Slovensko / Kam ísť / Juhovýchodné Slovensko
Alpinka golf

Alpinka Golf Košice

Príďte si overiť svoje golfové zručnosti len 15 kilometrov od Košíc. Alpinka Golf Košice Vám ponúka 9-jamkové ihrisko, na ktorom si zároveň vychutnáte príjemné prostredie lemované potokom. Pre začiatočníkov je pripravená golfová škola a požičovňa príslušenstva.

Košice

Košice

Najznámejšie historické pamiatky nájdete v druhom najväčšom meste Slovenska, v meste Košice. Centrum mesta ponúka najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Košice okrem toho ponúkajú každoročný najstarší európsky maratón, najvýchodnejšiu gotickú katedrálu v Európe, množstvo historických pamiatok a príjemnú atmosféru.

Múzeum letectva Košice

Múzeum letectva Košice

Nenechajte si ujsť Múzeum letectva v hangároch Vojenskej leteckej akadémie generála M. R. Štefánika. Múzeum letectva v Košiciach Vám ponúka 18 originálnych lietadiel, historické dopravné prostriedky.

Múzeum V. Lofflera v Košiciach

Múzeum V. Löfflera Košice

Múzeum prezentuje dielo významného košického sochára Vojtecha Löfflera. V Múzeu V. Löfflera nájdete viac ako 2000 exponátov majstrovej zbierky, zbierku ľudovej keramiky a hrnčiarstva, ojedinelú zbierku autoportrétov výtvarných umelcov.

Slovenské technické múzeum Košice

Slovenské technické múzeum Košice

Navštívte múzeum, ktoré Vám predstaví históriu techniky na Slovensku. Slovenské technické múzeum Vám ponúka doklady o vývoji techniky na Slovensku, množstvo náučných exponátov, planetárium pre fanúšikov astronómie.

Východoslovenská galéria

Východoslovenská galéria Košice

Navštívte prvú regionálnu galériu založenú v roku 1951. Východoslovenská galéria Vám ponúka výtvarný život na východnom Slovensku, vyše 6400 diel, umenie Slovenska v 20. storočí.

Východoslovenské múzeum Košice

Východoslovenské múzeum Košice

Nechajte sa zlákať jedným z najstarších múzeí na Slovensku. Navštívte Východoslovenské múzeum. Východoslovenské múzeum ponúka návštevu jedného z najvýznamnejších múzeí na Slovensku, expozície histórie a umenia Košíc a okolia.

ZOO Košice

ZOO Košice

Príďte si pozrieť obyvateľov jednej zo štyroch slovenských zoologických záhrad. V ZOO Košice nájdete eurázijskú faunu a kontaktnú ZOO s domácimi zvieratami pre deti.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele