Všeobecné informácie o golfe na Slovensku

V roku 1991 sa konečne splnil aj sen golfistov na Slovensku a vznikla Slovenská golfová únia. Vďaka jej snahe a vzniku prvého golfového areálu môžete byť jeho súčasťou aj vy. V súčasnosti je na Slovensku 10 prírodných ihrísk a stavajú sa stále ďalšie a ďalšie. Najnovšími prírastkami sú Bernolákovo, nové 18-jamkové ihrisko  a Veľká Lomnica  v Tatrách, na ktorých sa odohrávajú aj medzinárodné turnaje. Golfovým fanúšikom Veľká Lomnica poskytuje nielen nádherné prostredie golfového areálu Black Stork, ale aj históriu, v ktorej je golf zapísaný už od roku 1906. Raritou tohto miesta je aj najväčšie kryté odpalisko na Slovensku, ktoré meria až nekonečných 350 metrov. A prečo vlastne Black Stork? Pretože tento názov v slovenčine znamená čierny bocian – vták,ktorý Lomnicu tradične navštevuje už desiatky rokov a stal sa symbolom tohto golfového areálu. Poskytuje však nielen možnosti golfového vyžitia, ale aj kvalitné služby požičovne golfovej výstroje, golfovú školu či pohodlie hotela na na úpätí Vysokých Tatier. A navyše na ňom neustále rastie počet nových jamiek. Jeho najnovšou novinkou je 3-jamková akedémia, kde si môžu golf vyskúšať a objaviť jeho čaro aj tí, ktorí ešte nedržali v rukách golfovú palicu.

Známe sú aj Tále18-jamkové ihrisko, ktoré sa neustále rozrastá a okrem zábavy z hry si jeho návštevníci môžu užiť relax v lone nádhernej prírody. Čoskoro bude svoje služby poskytovať aj 27-jamkové ihrisko v Brezinkách, len 27 kilometrov vzdialené od ihriska na Táľoch.

Premiéru má aj golfový východ Slovenska na zrekonštruovanom ihrisku Alpinka v Košiciach.

Ak sa náhodou rozhodnete navštíviť tradičné kúpeľné mesto Piešťany, aj tu na vás čaká 9 jamiek Spa-Golf Klubu a výhodná blízkosť kúpeľného komplexu, kde vás po „prešliapanom, odpálenom“ dni dokonale zrelaxujú a vy načerpáte novú energiu.

Ak navštívite Bratislavu, aj tu vám bude tiež golf dýchať na chrbát. Neďaleko metropoly Bratislava si ho môžete po celý rok zahrať v Golf and Country Clube Bernolákovo v nádhernom parku s ešte krajším barokovým kaštieľom. Z Bratislavy je to rovnako na skok aj na mäkký trávnik 6-jamkového ihriska Golf Club Elán v Čiernej Vode a novovybudovaný Golf Club Báč.

Verejné golfové ihrisko nájdete aj v kúpeľnom mestečku Sliač na strednom Slovensku, či na Záhorí pri Senci alebo v kúpeľnom meste Rajec.

Ak sa teda rozhodnete spojiť dokonalý relax golfového športu s krásami slovenskej prírody, stačí si len nachystať svoju golfovú výstroj alebo si ju jednoducho požičať. Golf v slovenských areáloch si vás získa a zároveň uchváti novými zážitkami a víťazstvami.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele