Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Vínna cesta Búč

nahlad

Charakteristika:

Euroregión Ister-Granum, nesúci mená riek Dunaja a Hrona, svojou rozlohou presahu 2.000 km2 a počet obyvateľov je približne 200.000. Jedným z najväčších pokladov tohto regiónu je vinič. Kedysi bolo toto územie vinárskou oblasťou ostrihomských arcibiskupov. Zdá sa, že táto vinárska oblasť sa opäť prebúdza k životu. Obce ako Máriahalom, Kamenica nad Hronom, Búč, Mužla či Kesztölc majú vychýrené pivničné rady. Belianské vína poznajú aj ďaleko vo svete. Legendárna je aj kamenínska „Iszomfalva“.

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie