Slovensko / Kam ísť / Juh stredného Slovenska
Badínsky prales

Badínsky prales

Vydajte sa po stopách princa Charlesa a prežite nevšedný pochod pralesom. Badínsky prales Vám ponúka jedno z najstarších chránených území Slovenska, pôvodnú jedľovú bučinu, vzácne bresty, zaujímavý náučný chodník.

Banská Bystrica

Banská Bystrica

Navštívte mesto z 13. storočia, začiatok baníctva tohto regiónu a rodisko Slovenského národného povstania počas II. svetovej vojny. V Banskej Bystrici nájdete historické dedičstvo v centre mesta, či unikátnu Hodinovú vežu s fantastickým výhľadom.

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Nechajte sa zlákať jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. Banská Štiavnica ponúka starobylé uličky so stredovekými budovami, jedinečné pamiatky, muzeálne zbierky alebo barokovú Kalváriu s 23 historickými objektmi.

Banskobystrická cyklomagistrála

Banskobystrická cyklomagistrála

Pokiaľ ste sa rozhodli pre návštevu Banskej Bystrice, výlet na bicykli v jej okolí vám spestrí pobyt v tomto historickom meste. Banskobystrická cyklomagistrála Vám ponúka možnosť spoznávať okolité mestá, dedinky a nádherné prostredia hôr na Donovaloch.

Domica resort

Domica resort

Navštívte Domica resort v lone panenskej prírody Národného parku Slovenský kras a načerpajte potrebnú energiu. Domica resort ponúka unikátny wellness program, spa, rozprávkový park pre deti, animačné programy a okolie vhodné na turistiku, cykloturistiku, či lyžovanie.

Donovaly

Donovaly

Na rozhraní dvoch národných parkov Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, sa v krásnom prostredí nachádza turistické centrum Donovaly. Vyhľadávané turistické centrum, vhodné pre návštevy v zime i v lete, ktoré charakterizuje krásne prostredie, široká ponuka doplnkových služieb a na atrakcie bohaté okolie.

Golf Tále

Golf Grey Bear Tále

Príďte si vyskúšať svoje zručnosti na prvé majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Golfové ihrisko Golf Grey Bear Tále je elegantne včlenené do terénu a obklopené nádhernou prírodou. Zdolávanie greenu si tu vychutnajú skúsení hráči, ale aj úplní začiatočníci.

Hrad Krásna Hôrka

Hrad Krásna Hôrka

Vyberte sa s nami na cestu poznania našej histórie prostredníctvom stredovekého rodového hradu Andrássyovcov. Nájdete tu expozíciu zbraní, súdobé fotografie zariadených hradných interiérov, či vzácne zbierky historického nábytku.

Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar

Nenechajte si ujsť niekdajší poľovnícky kaštieľ rodiny Andrássyovcov vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Ponúka dokumentáciu života šľachty, jeden z najkrajších anglických parkov na Slovensku a najväčšiu magnóliu v strednej Európe.

Kaštieľ Svätý Anton

Kaštieľ vo Svätom Antone

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku, barokovo-klasicistický kaštieľ vo Svätom Antone, ktorý návštevníkom ponúka poľovnícku expozíciu s vyše 2000 trofejami, zbierku abnormalít, či nádherný romantický park so studničkou.

Kostol sv. Katariny

Kostol sv. Kataríny Kremnica

Gotický Kostol sv. Kataríny z 15. storočia, v ktorom sa náchadza vzácny orgán porovnateľný s parametrami organov európskej úrovne. Nachádzajú sa tu cenné umelecké diela, oltáre zdobené rezbou a zlatením a renesančná mramorová krstiteľnica.

Kostol sv. Kataríny Banská Štiavnica

Kostol sv. Kataríny v Banskej Štiavnici

Neskorogotický Kostol sv. Kataríny z 15. storočia svojim návštevníkom ponúka kryptu pod kostolom, kam sa pochovávali richtári a organ z dielne domáceho majstra.

Kremnica

Kremnica

Starobylé banícke mesto s historickým mestským hradným komplexom v centre s najzachovalejšími mestskými hradbami na Slovensku. Kremnica Vám ponúka expozície Múzea mincí a medailí, najstaršiu mincovňu na svete, Kostol sv. Kataríny s vzácnym organom.

Kremnická cyklomagistrála

Kremnická cyklomagistrála

Preskúmajte nádherné zákutia Kremnických vrchov na bicykli. Kremnická cyklomagistrála ponúka trasu pre vytrvalcov, prekrásne prostredie Kremnických vrchov a možnosť oboznámenia sa s históriou mincí.

Kremnické vrchy

Kremnické vrchy

Vďaka množstvu prírodných zvláštností a rozmanitostí sú Kremnické vrchy turistami veľmi vyhľadávané. Nechajte sa aj Vy očariť nádhernými scenériami tejto oblasti a spoznajte všetky krásne miesta, ktoré sa tu nachádzajú.

Kúpele Brusno

Kúpele Brusno

Nechajte sa zlákať a navštívte kúpele Brusno. Liečivé minerálne vody sú vhodné na liečbu obehového a tráviacého ústrojenstva, pohybového aparátu ako aj cukrovky. Kúpele Brusno vám ponúkajú prírodnú liečivú vodu Brusnianku a tiché zalesnené údolie Horehronia.

Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice

Príďte do krásnej doliny na úpätí Štiavnických vrchov a objavte kúpele Sklené Teplice, ktoré Vám ponúkajú pramene s teplotou 37 - 52 °C, liečbu pohybového aparátu, chorôb nervového ústrojenstva a pobyt v ktoromkoľvek ročnom období.

Kúpele Sliač

Kúpele Sliač

Príďte si oddýchnuť do kúpeľov známych vyše 750 rokov. Kúpeľoch Sliač ponúkajú najdôležitejší a najvýdatnejší zo sliačských prameňov - Kúpeľný prameň, relaxačné a wellness služby.

Šachtičky

Lyžiarske stredisko Šachtičky

Príďte si zalyžovať do strediska len 10 km od Banskej Bystrice!

Mestský hrad Banská Bystrica

Mestský hrad Banská Bystrica

Národná kultúrna pamiatka vznikla už pri pôvodnej banskej osade, ktorá stála na mieste dnešného mesta. V Mestskom hrade nájdete Stredoslovenskú oblastnú galériu, zbierkové predmety výtvarného umenia a vyše 9000 diel.

Mincovňa Kremnica

Mincovňa Kremnica

Svetoznáma kremnická mincovňa, ktorá vznikla vďaka právu z roku 1328 od kráľa Karola Róberta. Kremnická mincovňa sa považuje za jednu z najstarčích mincovní na svete, spočiatku tu razili florény, neskôr dukáty a dodnes sa tu razia štátne platidlá a pamätné mince.

Nový zámok Banská Štiavnica

Nový zámok Banská Štiavnica

Navštívte jednu zo strážnych veží, ktoré chránili mesto pred vpádom Turkov, postavenú na Dievčenskom vrchu. Nový Zámok ponúka expozíciu protitureckých vojen na Slovensku, šesť podlaží, nárožné bašty a strieľne, neodolateľný výhľad na Banskú Štiavnicu.

Rožňava

Rožňava

Nenechajte si ujsť najväčšie a najvýznamnejšie mesto severného Gemera, ktoré je od roku 1776 sídlom Rožňavského biskupstva. V Rožňave nájdete krásne historické kostoly, Banícke múzeum a tiež nádherné okolie, ktoré je súčasťou národného parku.

Salamandra Resort

Salamandra Resort

Nové lyžiarske stredisko pri Banskej Štiavnici. V Salamandra Resort na Vás čaká moderná štvorsedačková lanovka s bublinami, unikátna atmosféra Štiavnických vrchov,  skvelý športový relax.

Skalka arena

Skalka arena

Príďte si zalyžovať do Kremnických vrchov. Lyžiarske stredisko Skalka arena Vám ponúka centrum bežeckého lyžovania, nádherný výhlad počas lyžovačky, štvorsedačková lanovku, relaxačné služby.

Ski Krahule

Ski Krahule

Lyžovačka v strede Európy! Lyžiarske stredisko Ski Krahule Vám ponúka dostupné stredisko priamo v obci Krahule, štvorsedačkovú lanovku, nočné lyžovanie.

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Bohatá banícka história zachytená len pár kilometrov do Banskej Štiavnice. V Slovenskom banskom múzeu uvidíte múzeum v prírode na pôvodných banských dielach, nadzemnú a podzemnú expozíciu, ukážky baníckych pracovísk a ťažobných zariadení.

Slovenský kras

Slovenský kras

Najväčšie krasové územie Slovenskej republiky budovaný vápencami a dolomitmi. Slovenský kras je známy množstvom prekrásnych jaskyň svetového významu. Pre ľudia, ktorí milujú turistiku a jaskyne Slovenský kras bude nezabudnuteľný.

Starý zámok

Starý zámok Banská Štiavnica

Starý zámok leží na výbežku vrchu Paradajz. V jeho nadzemnej časti sa pochovávali mŕtvi, do podzemia sa odkladali kosti. Ponúka expozície svetoznámeho banskoštiavnického fajkárstva, kováčskeho umenia a nezabudnuteľný výhľad na mesto a okolie.

Stredoslovenská galéria Banská Bystrica

Stredoslovenská galéria Banská Bystrica

Vznikla v roku 1956 ako tretia regionálna galéria na Slovensku. Stredoslovenská galéria Vám ponúka umenie regiónu a slovenské umenie,  slovenské a zahraničné grafické umenie, stále expozície v Starej radnici a Bethlenovom dome.

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum bolo založené v roku 1889 a dnes je najstaršou kultúrnou inštitúciou v meste. Ponúka expozície v Thurzovom dome a v Tihányiovskom kaštieli, expozície „Stredné Slovensko od praveku po 20. storočie“ a „Príroda stredného Slovenska“.

Svätojánsky kostol (Stred Európy)

Svätojánsky kostol (Stred Európy)

Malebná krajinka pri Kremnických Baniach nám ponúka možnosť navštíviť zaujímavý Svätojánsky kostol, pri ktorom sa nachádza geografický Stred Európy. Možete navštíviť aj moderný kapucínsky kláštor, ktorý sa nachádza vedľa Svätojánskeho kostola.

Cykloturistika Banská Štiavnica

Štiavnická cyklomagistrála

Urobte si výlet na bicykli plný spoznávania prekrásnej prírody a histórie baníctva. Cyklotrasy v Štiavnických vrchoch ponúkajú systém lesnej cestnej siete, Banské múzeum s podzemnými expozíciami.

Štiavnické vrchy

Štiavnické vrchy

Vychutnajte si najväčšie sopečné pohorie Západných Karpát a krásy jeho rozmanitej prírody. V Štiavnických vrchoch nájdete množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, nádherný výhľad z vrchu Sitno a osvieženie vo vodných nádržiach - tajchách.

Tále

Tále Ski resort

V bezprostrednej blízkosti golfového areálu sa nachádza aj lyžiarske stredisko Tále Ski Resort, ktoré ponúka  6 vlekov a päť upravovaných zjazdoviek, večerné lyžovanie s osvetlenou traťou v dĺžke až 1,5 kilometra, snowboard park, či upravenú bežeckú trať v prostredí zasneženého golfového ihriska.  

Turistika okolo Banskej Bystrice

Turistická oblasť Banská Bystrica

Vychutnajte si turistiku v jednej z najlepšie vyznačených turistických oblastí na Slovensku. Turistika v okolí Banskej Bystrice ponúka vyše 500 km značených turistických trás, nové trasy na území Mestských lesov, pobyt v prírode len pár kilometrov od mesta, okružné chodníky v lesoparkoch.

Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne

Vodný raj Vyhne je jedinečným aquaparkom s celoročnou prevádzkou. Leží na začiatku chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy, uprostred nádhernej prírody a iba 15 km od historického mesta Banská Štiavnica.

Zvolen

Zvolen

Bývalé sídlo uhorských kráľov popretkávané históriou Vám ponúka 2 mohutné kráľovské sídla - Pustý hrad a Zvolenský zámok, prekrásnu okolitú prírodu alebo oddych a relax v blízkych kúpeľoch posadených v príjemnom prostredí. 

Zvolenský zámok

Zvolenský zámok

Dominantu Zvolena, zámok v pôvodnej neporušenej podobe zapísaný ako národná kultúrna pamiatka si nesmiete nechať ujsť! Zvolenský zámok Vás láka hodnotnou zbierkou gotického umenia, zbierkou moderného umenia, či divadelným festivalom Zámocké hry.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele