Slovensko / Ubytovanie / Rezervácia leteniek

O letiskách

Letisko M. R. Štefánika Bratislava

Je vstupnou bránou do hlavného mesta Bratislavy a celej Slovenskej republiky. Významná geografická poloha v rámci Európy mu dáva potenciál stať sa vstupnou bránou do celého stredoeurópskeho regiónu. Nachádza sa len 15 minút od centra mesta. Pravidelné a nepravidelné tuzemské i medzinárodné letecké spojenia zabezpečuje množstvo bežných i nízkonákladových leteckých spoločností. Cestujúcemu ponúka ľahkú dostupnosť z centra hlavného mesta ako aj z letiskového parkoviska až po nástup do lietadla. Letisko Bratislava obsahuje prvky modernej dopravnej infraštruktúry, ktorá ponúka nielen technologicky vyspelé kapacity pre letecké spoločnosti, ale zároveň príjemné zákaznícky orientované prostredie pre cestujúcich.

Letisko Košice

Je medzinárodným letiskom v Košiciach a druhým najväčším letiskom na Slovensku. Nachádza sa v mestskej časti Barca 6km na juh od centra mesta v nadmorskej výške 230 m n. m. Rozloha letiska je 3,5 km². Najväčšími lietadlami schopnými pristáť na letisku sú Boeing 767 a Airbus A310. Kapacita letiska je 700-tisíc osôb ročne, resp. 1 000 osôb za hodinu.

Letisko Poprad-Tatry

Leží vo výške 718 m.n.m., je najvyššie položeným letiskom pre dopravné lietadlá na krátke a stredné trate v strednej Európe. Celoročne letisko využívajú súkromné a obchodné lietadlá najmä z Nemecka, Francúzska, Belgicka a Rakúska, aerokluby a letecké školy. V súčasnosti je letisko Poprad-Tatry vďaka pravidelným linkám spojené s Londýnom, Bratislavou, Boloňou a Bazilejom. Vďaka svojej geografickej polohe má letisko Poprad-Tatry mimoriadne dobré poveternostné podmienky, často leží nad hranicou hmly a využívajú ho ako náhradné letisko lietadlá pôvodne smerujúce do Košíc, Sliača, Žiliny, či dokonca Bratislavy.

Vienna International Airport

Medzinárodné letisko 18 kilometrov juhovýchodne od Viedne, 63 km od Bratislavy, neďaleko mesta Schwechat. Má 3 terminály a patrí medzi najvyťaženejšie európske letiská. Medzi viedenským letiskom a bratislavským letiskom a autobusovou stanicou premáva pravidelne približne v hodinových intervaloch autobus. Náročnejší cestujúci si môžu objednať aj taxi službu špecializovanú na dopravu cestujúcich na letisko Schwechat alebo aj odtiaľ späť na Slovensko. 

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk