Slovensko / Kam ísť / Juhozápadné Slovensko
Aquapark Senec

Aquapark Senec

Len kúsok od Bratislavy nájdete rekreačno-relaxačný vodný svet Aquapark Senec, ktorý je vyhľadávanou atrakciou pre celoročný oddych detí aj dospelých. Príďte a vychutnajte si oddych v perličkových bazénoch, či adrenalín na vodných atrakciách.

areál divoká voda čunovo

Areál Divoká Voda Čunovo

Areál Divoká Voda Čunovo ponúka široké spektrum športových  a voľnočasových aktivít.

Golf Bernolákovo

BLACK RIVER golf park Bernolákovo

Vychutnajte si hru golfu v naozaj nádhernom prostredí športovo najnáročnejšieho a naťažšieho golfového ihriska v Európe. Navštívte klub Golf Bernolákovo, ktorý je situovaný v historickom areáli s barokovým kaštieľom z 18. storočia.

Bratislava

Bratislava

Turisticky najobľúbenejšie a najnavštevovanejšie mesto Slovenska patrí medzi najmladšie európske metropoly. Bratislava Vás pozýva do mesta modernej zábavy, do prekrásneho historického centra, či do národných múzeí a galérii.

Bratislavská cyklomagistrála

Bratislavská cyklomagistrála

Malé Karpaty sú oblasťou ako stvorenou pre cyklistov všetkých kategórií. Výlety na bicykloch po okolitých lesoch môžete spojiť s návštevou zaujímavých miest. Táto cyklomagistrála ponúka trasy s miernym stúpaním, cyklo chodník z Devína, jazdy po hrádzi.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je historickou dominantou Bratislavy na hradnej skale vo výške 85 metrov. Svojim návštevníkom ponúka prehliadku výstavy ARS LITURGICA - Zlatníctvo v službách liturgie, neopakovateľný výhľad na mesto z areálu hradu.

Danubiana

Danubiana Bratislava

Architektúra tu vo svojej rôznorodosti dáva príležitosť mnohým výstavným aktivitám. Návštevníci majú v Danubiane možnosť uvidieť prehliadky popredných svetových umelcov a nakúpiť v Art Shope.

Devínska kobyla - Sandberg

Devínska Kobyla

Najznámejšou turistickou trasou v okolí Bratislavy je trasa na Devínsku Kobylu - najzápadnejší výbežok Karpát na Slovensku. Výlet na Devinskú Kobylu Vám ponúka výhľad na rieku Moravu pred jej ústím do Dunaja, národnú prírodnú rezerváciu a Sanberg.

Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina v Bratislave

Pod Bratislavským hradom, na Rybnom námestí, stojí gotický Dóm sv. Martina s pozlátenou napodobeninou uhorskej kráľovskej koruny. Dóm sv. Martina je najvýznamnejšiu sakrálnu stavbu mesta a národnú kultúrnu pamiatku s dielami mnohých svetových umelcov.

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón bol postavený v rokoch 1858 až 1863 v neogotickom slohu, pripominajúcom anglickú gotiku. Návštevníkov láka 2 polygonálnymi nárožnymi vežami, nápisom VIRIBUS UNITIS na hlavnej fasáde a amfiteátrom na nádvorí.

Dunajská cyklomagistrála

Dunajská cyklomagistrála

Jedna z najobľúbenejších cyklotrás v strednej Európe a zároveň najfrekventovanejšia cyklistická trasa v Európe. Ak sa unavíte, zoskočte z bicykla a vychutnajte si krásy okolia. Dunajská cyklomagistrál je jedinečná krásnym prostredím povodia Dunaja.

Golf Báč

Golf Club WELTEN Báč

Golf Club WELTEN Báč Vás určite očarí svojimi službami a pripraví Vám nezabudnuteľné zážitky na 18 jamkovom ihrisku. Tento Golfový Club Vám ponúka driving range, putting range, hru v noci a samozrejme golfovú akadémiu.

Hrad Červený kameň

Hrad Červený kameň

Mohutný a najkrajší zachovalý hrad pri Bratislave, dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Hrad Červený kameň ponúka múzeum historického bývania šľachty, prekrásnu lipovú alej, úchvatné interiéry a exteriéry s bohatou výzdobou.

Hrad Devín

Hrad Devín

Jeden z najstarších slovenských hradov, monumentálny historický hrad Devín stráži hranice na strategickej mohutnej skale nad sútokom riek Dunaj a Morava. Na hrade Devín si nenechajte ujsť expozície z minulosti Slovanov a unikátnu hradnú studňu s hĺbkou 55 metrov.

Hvezáreň Hurbanovo

Hvezdáreň v Hurbanove

Navštívte najstaršiu hvezdáreň na Slovensku. V Hvezdárni v Hurbanove nájdete jedno z prvých európskych astrofyzikálnych observatórií, merania s najdlhším pozorovacím radom na Slovensku.

Komarnanska pevnost

Komárňanská pevnosť

Najväčší, najvýznamnejší a najzachovanejší pevnostný komplex na Slovensku. Komárňanská pevnosť, ktorá bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie, ponúka fortifikačnú architektúru 16 - 19. storočia a rôzne systémy opevnenia.

Komárno

Komárno

Navštívte jedno z najstarších miest na Slovensku, mesto na sútoku Váhu a Dunaja. Ponúka hodnotné kultúrne pamiatky, najväčší pevnostný systém Rakúsko-Uhorska - Komárňanskú pevnosť, jadro mesta, ktoré je pamiatkovou zónou a pravidelné kultúrne podujatia.

Kostol sv. Ondreja Komárno

Kostol sv. Ondreja v Komárne

Nenechajte si ujsť dominantnú stavbu mesta - Kostol sv. Ondreja, ktorý svojich návštevníkov láka históriou 17. storočia a strážnou vežou mesta.

Kralovske mesta

Kráľovské mestá - Pezinok, Svätý Jur, Modra

Kráľovské mestá Bratislavského kraja okúzlia návštevníkov svojou jedinečnosťou. Navštívte staré vinohradnícke mesto Pezinok, architektonicky najzachovalejšie vinohradnícke mesto Svätý Jur a mesto Modra, ktorého historické jadro je vyhlásené za pamiatkovú zónu. 

Malé Karpaty

Malé Karpaty

Malé Karpaty začínajú v Bratislave na Dunaji a tiahnu sa až po Nové Mesto nad Váhom. Zapísali sa tiež do dejín druhej svetovej vojny, počas ktorej okolité lesy slúžili partizánom ako miesto bojov o oslobodenie Bratislavy. Čas strávený nenáročnou prechádzkou bude určite jedinečný.

Pivnice Pezinok

Malokarpatská vínna cesta

Spoznať skvelé vína v okolí Bratislavy máte možnosť na výletoch po Malokarpatskej vínnej ceste vedúcej cez Bratislavu, Svätý Jur, Pezinok, Modru a zakončenej v Trnave. Malokarpatská vínna cesta Vám ponúka kvalitné vína a gastronomické špeciality, krásnu prírodu a kultúrno-historické pamiatky.

Malokarpatské múzeum

Malokarpatské múzeum Pezinok

Malokarpatské múzeum v Pezinku je svojou expozíciou zamerané na vinohradníctvo a vinárstvo najmä z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Múzeum vás pozýva do zrekonštruovanej budovy aj na degustáciu malokarpatských vín.

Marianka

Marianka

Známe pútnicke miesto nachádzajúce sa v okrese Malacky. Marianka, ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku, sa teší záujmu veriacich aj v zahraničí. Ponúka pútnický a exercičný dom a históriu zahalenú legendami.  

Mestská radnica Komárno

Mestská radnica Komárno

Príďte si pozrieť najcharakteristickejšiu neorenesančnú pamiatku Komárna. Mestská Radnica Vám ponúka históriu poznačenú prírodnými katastrofami, príjemnú atmosféru Námestia gen. Klapku.

Moravská cyklotrasa

Moravská cyklotrasa

Na západnej strane Bratislavského samosprávneho kraja sa nachádza Moravská cyklomagistrála, ktorá vedie popri rieke Morava a je dlhá 55 km. Nezabudnuteľný zážitok ponúka cyklotrasa po línii bývalej "železnej opony" a nedoknutá príroda, ticho a fauna.

Múzeum vodného mlynárstva Kolárovo

Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Navštívte prírodný areál plávajúceho vodného mlyna pri meste Kolárovo. Areál bol vybudovaný ako súčasť kultúrnej pamiatky Plávajúci mlyn. Vodný mlyn Vám ponúka faunu a flóru lužného lesa, zachovaný zemný val "Hradu mieru", jeden z najdlhších drevených mostov v Európe.

Múzeum historických zbraní Bratislava

Múzeum zbraní Bratislava

Jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch bratislavských brán v mestskom opevnení je Michalská brána. Michalská brána Vám ponúka Múzeum zbraní, výhľad na celé Staré mesto.

Nádvorie Európy Komárno

Nádvorie Európy - Komárno

Jedinečné stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa s rozlohou 6500 m2. Na Nádvorí Európy v Komárne nájdete architektúru jednotlivých oblastí Európy a funkčnú kópiu pôvodnej studne z roku 1878.

Po stopách Pálffyovcov na Dolnom Záhorí

Po stopách Pálffyovcov na Dolnom Záhorí

Zažite nezabudnuteľný zážitok po stopách rodu Pálffyovcov. Ponúkajú rôzne pamiatky: Kláštor a Chrám Nepoškvrneného Počatia Panny Márie, Pálffyovskú lipu, Zámocký park, či Pálffyovský kaštieľ.

Slovenské národné múzeum Bratislava

Prírodovedné múzeum Bratislava

Najväčšie múzeum prírodovedného zamerania na Slovensku, ktoré nemôžete v žiadnom prípade vynechať. Prírodovedné múzeum ponúka 2,4 milióna stálych exponátov, Archeologické múzeum, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum Maďarov na Slovensku.

Rímsky tábor Iža

Rímsky tábor v Iži

Kúsok od Komárna sa v lokalite Leányvár nachádzajú zvyšky rímskeho opevneného vojenského tábora a rímskej osady Kelemantia. Rímsky tábor v Iži Vám ponúka zvyšok najväčšej rímskej stavby za hranicami impéria a počas leta odborný výklad od historikov.

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria Bratislava

Ponúka to najunikátnejšie z umenia, ktoré možno na Slovensku nájsť. V Slovenskej národnej galérii nájdete cca 55 000 diel vrátane umenia európskej proveniencie, množstvo sezónnych výstav a kultúrnych podujatí.

muzeum dopravy

STM - Múzeum dopravy Bratislava

Prvé slovenské múzeum dopravy, ktoré bolo otvorené dňa 24.6.1999. Návštevník v múzeu môže vidieť zbierku vozidiel, bicykle, osobné a nákladné automobily, prototypy i vojenské vozidlá, parné, motorové a elektrické rušne.

Štúrovo

Štúrovo

Mesto ležiace na ľavom brehu Dunaja na Slovensko-maďarskej hranici. Štúrovo je najjužnejšie mesto na Slovensku, ktoré priťahuje tisíce návštevníkov svojim zaujímavým kúpeľným prostredím.

Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko Komárno

Pramene obsahujú minerálne látky, ktoré majú veľmi priaznivé účinky na kĺbové, reumatické a ženské choroby.

Patince

Termálne kúpele Patince

Nechajte sa zlákať termálnym prameňom s teplotou vody 27 °C a priaznivými účinkami na pohybové ústrojenstvo. Termálne kúpele Patince ponúkajú príjemné prostredie s bohatou vegetáciou, prírodné plážové priestory a vodné plochy prírodného aj umelého pôvodu.

THERMAL CORVINUS Veľký Meder

THERMAL CORVINUS Veľký Meder

Vychutnajte si kráľovský zážitok z vody 365 dní v roku! THERMAL CORVINUS Veľký Meder ponúka geotermálnu vodu od 25 do 38 °C, maximálnu zábavu pre celú rodinu, interaktívne vodné ihrisko.

VADAŠ Thermal Štúrovo

VADAŠ Thermal Štúrovo

Navštívte rekreačný komplex, slávny aj za hranicami. Svojou kapacitou nad 10 000 návštevníkov ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka - bazény rôznej veľkosti, krytú plaváreň, jedinečný bazén s umelým vlnobitím a termálnu vodu s teplotou 39 °C.

vínna cesta Búč

Vínna cesta Búč

Jedným z najväčších pokladov euroregiónu Ister-Granum je vinič. Kedysi bolo toto územie vinárskou oblasťou ostrihomských arcibiskupov a zdá sa, že sa táto vinárska oblasť opäť prebúdza k životu. Vínna cesta v tomto regióne Vás láka Belianskym vínom a legendárnou kamenínskou „Iszomfalvou“.

Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo

Vodné dielo Gabčíkovo leží na Dunaji poniže Bratislavy. Jeho účelom je najmä ochrana pred povodňami, ktoré na priľahlom území Dunaja spôsobili už viackrát katastrofické záplavy. Pri jeho máte možnosť vidieť harmóniu záujmov človeka a potrieb prírody, prekrásnu prírodu a pohostinných ľudí, či ukážku plynulej celoročnej plavby.

golf malacky

WHITE EUROVALLEY Golf Park Malacky

Navštívte WHITE EUROVALLEY golf park Malacky. Je to prekrásne Golfové centrum v Bratislavskom kraji, ktoré Vám ponúka nasledovné zóny, ako golfovú akadémiu, ihrisko Public, ihrisko White. 

ZOO a Dinopark Bratislava

ZOO Bratislava

Navštívte ZOO v prekrásnej prírode, ktorá sa ako prvá v Európe pýší odchovom mláďat chráneného Rysa ostrovida. V ZOO a Dinopark Bratislava si nenechajte ujsť 96 hektárov so 720 cicavcami, 200 vtákmi a 40 plazmi, 3D kino, paleontologické ihrisko a Dinopark.

Zoya Museum

Zoya Museum Modra

Zoya Museum v Modre láka svojou výstavou najmä návštevníkov moderného umenia.

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Pozývame vás navštíviť pamiatky židovského kultúrneho dedičstva. V Bratislavskom kraji nájdete Pamätník Chatama Sofera a Múzeum židovskej kultúry v Bratislave, a synagógy v Bratislave, Malackách a Stupave.  

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele