Slovensko / O Slovensku / Aktivity / Cykloturistika

Cykloturistika

Spoznajte krásy a zaujímavosti Slovenska trochu netradične. Nasadnite na bicykel a vydajte sa navštíviť hrady, alebo obdivovať prírodu a iné zaujímavé miesta. Na Slovensku nájdete sieť kvalitne značených cyklotrás, ktorá vedie aj po zaujímavých historických pamiatkach. Vyberte si trasu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Páčia sa vám výlety po dedinách a mestách? Alebo ste nadšencom náročnej vysokohorskej turistiky? Slovensko vám ponúka cyklistické trasy všetkých úrovní. V každej oblasti nájdete mnoho miest, ktoré priam lákajú na výlet na bicykli. Niektoré regióny križujú aj medzinárodné cyklotrasy, na ktorých môžete spoznávať aj okolité krajiny. Výlety po Slovensku na bicykloch budú pre vás zážitkom, ktorý ozvláštni váš pobyt v tejto krajine.

Slovensko je vďaka rôznorodosti povrchu a rázovitosti svojich regiónov ideálnym miestom pre cykloturistiku. Nadšencom tohto športu poskytuje dobre značené cyklotrasy pre horské, ale aj cestné bicykle. Zavedú vás na nádherné miesta a zákutia jednotlivých regiónov. Či uprednostníte mierny terén Malých Karpát pri hlavnom meste Bratislava, rôznorodé trasy na Orave, alebo strmé kopce Vysokých Tatier, cykloturistika na Slovensku bude pre vás čarovným zážitkom. Veď čo môže byť krajšie ako nádherný výhľad z vrcholov kopcov alebo vietor, ktorý pocítite vo vlasoch na pláňach či poľných cestách? Viaceré oblasti, hlavne turisticky často navštevované, ponúkajú možnosť požičania horských, trekingových, alebo cestných bicyklov. Tak ako je rôznorodé Slovensko, rozličné sú aj cyklotrasy, ktoré ho križujú. Vďaka tomu budú vaše výlety do prírody alebo za pamiatkami rozmanité, zaujímavé a vždy nové. Tak už viete, v ktorom slovenskom regióne prevetráte svoj bicykel nabudúce?

Pokiaľ sa rozhodnete spoznávať krásy Slovenska na bicykli, mali by ste poznať pravidlá cestnej premávky, keďže mnoho trás vedie práve po miestnych komunikáciách. Cyklisti sú mimo obce povinní nosiť ochrannú prilbu hlavy. Deti do 15 rokov majú túto povinnosť aj v obciach. Pokiaľ jazdíte po okrajoch vozovky za zníženej viditeľnosti, musíte mať oblečenú reflexnú vestu, alebo byť viditeľne označení reflexnými prvkami.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


baner_kupele


restauracie_sk