Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele
Bardejovské Kúpele

Fotogalerie:

001.JPG 01.JPG 002.JPG 02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG

Cenníky:

Charakteristika:

Bardejovské Kúpele vznikly při 17 minerálních pramenech. První zmínka o lázních se objevuje už roku 1247 v listině krále Belu IV. První lázeňské objekty tu začali stavět v 17. století. Nejhezčí stavbou je léčebný dům Astória s prvky secese. Největší rozkvět zažily Bardejovské Kúpele v 19. století. Léčil se zde ruský car Alexander I., či rakouská princezna Marie Lujza. Nejslavnějším hostem v lázních byla manželka Františka Josefa I., rakouská císařovna Alžběta, zvaná Sisi, a to v roku 1895. Její návštěvu připomíná socha v lázeňském parku před léčebným dómem Astória. 

V lázních se léčí nemoci trávicího ústrojí, nespecifikované nemoci dýchacích cest a nemoci z povolání. Přímo v areálu lázní se nachází skanzen, letní koupaliště a lyžařská sjezdovka s vlekem.

O meste Bardejov vznikla nová aplikácia Sprievodca Bardejovom určená pre smartfóny s operačným systémom android. S touto aplikáciou bude Vaša návšteva Bardejova omnoho zaujímavejšia, zábavnejšia a užitočné informácie budete mať vždy poruke.

Odkaz na stiahnutie aplikácie: https://play.google.com/store/apps/details?id=norka.bardejov

bardejov aplikácia

Adresa

Bardejovské kúple 1992/30 , Bardejovské kúple , 08631

Kontaktní údaje

 
Města a obce
Historické památky
Muzea a galerie
Turistické oblasti
Lázně a aquaparky
Golfová střediska
Lyžařská střediska
Cykloturistika
Atrakce

Anketa

Měli byste zájem o kompletní naplánování Vašeho pobytu na Slovensku?

Ano
Ne


restauracie_cz