Hrad Krásna Hôrka

Hrad Krásna Hôrka

Vyberte sa s nami na cestu poznania našej histórie prostredníctvom stredovekého rodového hradu Andrássyovcov. Nájdete tu expozíciu zbraní, súdobé fotografie zariadených hradných interiérov, či vzácne zbierky historického nábytku.

Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar

Nenechajte si ujsť niekdajší poľovnícky kaštieľ rodiny Andrássyovcov vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Ponúka dokumentáciu života šľachty, jeden z najkrajších anglických parkov na Slovensku a najväčšiu magnóliu v strednej Európe.

Kaštieľ Svätý Anton

Kaštieľ vo Svätom Antone

Navštívte národnú kultúrnu pamiatku, barokovo-klasicistický kaštieľ vo Svätom Antone, ktorý návštevníkom ponúka poľovnícku expozíciu s vyše 2000 trofejami, zbierku abnormalít, či nádherný romantický park so studničkou.

Kostol sv. Katariny

Kostol sv. Kataríny Kremnica

Gotický Kostol sv. Kataríny z 15. storočia, v ktorom sa náchadza vzácny orgán porovnateľný s parametrami organov európskej úrovne. Nachádzajú sa tu cenné umelecké diela, oltáre zdobené rezbou a zlatením a renesančná mramorová krstiteľnica.

Kostol sv. Kataríny Banská Štiavnica

Kostol sv. Kataríny v Banskej Štiavnici

Neskorogotický Kostol sv. Kataríny z 15. storočia svojim návštevníkom ponúka kryptu pod kostolom, kam sa pochovávali richtári a organ z dielne domáceho majstra.

Mestský hrad Banská Bystrica

Mestský hrad Banská Bystrica

Národná kultúrna pamiatka vznikla už pri pôvodnej banskej osade, ktorá stála na mieste dnešného mesta. V Mestskom hrade nájdete Stredoslovenskú oblastnú galériu, zbierkové predmety výtvarného umenia a vyše 9000 diel.

Mincovňa Kremnica

Mincovňa Kremnica

Svetoznáma kremnická mincovňa, ktorá vznikla vďaka právu z roku 1328 od kráľa Karola Róberta. Kremnická mincovňa sa považuje za jednu z najstarčích mincovní na svete, spočiatku tu razili florény, neskôr dukáty a dodnes sa tu razia štátne platidlá a pamätné mince.

Nový zámok Banská Štiavnica

Nový zámok Banská Štiavnica

Navštívte jednu zo strážnych veží, ktoré chránili mesto pred vpádom Turkov, postavenú na Dievčenskom vrchu. Nový Zámok ponúka expozíciu protitureckých vojen na Slovensku, šesť podlaží, nárožné bašty a strieľne, neodolateľný výhľad na Banskú Štiavnicu.

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Slovenské banské múzeum Banská Štiavnica

Bohatá banícka história zachytená len pár kilometrov do Banskej Štiavnice. V Slovenskom banskom múzeu uvidíte múzeum v prírode na pôvodných banských dielach, nadzemnú a podzemnú expozíciu, ukážky baníckych pracovísk a ťažobných zariadení.

Starý zámok

Starý zámok Banská Štiavnica

Starý zámok leží na výbežku vrchu Paradajz. V jeho nadzemnej časti sa pochovávali mŕtvi, do podzemia sa odkladali kosti. Ponúka expozície svetoznámeho banskoštiavnického fajkárstva, kováčskeho umenia a nezabudnuteľný výhľad na mesto a okolie.

Stredoslovenská galéria Banská Bystrica

Stredoslovenská galéria Banská Bystrica

Vznikla v roku 1956 ako tretia regionálna galéria na Slovensku. Stredoslovenská galéria Vám ponúka umenie regiónu a slovenské umenie,  slovenské a zahraničné grafické umenie, stále expozície v Starej radnici a Bethlenovom dome.

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Stredoslovenské múzeum bolo založené v roku 1889 a dnes je najstaršou kultúrnou inštitúciou v meste. Ponúka expozície v Thurzovom dome a v Tihányiovskom kaštieli, expozície „Stredné Slovensko od praveku po 20. storočie“ a „Príroda stredného Slovenska“.

Svätojánsky kostol (Stred Európy)

Svätojánsky kostol (Stred Európy)

Malebná krajinka pri Kremnických Baniach nám ponúka možnosť navštíviť zaujímavý Svätojánsky kostol, pri ktorom sa nachádza geografický Stred Európy. Možete navštíviť aj moderný kapucínsky kláštor, ktorý sa nachádza vedľa Svätojánskeho kostola.

Zvolenský zámok

Zvolenský zámok

Dominantu Zvolena, zámok v pôvodnej neporušenej podobe zapísaný ako národná kultúrna pamiatka si nesmiete nechať ujsť! Zvolenský zámok Vás láka hodnotnou zbierkou gotického umenia, zbierkou moderného umenia, či divadelným festivalom Zámocké hry.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk