostelem a expozici historie a lidové tvorby.

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kdysi nazývané také Rybí pleso, se nachází v Mengusovské dolině. Popradské pleso je jezero ledovcového původu a čtvrté největší jezero na Slovensku. V okolí tohoto jezera si určitě vychutnáte překrásnou přírodu.

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreační středisko Drienica

Horské rekreační středisko Drienica – Lysá se nachází v překrásném horském prostředí pohoří Čergov nad vesnicí na začátku Drienické doliny a Lysé v průměrné nadmořské výšce 850 m.

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso se pyšní svým překrásným výhledem. Směrem na jihovýchod se otvírá panorama Popradské kotliny a početných karpatských pohoří. Hladina Skalnatého plesa nám odhaluje dokonalou dvojici - Lomnického a Kežmarského štítu. 

Sĺňava

Sĺňava

Přijeďte prožít dovolenou s celou rodinou k vodní nádrži Sĺňava. Rekreační oblast Sĺňava Vám nabízí autokempy, penziony, hotely, vodní lyžování, windsurfing, plavbu na lodi, ptačí ostrov - chráněná přírodní rezervace.

Slovenský kras

Slovenský kras

Největší krasové území Slovenské republiky budován vápenci a dolomity. Slovenský kras je znám množstvím překrásných jeskyní světového významu. Pro lidé, kteří milují turistiku a jeskyně Slovenského krasu bude nezapomenutelný. více info ...

Slovenský raj

Slovenský ráj

Navštivte jednu z nejkrásnějších přírodních oblastí Slovenska a poznejte slovenskou přírodu tak, jako nikdy dosud. Ve Slovenském ráji Vás čeká Národní park Slovenský ráj, kaňony, soutěsky, rokle, doliny, nádherná ledová výzdoba Dobšinské ledové jeskyně.

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Nejlepším místem pro rekreaci a oddech jsou ve Snine jednoznačně Sninské rybníky. V rekreační oblasti se mohou návštěvníci vykoupat, ideální podmínky jsou zde také pro vodní sporty a rybolov. 

Strážovské vrchy

Strážovské vrchy

Nechte se zlákat pohádkovou krajinou. Chráněná krajinná oblast Strážovské vrchy nabízí husté lesy, bizarní skály, nádherné doliny, nádherný výhled, vápencová bradla, kamenné koule, Korňanský ropný pramen - ojedinělý přirozený vývěr ropy.

Súľovské skaly

Súľovské skály a Gotická brána

Pokud máte rádi aktivní odpočinek, vězte, že naučná stezka na Súľovské skály je tím pravým místem, pro mírně náročnou turistiku. Naučná stezka Vám nabízí nejzajímavější část Súľovských skal v oblasti hradu Súľov a krásnou přírodní scenérii a mnoho kouzelných pohledů na okolní krajinu.

Štiavnické vrchy

Štiavnické vrchy

Vychutnejte si největší sopečné pohoří Západních Karpat a krásy jeho rozmanité přírody. Ve Štiavnických vrších najdete množství turistických stezek a zajímavých cyklotras, nádherný výhled z vrchu Sitno a osvěžení ve vodních nádržích - "tajchách".

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštivte jedno z nejznámějších míst ve Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je nejznámější a nejnavštěvovanější tatranské jezero. Okolí Štrbského plesa Vám nabízí okouzlující přírodu, možnosti procházek a poznávání okolí, v zimě zamrzlou plochu na bruslení.

Šutovský vodopád

Šutovský vodopád

Mohutný vodopád v Šútovském údolí, který se nachází v nadmořské výšce 830 m n.m.

Vrch Šíp

Turistika Kraľovany

Užijte si jedinečný, středně náročný výstup na skalní bralo Šíp, tyčící se nad okolím. Turistika Kraľovany Vám nabízí fascinující výhled na dolomitové soutěsky a fantastické výhledy na doliny a dřevěnice osady Podšíp.

Vršatecké skaly

Turistika na Vršatec

Aktivní odpočinek, dokonalý relax na nenáročném terénu a čistý vzduch. Nádherný výhled na okolí. Turistika na Vršatec nabízí upravené cyklistické trasy a tratě pro běžkaře.

Vrch Straník

Turistika Žilina - Budatín

Žilina nabízí skvělé možnosti pro nenáročnou turistiku překrásnou okolní přírodou. Nezapomenutelný je výstup ze Žiliny na hrad Budatín přes kopec Dubeň chodníkem až na výhledový kopec Zástranie, nabízející krásný pohled na okolí.

Veľká Fatra

Velká Fatra - Východ

Národní park Velká Fatra se nachází na území Liptova, Oravy, Turca a Horehroní. Ve Velké Fatře můžete vidět rozsáhlé lesy, překrásné doliny a v blízkosti se nachází vesnice Vlkolínec (UNESCO).

Veľká Fatra

Velká Fatra - Západ

Národní park Velká Fatra se nachází na území Liptova, Oravy, Turca a Horehroní. Ve Velké Fatře můžete vidět rozsáhlé lesy, překrásné doliny a v blízkosti se nachází vesnice Vlkolínec (UNESCO).

Domaša

Vodní nádrž Domaša

Zelená perla východního Slovenska - vodní nádrž Domaša postavená na řece Ondava je situovaná v horském prostředí Ondavské vrchoviny. 

Vodná nádrž Nová Bystrica

Vodní nádrž Nová Bystrica

Malebná příroda nazývána "slovenská Kanada" si vás určitě získá. Vodní nádrž Nová Bystrica a její okolí láká množstvím přírodních památek a historickou železnickou, jež byla nominována do seznamu UNESCO.

Vrátna dolina

Vrátna

Vrátna dolina je považována za nejkrásnější dolinu Malé Fatry. Je to jedno z nejvýznamnějších turistických a lyžařských středisek na Slovensku. Nabízí široké možnosti aktivního odpočinku v létě i v zimě, jedno z nejvýznamnějších a nejmodernější vybavených lyžařských středisek, ideální podmínky pro cykloturistiku a jiné druhy sportů. 

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechte si ujít nejatraktivnější slovenskou turistickou destinaci s přírodní nabídkou. Ve Vysokých Tatrách najdete vysoké štíty, nádherná plesa, možnost turistiky, horolezectví, lyžování a ozubnicové dráhy, visutou lanovku na Lomnický štít.

Západné Tatry

Západní Tatry

Západní Tatry jsou druhým nejvyšším pohořím na Slovensku. V tomto pásmu má značná část vrchů výšku nad 2000 metrů, a proto jsou Západní Tatry oblíbeným místem pro zdatnější turisty. Západní Tatry nabízejí svou nejkrásnější část Roháče. více info ...

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


Využívejte výhody online rezervace!


restauracie_cz