Vodná nádrž Domaša

Domaša

Veľká Domaša je pýchou východného Slovenska. Má rozlohu 15 km2 a zadržiava vodu s objemom 185 mil. m3. Nádrž vznikla kvôli nedostatku pitnej vody, ale o priehradu každoročne prejavujú záujem milovníci kúpania, vodných športov a vďaka množstvu rýb sa Domaša teší aj obľube rybárov.

K jej príťažlivosti okrem prekrásneho prostredia a tichých zákutí nemalou mierou prispieva aj čistá, modrozelená voda s vynikajúcou samočistiacou schopnosťou, v ktorej žije 23 druhov rýb, (kapor, šťuka, zubáč, sumec, jalec...).

Na brehoch jazera sa nachádza päť rekreačných stredísk – Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Kelča a Vaľkov. Každé stredisko ponúka možnosť ubytovania v hoteloch, penziónoch alebo stanovanie v kempingoch. Nájsť tu možno upravené pláže, požičovne športových potrieb, ihriská, reštaurácie a občerstvenia. Veľmi navštevovaná je nová umelá pláž s kamennou hrádzou v stredisku Nová Kelča. Keďže Veľká Domaša s teplotou vody 23°C patrí medzi najteplejšie priehrady na Slovensku, dobré podmienky tu nájdu najmä milovníci windsurfingu a plávania. V letných mesiacoch pulzuje vo väčšine stredísk rušný nočný život spojený s diskotékami a rôznymi kultúrnymi podujatiami.

Adresa

 
Mestá a obce
Historické pamiatky
Múzeá a galérie
Turistické oblasti
Kúpele a aquaparky
Golfová strediska
Lyžiarske strediská
Cykloturistika
Atrakcie

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie