Słowacja / Zakwaterowanie / Bilety lotnicze

O lotniskach

Danube Wings swoimi regularnymi lotami łączy Słowację z Europą. Regularne loty umożliwiają także szybkie przemieszczanie się pomiędzy miastami Bratysława, Koszyce i Poprad.

Lotnisko M. R. Stefanika Bratysława

Lotnisko jest bramą wstępu do stolicy Bratysławy i całej Republiki Słowackiej. Znaczące położenie geograficzne w ramach Europy nadaje mu potencjał, by stać się bramą do całej Europy Środkowej. Znajduje się zaledwie 15 minut od centrum miasta. Regularne i nieregularne krajowe oraz międzynarodowe połączenia lotnicze, zabezpieczają bieżące i tanie niskobudżetowe linie lotnicze. Pasażerom oferuje łatwy dostęp z centrum stolicy oraz z parkingu lotniska, aż po wejście na pokład samolotu. Lotnisko Bratysława zawiera elementy nowoczesnej infrastruktury transportowej, która oferuje nie tylko technologicznie zaawansowe funkcje dla spółek lotniczych, ale także przyjemne środowisko dla pasażerów.

Lotnisko Koszyce

Międzynarodowe lotnisko w Koszycach jest drugim co do wielkości lotniskiem na Słowacji. Znajduje się w dzielnicy miasta Barca 6 km na południe od centrum miasta, na wysokości 230 m n.p.m, o łącznej powierzchni 3.5 km². Największe samoloty zdolne do lądowania na lotnisku są Boeing 767 i Airbus A310. Pojemność lotniska to 700 tysięcy osób rocznie, ew. 1 000 osób na godzinę.

Lotnisko Poprad-Tatry

Leży na wysokości 718 m n.p.m. i jest najwyżej położonym lotniskiem dla samolotów transportowych na krótkie i średnie trasy w Europie Środkowej. Przez cały rok z lotniska korzystają samoloty prywatne i komercyjne, w szczególności z Niemiec, Francji, Belgii i Austrii oraz aerokluby lub szkoły lotnicze. Obecnie jest lotnisko Poprad-Tatry połączone poprzez regularne linie do Londynu, Bratysławy, Bazylei i Bolonii. Ze względu na swoje geograficzne położenie, lotnisko Poprad-Tatry ma dobre warunki pogodowe, ponieważ często leży nad granicą mgły, i wykorzystywane jest ono  jako alternatywne lotnisko dla samolotów pierwotnie zmierzających do Koszyc, na Sliacz, Żyliny, a nawet Bratysławy.

Vienna International Airport

Międzynarodowe lotnisko leży 18 km na południowy wschód od Wiednia, 63 km od Bratysławy, w pobliżu miejscowości Schwechat. Posiada 3 terminale i jest jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie. Pomiędzy lotniskiem we Wiedniu i lotniskiem w Bratysławie i dworcem autobusowym kursuje regularnie co godzinę autobus. Podróżni mogą sobie zamówić taxi specjalizujące się w transporcie pasażerów na lotnisko Schwechat lub z tamtąd na Słowację.

Ankieta

Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a kompleksowym planowaniem pobytu na Słowacji?

Tak
Nie


Wykorzystaj  korzystną rezerwację online!


restauracie_pl