Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je historickou dominantou Bratislavy na hradnej skale vo výške 85 metrov. Svojim návštevníkom ponúka prehliadku výstavy ARS LITURGICA - Zlatníctvo v službách liturgie, neopakovateľný výhľad na mesto z areálu hradu.

Danubiana

Danubiana Bratislava

Architektúra tu vo svojej rôznorodosti dáva príležitosť mnohým výstavným aktivitám. Návštevníci majú v Danubiane možnosť uvidieť prehliadky popredných svetových umelcov a nakúpiť v Art Shope.

Dóm sv. Martina

Dóm sv. Martina v Bratislave

Pod Bratislavským hradom, na Rybnom námestí, stojí gotický Dóm sv. Martina s pozlátenou napodobeninou uhorskej kráľovskej koruny. Dóm sv. Martina je najvýznamnejšiu sakrálnu stavbu mesta a národnú kultúrnu pamiatku s dielami mnohých svetových umelcov.

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón Komárno

Dôstojnícky pavilón bol postavený v rokoch 1858 až 1863 v neogotickom slohu, pripominajúcom anglickú gotiku. Návštevníkov láka 2 polygonálnymi nárožnymi vežami, nápisom VIRIBUS UNITIS na hlavnej fasáde a amfiteátrom na nádvorí.

Hrad Červený kameň

Hrad Červený kameň

Mohutný a najkrajší zachovalý hrad pri Bratislave, dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Hrad Červený kameň ponúka múzeum historického bývania šľachty, prekrásnu lipovú alej, úchvatné interiéry a exteriéry s bohatou výzdobou.

Hrad Devín

Hrad Devín

Jeden z najstarších slovenských hradov, monumentálny historický hrad Devín stráži hranice na strategickej mohutnej skale nad sútokom riek Dunaj a Morava. Na hrade Devín si nenechajte ujsť expozície z minulosti Slovanov a unikátnu hradnú studňu s hĺbkou 55 metrov.

Hvezáreň Hurbanovo

Hvezdáreň v Hurbanove

Navštívte najstaršiu hvezdáreň na Slovensku. V Hvezdárni v Hurbanove nájdete jedno z prvých európskych astrofyzikálnych observatórií, merania s najdlhším pozorovacím radom na Slovensku.

Komarnanska pevnost

Komárňanská pevnosť

Najväčší, najvýznamnejší a najzachovanejší pevnostný komplex na Slovensku. Komárňanská pevnosť, ktorá bola najväčšou a najsilnejšou obrannou stavbou rakúsko-uhorskej monarchie, ponúka fortifikačnú architektúru 16 - 19. storočia a rôzne systémy opevnenia.

Kostol sv. Ondreja Komárno

Kostol sv. Ondreja v Komárne

Nenechajte si ujsť dominantnú stavbu mesta - Kostol sv. Ondreja, ktorý svojich návštevníkov láka históriou 17. storočia a strážnou vežou mesta.

Malokarpatské múzeum

Malokarpatské múzeum Pezinok

Malokarpatské múzeum v Pezinku je svojou expozíciou zamerané na vinohradníctvo a vinárstvo najmä z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Múzeum vás pozýva do zrekonštruovanej budovy aj na degustáciu malokarpatských vín.

Mestská radnica Komárno

Mestská radnica Komárno

Príďte si pozrieť najcharakteristickejšiu neorenesančnú pamiatku Komárna. Mestská Radnica Vám ponúka históriu poznačenú prírodnými katastrofami, príjemnú atmosféru Námestia gen. Klapku.

Múzeum vodného mlynárstva Kolárovo

Múzeum vodného mlynárstva v Kolárove

Navštívte prírodný areál plávajúceho vodného mlyna pri meste Kolárovo. Areál bol vybudovaný ako súčasť kultúrnej pamiatky Plávajúci mlyn. Vodný mlyn Vám ponúka faunu a flóru lužného lesa, zachovaný zemný val "Hradu mieru", jeden z najdlhších drevených mostov v Európe.

Múzeum historických zbraní Bratislava

Múzeum zbraní Bratislava

Jediná zachovaná brána z pôvodných štyroch bratislavských brán v mestskom opevnení je Michalská brána. Michalská brána Vám ponúka Múzeum zbraní, výhľad na celé Staré mesto.

Nádvorie Európy Komárno

Nádvorie Európy - Komárno

Jedinečné stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa s rozlohou 6500 m2. Na Nádvorí Európy v Komárne nájdete architektúru jednotlivých oblastí Európy a funkčnú kópiu pôvodnej studne z roku 1878.

Slovenské národné múzeum Bratislava

Prírodovedné múzeum Bratislava

Najväčšie múzeum prírodovedného zamerania na Slovensku, ktoré nemôžete v žiadnom prípade vynechať. Prírodovedné múzeum ponúka 2,4 milióna stálych exponátov, Archeologické múzeum, Múzeum židovskej kultúry, Múzeum Maďarov na Slovensku.

Rímsky tábor Iža

Rímsky tábor v Iži

Kúsok od Komárna sa v lokalite Leányvár nachádzajú zvyšky rímskeho opevneného vojenského tábora a rímskej osady Kelemantia. Rímsky tábor v Iži Vám ponúka zvyšok najväčšej rímskej stavby za hranicami impéria a počas leta odborný výklad od historikov.

Slovenská národná galéria

Slovenská národná galéria Bratislava

Ponúka to najunikátnejšie z umenia, ktoré možno na Slovensku nájsť. V Slovenskej národnej galérii nájdete cca 55 000 diel vrátane umenia európskej proveniencie, množstvo sezónnych výstav a kultúrnych podujatí.

muzeum dopravy

STM - Múzeum dopravy Bratislava

Prvé slovenské múzeum dopravy, ktoré bolo otvorené dňa 24.6.1999. Návštevník v múzeu môže vidieť zbierku vozidiel, bicykle, osobné a nákladné automobily, prototypy i vojenské vozidlá, parné, motorové a elektrické rušne.

Zoya Museum

Zoya Museum Modra

Zoya Museum v Modre láka svojou výstavou najmä návštevníkov moderného umenia.

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislavskom kraji

Pozývame vás navštíviť pamiatky židovského kultúrneho dedičstva. V Bratislavskom kraji nájdete Pamätník Chatama Sofera a Múzeum židovskej kultúry v Bratislave, a synagógy v Bratislave, Malackách a Stupave.  

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk