Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Ľubovniansky skanzen

nahlad

Skanzen prezentuje súbor stavieb ľudovej architektúry - obytné domy, hospodárske stavby, sezónne poľné obydlia, technické pamiatky, ktoré boli do areálu premiestnené z horného Spiša a Šariša. Dominantou expozície je národná kultúrna pamiatka – gréckokatolícky kostolík z Matysovej z roku 1833, v interiéri s barokovým ikonostasom a vzácnymi voľnými ikonami. Jednotlivé objekty ľudovej architektúry s interiérmi predstavujú spôsob života, bývania, slávenia významných výročných a rodinných sviatkov. Hospodárske a technické objekty sú inštalované originálnymi exponátmi. Expozícia bola verejnosti sprístupnená v roku 1985. V roku 2011 došlo k debarierizácii areálu – ako prvý skanzen na Slovensku je sprístupnený pre nevidiacich a slabozrakých návštevníkov.

Cenník:

Vstup Cena
Dospelí 2,00 €
Deti (6 - 19 rokov), Študenti 1,00 €
Seniori 1,50 €
Poplatok za fotografovanie zdarma
Poplatok za kamerovanie zdarma
Rodinná vstupenka 2 rodičia+max. 4 deti do 15 rokov 4,50 €

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie