Slovensko / Kam jít / Severovýchodní Slovensko / Příroda a turistika
Dubnické opálove bane

Dubnické opálové doly

Dubnické opály jsou na světových trzích vysoko ceněny pro jejich jedinečnost. Vynikají dokonalou hrou barev, takzvanou opalescencí.

Kremenec

Kremenec

Na Kremenci ve výšce 1 208 m n.m. se střetávají tři státy - Slovensko, Polsko a Ukrajina. Kremenec je dominantou a se svou výškou je nejvyšším vrchem Bukovských vrchů. 

Národný park Poloniny

Národní park Poloniny

Národní park Poloniny je nejvýchodnější slovenský národní park. Je zde největší výskyt velkých lesních šelem. Na vrchu Predný Hodošík (825 m n.m.) se nachází nejvýše položený hřbitov z I. Světové války na Slovensku. 

Popradské pleso

Popradské pleso

Popradské pleso, kdysi nazývané také Rybí pleso, se nachází v Mengusovské dolině. Popradské pleso je jezero ledovcového původu a čtvrté největší jezero na Slovensku. V okolí tohoto jezera si určitě vychutnáte překrásnou přírodu.

Rekreačné stredisko Drienica

Rekreační středisko Drienica

Horské rekreační středisko Drienica – Lysá se nachází v překrásném horském prostředí pohoří Čergov nad vesnicí na začátku Drienické doliny a Lysé v průměrné nadmořské výšce 850 m.

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso

Skalnaté pleso se pyšní svým překrásným výhledem. Směrem na jihovýchod se otvírá panorama Popradské kotliny a početných karpatských pohoří. Hladina Skalnatého plesa nám odhaluje dokonalou dvojici - Lomnického a Kežmarského štítu. 

Sninské rybníky

Sninské rybníky

Nejlepším místem pro rekreaci a oddech jsou ve Snine jednoznačně Sninské rybníky. V rekreační oblasti se mohou návštěvníci vykoupat, ideální podmínky jsou zde také pro vodní sporty a rybolov. 

Štrbské pleso

Štrbské pleso

Navštivte jedno z nejznámějších míst ve Vysokých Tatrách. Štrbské pleso je nejznámější a nejnavštěvovanější tatranské jezero. Okolí Štrbského plesa Vám nabízí okouzlující přírodu, možnosti procházek a poznávání okolí, v zimě zamrzlou plochu na bruslení.

Domaša

Vodní nádrž Domaša

Zelená perla východního Slovenska - vodní nádrž Domaša postavená na řece Ondava je situovaná v horském prostředí Ondavské vrchoviny. 

Vzsok0 Tatry

Vysoké Tatry

Nenechte si ujít nejatraktivnější slovenskou turistickou destinaci s přírodní nabídkou. Ve Vysokých Tatrách najdete vysoké štíty, nádherná plesa, možnost turistiky, horolezectví, lyžování a ozubnicové dráhy, visutou lanovku na Lomnický štít.

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


Využívejte výhody online rezervace!


restauracie_cz