Slovensko / O Slovensku / Aktivity / Kúpele a aquaparky

Všeobencé informácie o kúpeľoch a aquaparkoch na Slovensku

Slovensko je svojím kúpeľníctvom známe nielen v okolitých krajinách, ale aj vo svete. Navštevujú ho ľudia, ktorým liečivé minerálne pramene pomáhajú pri liečení rôznych druhov chorôb. Vyhľadávajú ho však aj tí, ktorí chcú spojiť ozdravovací pobyt s oddychom, relaxom a spoznávaním prírodných krás či bohatej histórie tejto krajiny. Malinké mestečká pod úpätiami hôr, kúpeľné strediská s bohatými kultúrnymi podujatiami, historické pamiatky, krásna príroda, možnosť aktívnej aj pasívnej turistiky, priaznivé klimatické podmienky a, samozrejme, zdroj prírodného liečivého horúceho, teplého či studeného prameňa – to všetko je jedinečné slovenské wellness a Spa.

Poskytuje starostlivosť o individuálneho klienta, ale aj páry či rodiny. Slovenské kúpele ponúkajú relax nielen v lete, ale aj v zime. Počas nej ponúka kúpeľnú starostlivosť v lone krásne zasneženej krajiny, kde možno spojiť romantiku s aktívnou lyžovačkou. Takéto pobyty sú jedinečným skĺbením liečby, oddychu a pohybu, ktoré majú na telo aj dušu priam zázračné účinky. Obľúbené su vychádzky do lesa na bežkách, zjazdové lyžovanie v dobre vybavených lyžiarskych centrách, jazda na snowboarde alebo rôzne typy adrenalínových zimných športov. V lete sú to zase príjemné prechádzky na čerstvom vzduchu slovenských hôr, potulky historickými uličkami a návštevy historických pamiatok slovenských miest a mestečiek. To všetko možno spojiť s príjemným oddychom, ktoré vám počas pobytu poskytujú liečebné a kúpeľné strediská. Stačí si z ponuky vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

kúpeľoch Bardejov nájdete naozaj všetko pre vaše telo aj dušu. Ich história je s kúpeľnou liečbou spojená už od roku 1505. Liečila sa tu aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sissi. Dnes je Bardejov moderným kúpeľným mestom so zrekonštruovanými historickými budovami. Priamo v areáli kúpeľov sa nachádza lyžiarske stredisko pre zjazdové lyžovanie a neďaleko od mesta je známe svojimi výborne upravenými svahmi stredisko Regetovka.

Ak chcete spojiť wellness s poznávaním krás tatranských hôr, kúpele Lúčky sú na to ako stvorené. Môžete v nich absolvovať nielen klasické liečebné pobyty, ale počas celého roka sa dokonale zrelaxovať v novootvorenom Aqua – Vital Parku s množstvom vonkajších aj vnútorných bazénov. Navyše počas zimných mesiacov sú kúpele Lúčky priam predurčené na wellness-ski. Park Snow v neďalekej Liptovskej Revúcej, ale aj okolité lyžiarske strediská sú cieľom mnohých domácich aj zahraničných návštevníkov.

Po celodennom pobyte na lyžiach príjemný oddych a regenerácia v blízkom termálnom kúpalisku Bešeňová padne naozaj vhod. V zasneženom prostredí možno relaxovať vo vonkajších bazénoch s termálnou teplou vodou alebo v átriu s whirpoolmi pod holým nebom.

Rovnako ako Lúčky, aj kúpele Nový Smokovec, ležiace uprostred malebných tatranských dediniek, sú priam predurčené na športové či turistické aktivity. Od množstva zimných stredísk s dokonale upravenými svahmi pre nenáročných aj náročných lyžiarov sú vzdialené naozaj na skok.

Ďalšou relaxačnou wellness a kúpeľnou lahôdkou je komplex liečebných domov a hotelov Štrbské Pleso. Jeho história sa začala písať už v 19. storočí. Popri svojom prvoradom liečebnom význame je aj vyhľadávaným strediskom letnej rekreácie a zimných športov. Neďaleký PARK SNOW Vysoké Tatry ponúka celú plejádu jedinečných zážitkov na lyžiach. Vynikajúce klimatické podmienky na lyžovanie, čerstvý vzduch, príjemné podnebie a krásna príroda v letných mesiacoch je to, čo ocení každý, kto vyhľadáva odpočinok spojený s turistikou a prechádzkami.

Vynikajúca liečivá voda, dlhoročná tradícia, krásne liečebné domy a historické budovy – to sú prednosti svetoznámych kúpeľov Trenčianske Teplice, ktoré patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku. Okrem krásnej okolitej prírody ukrývajú aj európsky architektonický unikát a atrakciu – turecký kúpeľ Hammam.

V blízkosti Trenčianskych Teplíc sa ukrýva ďalšia perla slovenského kúpeľníctva – Turčianske Teplice. V najbližšom okolí tu možno nájsť vhodné podmienky v ski rezortoch, ktoré sú vyhľadávané náročnými aj nenáročnými lyžiarmi.

Kúpele Rajecké Teplice posadené do krásnej prírody Súľovských vrchov začali písať dejiny kúpeľníctva už v 17. storočí. Dnes je to malebné mestečko ponúkajúce liečebné aj wellness pobyty a bohaté možnosti zimnej lyžovačky aj letnej turistiky v okolitých lesoch.

Ak ide o oddych tela aj duše a dokonalý relax, malebné mesto Piešťany možno zaradiť na popredné miesto slovenského kúpeľníctva. Potvrdzujú to aj pravidelné návštevy pomaly už stálej zahraničnej klientely. Preslávené je svojím jedinečným liečivým bahnom, krásnymi liečebnými domami, okolitou prírodou, kultúrnymi či umeleckými podujatiami a skvelými podmienkami pre letné aj zimné športy. Ak sa chcete dokonale zrelaxovať, kúpele Piešťany sú pravé pre vás.

Slovensko však ponúka aj jednodňové či viacdenné pobyty v obľúbených zábavno-relaxačných centrách. V bohatej a atraktívnej ponuke si každý nájde to, čo mu práve vyhovuje. Aquacity Poprad, auqapark Tatralandia, Spa & Aquapark Trenčianske Teplice, Aquathermal Senec, Aquapark a termálne kúpalisko Vyhne, Holydaypark – Aquapark Kováčová, Thermal Park Bešeňová – to je len zlomok pre aktívny aj pasívny relaxačný pobyt vo vlnách a príjemných bublinkách ich termálnych vôd a prameňov.

Ak sa teda rozhodnete pre dokonalý relax vo wellness a kúpeľoch, Slovensko je dokonalou voľbou. Stačí sa raz ponoriť do jeho liečivých vôd a budete túžiť vracať sa do tejto malej, ale relaxom veľkej krajiny vždy znova a znova.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk