Používaním stránok prevádzkovateľa visitslovakia.com súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. pre ďalšie informácie najtete "tu"

[OK]

Turčianska galéria Martin

nahlad

Turčianska galéria je klenotnicou predovšetkým moderného slovenského výtvarného umenia. Nachádzajú sa v nej skvosty najznámejších slovenských výtvarníkov 20. storočia. Osobitným obdobím, na ktoré sa Turčianska galéria zameriava, sú 30. a 40. roky, kedy bol Martin významným kultúrnym centrom. V tejto dobe tu pôsobili výtvarníci G. Mallý, M. M. Mitrovský, P. J. Kern, J. Hanula, M. Benka, M. A. Bazovský, J. Alexy, M. Galanda, Ľ. Fulla a ďalší. Návštevníkmi sú veľmi obľúbené aj rôzne sprievodné akcie a projekty v spolupráci so zahraničnými umelcami a galériami.

Otváracie hodiny:

Deň Otváracie hodiny
Ut - So 10.00 - 17.00
Ne 13.00 - 17.00

Kontaktné údaje:

Adresa:

banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok
banner obrazok

VisitSlovakia.com je online turistický sprievodca po Slovensku. Ponúka najatraktívnejšie destinácie na Slovensku. Vyberte si dovolenku podľa toho, čo chcete na Slovensku robiť, alebo podľa toho, kam chcete ísť. Zvoľte si destinačný balíček, naplánujte svoj program a rezervujte ubytovanie za najnižšie ceny. Objavte Slovensko rýchlo a jednoducho. Pozývame vás na Slovensko - do najatraktívnejších destinácii, do odporúčaných hotelov.

footer pozadie