Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Žilina

erb

Najväčším mestom a skutočnou metropolou severostredného Slovenska je Žilina. V roku 1990 sa Žilina po rekonštrukcii historického jadra zaradila k najkrajšie zrenovovaným mestám na Slovensku. Pamiatky v centre patria do mestskej pamiatkovej rezervácie. Dominantou mesta Žilina je barokový kostol sv. Pavla Apoštola a kláštor jezuitov z polovice 18. storočia. Najstaršou zachovanou pamiatkou je kostol sv. Štefana v mestskej časti Rudiny. Mimoriadne cenná je hlavne jeho vnútorná výzdoba. V Považskej galérii umenia môžete obdivovať starodávne drotárske remeslo. Táto expozícia je jedinou svojho druhu na svete. Okolie Žiliny je vhodné aj na turistiku a relax v neďalekých kúpeľoch. Navštívte túto „perlu na Váhu“ a spoznajte jej jedinečnú históriu s množstvom unikátnych pamätihodností.

Vzdialenosť od letísk:

  • Poprad 142 km
  • Bratislava 200 km
  • Košice 256 km

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie