Slovensko / Čo robiť / Turistika / Juh stredného Slovenska
Badínsky prales

Badínsky prales

Vydajte sa po stopách princa Charlesa a prežite nevšedný pochod pralesom. Badínsky prales Vám ponúka jedno z najstarších chránených území Slovenska, pôvodnú jedľovú bučinu, vzácne bresty, zaujímavý náučný chodník.

Donovaly

Donovaly

Na rozhraní dvoch národných parkov Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, sa v krásnom prostredí nachádza turistické centrum Donovaly. Vyhľadávané turistické centrum, vhodné pre návštevy v zime i v lete, ktoré charakterizuje krásne prostredie, široká ponuka doplnkových služieb a na atrakcie bohaté okolie.

Kremnické vrchy

Kremnické vrchy

Vďaka množstvu prírodných zvláštností a rozmanitostí sú Kremnické vrchy turistami veľmi vyhľadávané. Nechajte sa aj Vy očariť nádhernými scenériami tejto oblasti a spoznajte všetky krásne miesta, ktoré sa tu nachádzajú.

Slovenský kras

Slovenský kras

Najväčšie krasové územie Slovenskej republiky budovaný vápencami a dolomitmi. Slovenský kras je známy množstvom prekrásnych jaskyň svetového významu. Pre ľudia, ktorí milujú turistiku a jaskyne Slovenský kras bude nezabudnuteľný.

Štiavnické vrchy

Štiavnické vrchy

Vychutnajte si najväčšie sopečné pohorie Západných Karpát a krásy jeho rozmanitej prírody. V Štiavnických vrchoch nájdete množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, nádherný výhľad z vrchu Sitno a osvieženie vo vodných nádržiach - tajchách.

Turistika okolo Banskej Bystrice

Turistická oblasť Banská Bystrica

Vychutnajte si turistiku v jednej z najlepšie vyznačených turistických oblastí na Slovensku. Turistika v okolí Banskej Bystrice ponúka vyše 500 km značených turistických trás, nové trasy na území Mestských lesov, pobyt v prírode len pár kilometrov od mesta, okružné chodníky v lesoparkoch.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk