Slovensko / Kam ísť / Severovýchodné Slovensko / Príroda a turistika
Dubnické opálove bane

Dubnícke opály

Dubnické opály sú na svetových trhoch vysoko cenené pre ich jedinečnosť. Vynikajú dokonalou hrou farieb takzvanou palescesiou.

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci vo výške 1 208 m.n.m. je stret troch štátov - Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Kremenec je dominantou a so svojou výškou je najvyšším vrchom Bukovských vrchov.

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny je najvýchodnejší slovenský národný park. Je tu najväčší výskyt veľkých lesných šeliem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n. m.) sa nachádza najvyššie položený cintorín z I. svetovej vojny na Slovensku.

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kedysi nazývané aj Rybie pleso, sa nachádza v Mengusovskej doline. Popradske pleso je jazero ľadovcového pôvodu a štvrté najväčšie jazero na Slovensku. V okolí tohto jazera si určite vychutnáte prekrásnu prírodu.

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreačné stredisko Drienica

Horské rekreačné stredisko Drienica – Lysá sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí pohoria Čergov nad dedinou na začiatku Drienickej doliny a Lysej v priemernej nadmorskej výške 850 m.

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso sa pýši svojím prekrásnym výhľadom. Smerom na juhovýchod sa otvára panoráma Popradskej kotliny a početných karpatských pohorí. Hladina Skalnatého plesa nám odhaľuje dokonalú dvojicu- Lomnického a Kežmarského štíta.

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Najlepším miestom pre rekreáciu a oddych sú v Snine jednoznačne Sninské rybníky. V rekreačnej oblasti sa môžu návštevníci vykúpať, ideálne podmienky sú tu aj pre vodné športy a rybolov.

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštívte jedno z najznámejších miest vo Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské jazero. Okolie Štrbského plesa Vám ponúka okúzlujúcu prírodu, možnosti prechádzok a spoznávania okolia, v zime zamrznutú plochu na korčuľovanie.

Domaša

Vodná nádrž Domaša

Zelená perla východného Slovenska - vodná nádrž Domaša postavená na rieke Ondava je situovaná v horskom prostredí Ondavskej vrchoviny.

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechajte si ujsť najatraktívnejšiu slovenskú turistickú destináciu s prírodnou ponukou. Vo Vysokých Tatrách nájdete vysoké štíty, nádherné plesá, možnosti turistiky, horolezectva, lyžovania a ozubnicovú železnicu, visutú lanovku na Lomnický štít.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele