Slovensko / Zoznam zaujímavostí / Kúpele a aquaparky / Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice

Kúpele Rajecké Teplice
Kúpele Rajecké Teplice

Fotogaléria:

Kúpele Rajecké Teplice 1 Kúpele Rajecké Teplice 2 Kúpele Rajecké Teplice 3 Kúpele Rajecké Teplice 4 Kúpele Rajecké Teplice 5 Kúpele Rajecké Teplice 6 Kúpele Rajecké Teplice 7 Kúpele Rajecké Teplice 8 116.jpg 125.jpg 127.jpg 138.jpg 581.jpg 582.jpg

Cenníky:

Charakteristika:

Po roku 1996 zásluhou nových majiteľov prešli kúpele rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá zmenila kúpele na nepoznanie a vytvorila z Rajeckých Teplíc atraktívne miesto pre trávenie tak liečebných ako aj relaxačných wellness pobytov. Termálne pramene typu akratoteriem s 38°C termálnou vodou sa využívajú v balneologickom stredisku v Kúpeľnom dome Aphrodite na liečenie zápalových aj degeneratívnych chorôb pohybového ústrojenstva, kĺbov, chrbtice, nervových chorôb i chorôb z povolania. Kúpeľný dom sa stáva magnetom pre domácich a zahraničných návštevníkov, ktorého interiér je upravený v antickom štýle a dodáva mu netradičnú atmosféru pohody a luxusu. Balnelogické stredisko vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi ponúka celý rad procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru: vodoliečba, klasické masáže, škótske streky, oxygenoterapia, uhličitý kúpeľ, manikúra a pedikúra. Kúpeľný dom ako hotelový a relaxačný komplex spĺňa všetky podmienky európskeho štandardu a patrí k najnavštevovanejším objektom z radov slovenských i zahraničných klientov – radi sa tu vracajú českí, nemeckí, rakúski, poľskí i ostatní kúpeľní hostia, ktorí vedia oceniť balneoterapiu na špičkovej úrovni, kvalifikovaný tím odborného personálu i kvalitné služby jednotlivých stredísk. V príjemnom upokojujúcom prostredí parku, okolo jazierka s fontánami a skalnými kreáciami nachádzajú klienti a návštevníci kúpeľov pohodlné ubytovanie v hotelových zariadeniach. Všetko je na dosah a blízko, sústredené okolo balneologického centra. Okrem štvorhviezdičkového hotela je ubytovanie poskytované v ďalších 6 ubytovacích zariadeniach rôznej kategórie, ktoré sú situované v blízkosti kúpeľného domu, v prekrásnom prostredí kúpeľného parku, okolo jazierka s fontánami a skalnými kreáciami. 

História:

  • Začiatkom 17. storčia bolo vybudované lietavské panstvo, ktorému patrili termálne pramene a prvé stavania, z ktorých sa vyvinuli dnešné kúpele Rajecké Teplice.

Indikácie:

  • V Rajeckých Tepliciach sa liečia pacienti s niektorými nervovými chorobami, s chorobami pohybových ústrojov, niektorými duševnými chorobami a chorobami z povolania.

Procedúry
Elektroliečba   Diadynamik, diatermia, fyaction, galvanický kúpeľ, interferenčné prúdy, magnetoterapia, ultrazvuk
Diagnostické vyšetrenie

Vstupné lekárske vyšetrenie s predpisom procedúr, EKG

Masáže

Klasická, podvodná, reflexná masáž

Obklady

Parafínové zábaly a obklady

Pohybová liečba

Fitness, liečebná rehabilitácia (individuálna, skupinová), liečebný telocvik 

Prírodné minerálne kúpele

Uhličitý kúpeľ 

Svetloliečba, teploliečba

Bioptrón, laser, liečba polarizovaným a UV svetlom, solárium, solux 

Špeciálne terapie 

Kyslíková terapia, lymfatická drenáž prístrojová manipulačná liečba, plynové injekcie,

dietoterapia, inhalácie

Vodoliečebné procedúry

Automatická podvodná masáž, masážny bazén, perličkový kúpeľ, rehabilitačný plávací bazén, sauna, škótske streky, šlapací kúpeľ, vírivý kúpeľ

Adresa

Osloboditeľov 131/4 , Rajecké Teplice , 01313

Kontaktné údaje

  • Telefón: +421 41 5494 256
  • Fax: +421 41 5493 674
  • www.spa.sk

360 view
 
Mestá a obce
Historické pamiatky
Múzeá a galérie
Turistické oblasti
Kúpele a aquaparky
Golfová strediska
Lyžiarske strediská
Cykloturistika
Atrakcie

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie