Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Vlastivedné múzeum Hanušovce nad Topľou

nahlad

Regionálne múzeum na rozhraní Zemplína a Šariša, so špecializáciou na dejiny vysťahovalectva, ponúka v Hanušovciach expozície umocnené architektúrou honosného kaštieľa - o prírode regiónu, jeho dejinách, ľudovej kultúre a o štýle bývania v 19. – 20. storočí. Sídlom múzea je renesančno-barokový kaštieľ s charakteristickými výraznými nárožnými vežami. Pomerne rozsiahlu blokovú budovu postavili na prelome 17. a 18. storočia. lnteriéry a fasáda kaštiela majú bohatú štukovú výzdobu. Múzeum propaguje systém „múzea zážitku“. V rámci interaktívnych podujatí oživujú staré remeslá a činnosti. Popri podujatiach Deň a Noc múzeí, Deň detí, veľkonočných a vianočných aktivitách, sa organizujú kultúrne programy a prednáškové cykly. Reprezentačná sieň (80 miest) je vhodná na pracovné a spoločenské stretnutia.

Otváracia doba:

Hanušovce nad Topľou

Obdobie Pon - Pia So - Ne
September - Jún 7.30 - 15.30  
Júl - August 7.30 - 18.00 14.00 - 18.00
Vstup Cena
Expozície
Dospelí 2,00 €
Deti / Študenti 1,00 €
Výstava
Dospelí 0,50 €
Deti / Študenti 0,20 €
Poldeň v múzeu
Dospelí 3,00 €
Deti / Študenti 1,50 €

Vranov nad Topľou

Obdobie Pon - Pia
September - Jún 8.00 - 10.00
Júl - August 10.00 - 18.00
Vstup Cena
Expozície
Dospelí 1,00 €
Dospelí 0,50 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie