Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Zvolenský zámok

nahlad

Zvolenský zámok je dominanta mesta Zvolen a nachádza sa na vyvýšenom brale nad sútokom riek Slatina a Hron. Zvolenský zámok je zachovaný v pôvodnej neporušenej podobe a je zapísaný ako národná kultúrny pamiatka. Priestory Zvolenského zámku v súčasnosti využíva Slovenská národná galéria, ktorá v nich vystavuje hodnotnú zbierku gotického a moderného umenia. V lete sa na jeho nádvorí koná obľúbený divadelný festival Zámocké hry zvolenské. Blízko hradu stojí pancierový vlak, ktorý je spomienkou na Slovenské národné povstanie.

Otváracie hodiny:

Sezóna Deň Otváracie hodiny
Máj - September Ut - Ne 10.00 - 17.30 (posledný vstup o 16.45)
Október - Apríl St - Ne 10.00 - 17.30 (posledný vstup o 16.45)

Kontaktné údaje:

  • Telefón: +421 (0)45/532 19 03
  • Fax: +421 (0)45/533 13 37
  • www.sng.sk

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie