Slovensko / Čo robiť / Historické cesty / Severozápadné Slovensko
Balneologické múzeum

Balneologické múzeum Piešťany

V tomto múzeu sa oboznámite s dejinami kúpeľníctva na Slovensku. Balneologické múzeum ponúka rôzne historické obrazy a pohľadnice, pozostalosti M.R. Štefánika, unikátne nálezy zo staršej doby kamennej, 22 800 rokov starú sošku Moravianskej venuše.

Bojnický zámok

Bojnický zámok

Ak chcete spoznať rozprávku naživo, Bojnice a Bojnický zámok sú jej vstupnou bránou. Navštívte jeden z najstarších slovenských zámkov, ktorý ponúka zbierky umelecko-historického múzea, každoročný Festival duchov a strašidiel, ZOO v tesnej blízkosti a čarokrásny park.

Hrad Beckov

Hrad Beckov

História hradu láka viacerými povesťami a aj preto je vyhľadávanou turistickou atrakciou. Jedna z najvyhľadávanejších zrúcanín na Slovensku, hrad Beckov, je známy povesťou hradného pána, ktorého zaklial jeho sluha. 

Hrad Čachtice

Hrad Čachtice

Pre jeho povesť o krvavej a nemilosrdnej grófke Báthoryovej je nazývaný tajomným hradom v Karpatoch. Hrad Čachtice ponúka legendu „krvavej grófky“ Alžbety Báthoryovej zo 16. a 17. storočia a nádherný výhľad na okolie.

Hrad Hrádok

Hrad Hrádok

Príďte si pozrieť hrad pri mestečku Liptovský Hrádok, ktorého história siaha až do roku 1341. Hrad Hrádok Vám ponúka prekrásnu prírodu a romantické priestory, štýlové ubytovanie a stravovanie v susednom kaštieli.

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Kaštieľ Moravany nad Váhom

Navštívte tento renesančný kaštieľ s nádherným parkom. Kaštieľ Moravany nad Váhom ponúka okúzlujúce nádvorie, anglický park s galériou plastík od umelcov z celého sveta a Dom slovenských výtvarných umelcov.

muzeum praveku

Múzeum praveku Slovenska

Vykročte do dávnych dôb nášho ľudského rodu, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život. Vykročte do doby neandertálcov. Múzeum praveku  Vám ponúka množstvo štiepaných kamenných nástrojov, fosílne zvieracie kosti, zvyšky ohnísk.

Piaristický kláštor

Piaristický kláštor Prievidza

Najkrajší barokový kláštorný komplex v meste Prievidza. Piaristický kláštor svojim návštevníkom ponúka Piaristický kostol a Hornonitrianske vlastivedné múzeum.

Trenčiansky hrad

Trenčiansky hrad

Kráľovský hrad z 11. storočia sa týči nad mestom na vysokom brale. Trenčiansky hrad ponúka Studňu lásky a legendu o láske Turka Omara ku krásnej Fatime, a tiež najsevernejšiu pamiatku Rimanov v strednej Európe z roku 179.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele