Slovensko / Čo robiť / Historické cesty / Juhozápadné Slovensko
Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón bol postavený v rokoch 1858 až 1863 v neogotickom slohu, pripominajúcom anglickú gotiku. Návštevníkov láka 2 polygonálnymi nárožnymi vežami, nápisom VIRIBUS UNITIS na hlavnej fasáde a amfiteátrom na nádvorí.

Hvezáreň Hurbanovo

Hvezdáreň v Hurbanove

Navštívte najstaršiu hvezdáreň na Slovensku. V Hvezdárni v Hurbanove nájdete jedno z prvých európskych astrofyzikálnych observatórií, merania s najdlhším pozorovacím radom na Slovensku.

Komarnanska pevnost

Komárňanská pevnosť

Najväčší, najvýznamnejší a najzachovanejší pevnostný komplex na Slovensku. Komárňanská pevnosť, ktorá bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie, ponúka fortifikačnú architektúru 16 - 19. storočia a rôzne systémy opevnenia.

Kostol sv. Ondreja Komárno

Kostol sv. Ondreja v Komárne

Nenechajte si ujsť dominantnú stavbu mesta - Kostol sv. Ondreja, ktorý svojich návštevníkov láka históriou 17. storočia a strážnou vežou mesta.

Mestská radnica Komárno

Mestská radnica Komárno

Príďte si pozrieť najcharakteristickejšiu neorenesančnú pamiatku Komárna. Mestská Radnica Vám ponúka históriu poznačenú prírodnými katastrofami, príjemnú atmosféru Námestia gen. Klapku.

Múzeum vodného mlynárstva Kolárovo

Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Navštívte prírodný areál plávajúceho vodného mlyna pri meste Kolárovo. Areál bol vybudovaný ako súčasť kultúrnej pamiatky Plávajúci mlyn. Vodný mlyn Vám ponúka faunu a flóru lužného lesa, zachovaný zemný val "Hradu mieru", jeden z najdlhších drevených mostov v Európe.

Nádvorie Európy Komárno

Nádvorie Európy - Komárno

Jedinečné stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa s rozlohou 6500 m2. Na Nádvorí Európy v Komárne nájdete architektúru jednotlivých oblastí Európy a funkčnú kópiu pôvodnej studne z roku 1878.

Rímsky tábor Iža

Rímsky tábor v Iži

Kúsok od Komárna sa v lokalite Leányvár nachádzajú zvyšky rímskeho opevneného vojenského tábora a rímskej osady Kelemantia. Rímsky tábor v Iži Vám ponúka zvyšok najväčšej rímskej stavby za hranicami impéria a počas leta odborný výklad od historikov.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele