Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Ždiar

erb

Obec Ždiar patrí medzi klenoty Slovenska. Rázovitá podtatranská obec so svojimi typickými tradíciami, zvyklosťami, folklórom a kultúrou leží v prekrásnom prírodnom prostredí. Je špecifická zachovanou ľudovou architektúrou, goralským osídlením, ľudovými zvykmi, goralským krojom a tanečným folklórom. Typické ždiarske drevenice sú trojpriestorové drevené domy zdobené ornamentmi a modrým škárovaním. Strechy pokryté šindľom sú zakončené zdobenými štítmi. Najvzácnejšie ľudové stavby sa nachádzajú na hornom konci obce. V roku 1977 boli vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. V strede obce pri kostole je Ždiarsky dom s muzeálnou expozíciou. Celé priľahlé územie obce je začlenené do chráneného územia TANAP-u, prírodnej rezervácie Goliasová, prírodnej rezervácie Belianske Tatry, UNESCO. Kataster je súčasťou národnej ekologickej siete NECONET.

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie