Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Zvolen

erb

Mesto Zvolen bolo sídlom uhorských kráľov a jeho budovy sú pretkané históriou. Nachádzajú sa tu dve mohutné kráľovské sídla – Pustý hrad a Zvolenský zámok, v ktorom má sídlo Slovenská národná galéria. Pustý hrad je najväčším hradom v Európe s rozlohou 7,6 hektára. Neďaleko neho stojí pancierový vlak, ktorý pripomína históriu Slovenského národného povstania. ?Okolie mesta Zvolen je rovnako centrom oddychu aj aktívneho športu s možnosťou relaxácie v blízkych kúpeľoch Sliač a Kováčová, posadených v prekrásnom prírodnom prostredí.

Vzdialenosť od letísk:

  • Bratislava 177 km
  • Košice 245 km
  • Poprad 164 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie