Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele
Bardejovské Kúpele

Fotogaléria:

001.JPG 01.JPG 002.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG

Cenníky:

Charakteristika:

Bardejovské Kúpele vznikli pri 17 minerálnych prameňoch. Prvá zmienka o kúpeľoch sa spomína už v roku 1247 v listine kráľa Belu IV. Prvé kúpeľne objekty tu začali stavať v 17. storočí. Najkrajšou stavbou je liečebný dom Astória s prvkami secesie. Najväčší rozkvet Bardejovské Kúpele zažili v 19. storočí. Liečil sa tu ruský cár Alexander I., či rakúska princezná Mária Lujza. Najslávnejším hosťom v kúpeľoch bola manželka Františka Jozefa I., rakúska cisárovná Alžbeta, zvaná Sisi, v roku 1895. Jej návštevu pripomína socha v kúpeľnom parku pred liečebným domom Astória.

V kúpeľoch sa liečia choroby tráviaceho ústrojenstva, nešpecifikované choroby dýchacích ciest a choroby z povolania. Priamo v areáli kúpeľov sa nachádza skanzen, letné kúpalisko i lyžiarska zjazdovka s vlekom.

O meste Bardejov vznikla nová aplikácia Sprievodca Bardejovom určená pre smartfóny s operačným systémom android. S touto aplikáciou bude Vaša návšteva Bardejova omnoho zaujímavejšia, zábavnejšia a užitočné informácie budete mať vždy poruke.

Odkaz na stiahnutie aplikácie: https://play.google.com/store/apps/details?id=norka.bardejov

bardejov aplikácia

Adresa

Bardejovské kúple 1992/30 , Bardejovské kúple , 08631

Kontaktné údaje

 
Mestá a obce
Historické pamiatky
Múzeá a galérie
Turistické oblasti
Kúpele a aquaparky
Golfová strediska
Lyžiarske strediská
Cykloturistika
Atrakcie

Anketa

Mali by ste záujem o kompletné naplánovanie Vášho pobytu na Slovensku?

Áno
Nie