Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Vihorlatská hvezdáreň

nahlad

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom, založená v roku 1952, je regionálnou špecializovanou vedecko-výskumnou, kultúrno-vzdelávacou a odborno-pozorovateľskou inštitúciou v oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied. Ľahko dostupná pre návštevníkov poskytuje možnosť prednášok a pozorovania ďalekohľadom typu Cassegrain s priemerom hlavného zrkadla 250mm v 4-metrovej kupole. Odborná činnosť hvezdárne je sústredená vo vysunutom odbornom pracovisku na Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle v prekrásnom prostredí medzi pohorím Vihorlatu a Bukovskými vrchmi vzdialené od Humenného 38 km. Dominantou observatória je Vihorlatský národný teleskop (VNT) - ďalekohľad typu Cassegrain s priemerom hlavného zrkadla 1meter, ktorý je najväčším ďalekohľadom na Slovensku.

Cenník:

  Trvanie podujatia Cena pre školy Cena pre verejnosť
Individuálna exkurzia 30 minút 1,00 € 1,50 €
Skupinová exkurzia 60 minút 1,00 € 1,50 €
Večerná exkurzia 60 minút 1,00 € 1,50 €
Asistencia pri nočných odborných pozorovaniach celá noc 10,00 € 10,00 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie