Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Vihorlatské múzeum v Humennom

nahlad

Vihorlatské múzeum vzniklo v roku 1960. Sídlom múzea je národná kultúrna pamiatka - renesančný kaštieľ zo 17. storočia, ktorý sa spája s osudom rodiny Drugethovcov. Monumentálny štvorkrídlový kaštieľ s nárožnými vežami vybudovali prestavbou starého vodného hradu. V súčasnosti sú v kaštieli historické a vlastivedné zbierky múzea. V zbierkových fondoch je sústredených viac ako stotisíc kusov zbierkových predmetov. Medzi najhodnotnejšie patria nálezy keltských mincí (Ptičie), hromadný nález mincí zo 17. storočia (Topoľa), unikátne starožitné zbrane a brnenia, barokové ikony, hodnotné obrazy, pôvodný mobiliár a mnohé ďalšie vzácne zbierkové predmety.

Asi 200 metrov severovýchodne od budovy kaštieľa je umiestnená expozícia ľudovej architektúry. Reprezentuje ľudovú drevenú architektúru východokarpatskej oblasti. Nachádzajú sa tu najtypickejšie stavby ľudovej architektúry a jedna sakrálna stavba - drevený kostolík svätého archanjela Michala z Novej Sedlice z roku 1764. Hlavným stavebným materiálom objektov je drevo, hlina a slama.

Cenník:

Vstupné Cena Dospelí/Deti, Študenti
Umelecko-historická expozícia 2,00 € / 1,00 €
Prírodovedná expozícia 1,00 € / 0,50 €
Expozícia ľudovej architektúry a bývania 2,00 € / 1,00 €
Výstavy galerijného oddelenia 1,00 € / 0,50 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie