Slovensko / Čo robiť / Krásne mestá / Severovýchodné Slovensko
Bardejov

Bardejov

Mesto Bardejov - historicky a kultúrne bohaté mesto, považované za jedno z najkrajších miest Slovenska. Od roku 2000 je zapísané do zoznamu - Svetové kultúrne a prírodné dedičstvo UNESCO.

Kežmarok

Kežmarok

Navštívte tatranskú perlu, ktorá skrýva množstvo pamiatok. V Kežmarku nájdete drevený artikulárny kostol pod ochranou UNESCO, jeden z 5 zachovaných kostolov svojho druhu v strednej Európe a nezabudnite ani na evanjelické lýceum s unikátnou zbierkou kníh.

Levoča

Levoča

Navštívte historický skvost Slovenska, diamant na spišskej korune, navštívte mesto Levoča. Levoča Vás láka najmä dielami rezbárskeho Majstra Pavla, najvyšším dreveným oltárom na svete, starobylými uličkami, pokojom a tichom kostolov.

Podolínec

Podolínec

Nenechajte si ujsť mestskú pamiatkovú rezerváciu s malebným historickým námestím obkoleseným renesančnými domami. V Podolínci na Vás okrem iného čaká farský kostol s úchvatnými nástennými maľbami a zachované mestské hradby z 13. storočia.

Poprad

Poprad

Ak Vás láka história spojená s prírodou, určite nezabudnite navštíviť mesto pod Tatrami. Mestská časť Popradu je vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Navštívte historické klenoty, koncerty, spoločenské podujatia a zažite nádherné prostredie Tatier.

Prešov

Prešov

Prešov je počtom obyvateľov tretím najväčším mestom na Slovensku. Je metropolou rázovitého regiónu Šariš. Mesto je známe ako historické centrum kultúry a vzdelania – v minulosti nazývané i Aténami nad Torysou.

Sabinov

Sabinov

Mesto Sabinov sa zapísalo do pamäte svetovej kinematografie, vďaka filmu Obchod na Korze. Film v hlavnej úlohe s Jozefom Krónerom bol prvým československým filmom, ktorý ocenili zlatou soškou Oscara. 

Spišská Kapitula

Spišská Kapitula

„Slovenský Vatikán“ - starobylé cirkevné mestečko, odkiaľ bol v dávnej minulosti organizovaný cirkevný život na celom Slovensku. Spišská Kapitula Vás láka svojou neopakovateľnou atmosférou, alebo prekrásnou Katedrálou sv. Martina.

Spišská Nová Ves

Spišská Nová Ves

Spoznajte minulosť v bývalom stredovekom meste ležiacom na hranici národného parku. V Spišskej Novej Vsi nájdete najdlhšie šošovkovité námestie v Európe, sprístupnenú najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku, najmenšiu a najmladšiu ZOO na Slovensku. 

Spišská Sobota

Spišská Sobota

Spišská Sobota bola pre svoj neporušený, stredoveký urbanistický charakter v roku 1950 vyhlásená za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najstaršia písomná zmienka turistického skvostu Spiša sa nachádza v rovnakej listine, ako má Poprad, z roku 1256.

Ždiar

Ždiar

Kultúrno-historické zaujímavosti a prírodné krásy sú prednosťami tejto podtatranskej oblasti. Je vyhľadávanou lokalitou pre turistiku a oddych našimi aj zahraničnými návštevníkmi vďaka prírodnej scenérii a pohostinnosti Ždiarčanov.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk