Slovensko / Čo robiť / Cykloturistika
Banskobystrická cyklomagistrála

Banskobystrická cyklomagistrála

Pokiaľ ste sa rozhodli pre návštevu Banskej Bystrice, výlet na bicykli v jej okolí vám spestrí pobyt v tomto historickom meste. Banskobystrická cyklomagistrála Vám ponúka možnosť spoznávať okolité mestá, dedinky a nádherné prostredia hôr na Donovaloch.

Bratislavská cyklomagistrála

Bratislavská cyklomagistrála

Malé Karpaty sú oblasťou ako stvorenou pre cyklistov všetkých kategórií. Výlety na bicykloch po okolitých lesoch môžete spojiť s návštevou zaujímavých miest. Táto cyklomagistrála ponúka trasy s miernym stúpaním, cyklo chodník z Devína, jazdy po hrádzi.

Cyklomagistrála Malá Fatra

Cyklomagistrála Malá Fatra

Máte radi výlety na bicykli? Potom je cyklomagistrála v Malej Fatre pre vás ako stvorená. Členitý terén má množstvo prudkých a náročných stúpaní. Vydajte sa na výlet do okolitých lesov na bicykli. Z jeho sedla bude mať spoznávanie tohto kraja neodolateľné čaro.  

Cykloturistika Slovenský raj

Cyklomagistrála Slovenský raj

Vychutnajte si prírodné krásy a zaujímavé výhľady Slovenského raja zo sedadla bicykla. Cykloturistika v Slovenskom raji ponúka jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska, trasy pre horské bicykle v pásme národného parku.

Cyklotrasa Spišska Belá - Tatranska kotlina

Cyklotrasa Spišská Belá - Tatranská kotlina

Chodník v dĺžke deväť kilometrov spája Spišskú Belú a Tatranskú kotlinu. Tri metre široký chodník je celoasfaltový a vhodný pre cyklistov i pre korčuliarov.

Cykloturistika Donovaly

Cykloturistika na Donovaloch

Rozhodli ste sa stráviť svoju letnú dovolenku v príjemnom prostredí hôr a zároveň využiť svoj čas na cykloturistiku, či horskú turistiku spolu so spoznávaním okolia?

Dunajská cyklomagistrála

Dunajská cyklomagistrála

Jedna z najobľúbenejších cyklotrás v strednej Európe a zároveň najfrekventovanejšia cyklistická trasa v Európe. Ak sa unavíte, zoskočte z bicykla a vychutnajte si krásy okolia. Dunajská cyklomagistrál je jedinečná krásnym prostredím povodia Dunaja.

Kremnická cyklomagistrála

Kremnická cyklomagistrála

Preskúmajte nádherné zákutia Kremnických vrchov na bicykli. Kremnická cyklomagistrála ponúka trasu pre vytrvalcov, prekrásne prostredie Kremnických vrchov a možnosť oboznámenia sa s históriou mincí.

Kysucká cyklomagistrála

Kysucká cyklomagistrála

Spoznávať kolorit oblasti Kysúc a Javorníkov môžete aj na bicykli. Navštívte rázovité dedinky alebo malebné kopanice. Jednou z nich je Korňanský ropný prameň, ktorý je ojedinelým ropným výverom na Slovensku.  

Liptovská cyklomagistrála

Liptovská cyklomagistrála

Či už si vyberiete trasu Demänovskou dolinou alebo sa preveziete okolo Liptovskej Mary, príroda tejto oblasti Vás určite očarí. Ponúka Vám možnosť navštíviť pamiatky v okolí a športovo-zábavné aktivity.

Moravská cyklotrasa

Moravská cyklotrasa

Na západnej strane Bratislavského samosprávneho kraja sa nachádza Moravská cyklomagistrála, ktorá vedie popri rieke Morava a je dlhá 55 km. Nezabudnuteľný zážitok ponúka cyklotrasa po línii bývalej "železnej opony" a nedoknutá príroda, ticho a fauna.

Oravská cyklomagistrála

Oravská cyklomagistrála

Pokiaľ ste kondične dobre pripravení, môžete absolvovať trasy pre horské bicykle v Oravskej Magure a Skorušinských vrchoch. Na Orave sa nachádza niekoľko miestnych, ale aj medziregionálnych cyklotrás. Počas jazdy si vychutnáte prekrásny výhľad z vrchu Magurka na Oravu a Tatry.

Cykloturistika Banská Štiavnica

Štiavnická cyklomagistrála

Urobte si výlet na bicykli plný spoznávania prekrásnej prírody a histórie baníctva. Cyklotrasy v Štiavnických vrchoch ponúkajú systém lesnej cestnej siete, Banské múzeum s podzemnými expozíciami.

Tatranská cyklomagistrála

Tatranská cyklomagistrála

Patríte k cyklistom, pre ktorých je každá jazda výzvou? Potom je návšteva Východných Vysokých Tatier pre vás to pravé. Taranská cyklomagistrála je určená pre náročných ale aj pre menej náročných turistov, ktorí majú radi prekrásnu prírodu.

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie


restauracie_sk


baner_kupele