Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Zoya Museum Modra

nahlad

Keď 3.10.2009 Zoya Museum v Modre otvorilo svoje brány, aby tu, na tomto mieste a v tomto čase stanovilo rozhodujúci kultúrno politický signál, poukazujúci na budúcnosť, tak to neznamená nič iné, než eufóriu, hľadieť do budúcnosti, mať vízie, byť aktívnym. Nároky, ktoré si v Zoya múzeu dnes kladú, sa môžu spoliehať na múdru voľbu, najvyššiu kvalitu a opierať sa o angažovaný tím, nielen zo strany organizátorov, ale aj kurátorov, sponzorov a umelcov.

Aktuálne podujatia

Ak máte radi umenie, prírodu, víno a dobré jedlo, určite nevynechajte návštevu modranského parku ELESKO wine park. Práve v ňom nájdete kombináciu utešujúcu všetky vaše zmysly. V ZOYA MUSEUM je od začiatku leta otvorená impozantná výstava Andyho Warhola. Skvostné diela kráľa pop-artu si môžete pozrieť v Modre od stredy do nedeľe po celý rok.

Andy Warhol (1928 – 1987) bol známy tým, že nikdy nepovedal pravdu o sebe, o svojej rodine a pôvode. Jeho výroky, ktoré sú zaznamenané v literatúre, dávajú jasne najavo, že to robil zámerne. Všetko prispôsobil svojmu hlavnému životnému cieľu - robiť umenie, stať sa slávnym a bohatým. Vzhľadom na skutočnosť, že jedna z najvýznamnejších osobností pop-artu má svoje korene na Slovensku, ZOYA MUSEUM otvorilo 9.mája 2010 pri Modre novú výstavu diel Andyho Warhola. Celá výstava pozostáva zo 120 originálov tohto vynikajúceho a výnimočného umelca. V zbierke sa nachádzajú nielen sieťotlače , ale aj vzácne kresby a oleje na plátne.

Oficiálna pozvánka Zoya Museum

„Určite si nenechajte ujsť túto veľkolepú výstavu kráľa pop-artu! Medzi 120 impozantnými dielami Andyho Warhola sú skutočne skvosty. Osobne odporúčam obrazy nádhernej Marilyn, dychvyrážajúci obraz posypaný diamantovým práškom, či obraz – Mužské torzo – na celom svete sú len 4 kusy! Do výstavy sme zaradili aj sériu obrazov Camouflage, ktoré Warhol vytvoril len niekoľko týždňov pred smrťou.“

Natália Csizmadiová, manažérka ZOYA MUSEUM.

Určite si nenechajte ujsť:

  • najlepšie, najkvalitnejšie, najreprezentatívnejšie diela Slovenskej moderny (vďaka premysleným nákupom našich predchodcov v SNG)
  • najznámejšie (známe vari už zo školských učebníc)
  • najreprodukovanejšie (M. Benka, M. A. Bazovský, Ľ. Fulla, M. Galanda)
  • najoceňovanejšie (Pieseň a práca od Ľ. Fullu, Grand Prix na „svetovej“ výstave v Paríži, 1937)

Vystavujúci autori:

Janko Alexy ? Konštantín Bauer ? Jakub Bauernfreund ? Miloš Alexander Bazovský ? Martin Benka ? Ľudovít Fulla ? Mikuláš Galanda ? Ladislav Guderna ? Edmund Gwerk ? Vincent Hložník ? Viliam Chmel ? Július Jakoby ? Anton Jasusch ? Cyprián Majerník ? Gustáv Mallý ? František Malý ? Ester Martinčeková-Šimerová ? Peter Matejka ? Ján Mudroch ? Andrej Nemeš ? Eugen Nevan ? Zolo Palugyay ? František Reichentál ? Koloman Sokol ? Imro Weiner-Kráľ ? Arnold Peter Weisz-Kubínčan ? Ernest Zmeták

Otváracie hodiny:

Deň Otváracie hodiny
Po - Ut Zatvorené
St - So 12.00 - 20.00
Ne 12.00 - 18.00

Cenník:

Vstupné Cena
Dospelí 4,00 €
Zľavnené (Deti do 16 r., dôchodcovia, študenti, držitelia karty EURO26, ISIC) 2,00 €
Rodinné 10,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie