Slovensko / Čo robiť / Krásne mestá / Juh stredného Slovenska
Banská Bystrica

Banská Bystrica

Navštívte mesto z 13. storočia, začiatok baníctva tohto regiónu a rodisko Slovenského národného povstania počas II. svetovej vojny. V Banskej Bystrici nájdete historické dedičstvo v centre mesta, či unikátnu Hodinovú vežu s fantastickým výhľadom.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Nechajte sa zlákať jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. Banská Štiavnica ponúka starobylé uličky so stredovekými budovami, jedinečné pamiatky, muzeálne zbierky alebo barokovú Kalváriu s 23 historickými objektmi.

Kremnica

Kremnica

Starobylé banícke mesto s historickým mestským hradným komplexom v centre s najzachovalejšími mestskými hradbami na Slovensku. Kremnica Vám ponúka expozície Múzea mincí a medailí, najstaršiu mincovňu na svete, Kostol sv. Kataríny s vzácnym organom.

Rožňava

Rožňava

Nenechajte si ujsť najväčšie a najvýznamnejšie mesto severného Gemera, ktoré je od roku 1776 sídlom Rožňavského biskupstva. V Rožňave nájdete krásne historické kostoly, Banícke múzeum a tiež nádherné okolie, ktoré je súčasťou národného parku.

Zvolen

Zvolen

Bývalé sídlo uhorských kráľov popretkávané históriou Vám ponúka 2 mohutné kráľovské sídla - Pustý hrad a Zvolenský zámok, prekrásnu okolitú prírodu alebo oddych a relax v blízkych kúpeľoch posadených v príjemnom prostredí. 

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk